Inkasszó a számlámon, hogy tehet ilyet a végrehajtó?


gesztenye77 # 2017.07.24. 08:38

Köszönöm, de a behajtásnak a végrehajtó "csak ezköze" mint a nevében is benne van, s a behajtott összeg a végrehajtástkérőnek vagyis a főkövetelőnek megy.....

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.24. 08:04

A végrehajtó árverez, nem a végrehajtást kérő. Az meg az adósnak nagyjából mindegy, hogy az árverés bevétele kihez megy.

gesztenye77 # 2017.07.24. 08:02

Üdv.
Szeretném kérdezni!
Az unicredi banktól átvette a jelzáloghitelemet a momentum zrt...
Már árverezi is a házunkat, fenn van az árverési oldalon már vagy 2 hete!
De most kaptam egy levelet a földhivataltól, hogy a földhivatal elutasította kérelmüket,nem írták a nevükre a jelzálogot különböző hibák miatt!!!
Kérdem én, mi van ilyenkor, hogy lehet így árverezni?????

gerbera317 # 2017.06.13. 06:32

Ezt hívja a törvény követelés-lefoglalásnak. Jelen esetben a végrehajtó saját magánál foglalja le a te követelésedet. Teljesen szabályos.

Panda84 # 2017.06.12. 21:47

Kérdésem az lenne hogy a vegrehajtó 05.02. Napon inkasszót rakott a számlámra. Mint kiderült hogy ez egy EOS tartozas amit a szülés előtt a fizetésemből tiltottak. Az EOS 05.16. Napon mwgküldte a zárasról a tájékoztatast nekem is és a végrehajtónak is. Én 05.30. Napon felhívtam a végrehajtót és megkerdeztem hogy akkor az inkasszó megszünt? A hölgy azt mondta hogy van 39ezer forint eljárasi költség amit ha megfizetek megszünik én azt kerdeztem ha ezt levonják a számlámról akkor így megfelel nekik azt mondta igen. Na mármost ezek után a bank az inkasszóba átutalta az összes pénzt, ami
ami a júniusi családi 12200 és 133 ezer gyed. Itt maradtam 0 forinttal, majd a bankban azt a tájékoztatast adták hogy őket a vh nem ertesítette összegváltozásról így ők az inkasszó keretein belül jartak el. A vh azt mondta hogy még a tartozasomba 44 ezer+39ezer vh díj volt még költség és csak ennyit kellett volna a banknak levonni, de sajnos késő küldték ki az értesítőt. Elnezést kért a hölgy majd azt mondta a különbözetet visszautalják, én már kezdtem megkönnyebülni hogy van remény. De közölte hogy mivel van még náluk tartozásom így nem utalhatja vissza, abba kell beletörleszteni, és írjak egy kerelmet részletfizetés miatt és legyen az a kezdő első havi részlet.
Na ekkor végleg padlón lettem. Ertem hogy tartozasom van, meg fizetnem kell, de így a masik két tartozasom részletét sem tudom befizetni a hónapban. Ilyenkor ezt így be kell nyelnem vagy van valami megoldás arra hogy mivel történt itt egy baki emiatt valahogyan pénzemhez jussak, 80 ezerről van szó, szóval nem kevés, így egy masfél éves gyerek mellett.

ius latratus # 2017.06.12. 11:40

gesztenye77

Vagy az történt, hogy hitelkerete terhére ment a dolog, vagy -s ez a valószínűbb-, tényleg nem tud a fiad most egy fillért sem felvenni.
Ebben az esetben fáradjon be a számlavezetőjéhez, s kérje, hogy fizessék ki neki a mentes összeget. Ott tudni fogják, miről van szó. Most mondom, hogy eleve kérheti a számlavezetőjétől, hogy a nyugdíjminimum összegét ugyan ne zárolja már minden egyes hatósági átutalási megbízás beérkeztekor.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.06.12. 10:39

De az inkasszózásnál is hagyni kell a számlán. Csak a legtöbb számlához tartozik hitelkeret, és akkor a "hagyásnál" ezt is figyelembe veszik.

drbjozsef # 2017.06.12. 10:34

gesztenye,

összekevered a jövedelemből letiltást az inkasszóval. Jövedelemből nem lehet korlátlanul letiltani, de a bankszámlák inkasszózhatók. Az ott megjelenő számlapénz már nincs megcímkézve, mindegy, hogy honnan származik.

gesztenye77 # 2017.06.12. 04:56

Üdvözlöm
Szeretném megkérdezni
A fiamnak betegsége után 3 év rehabilitációs pénzt kap!
Nincs más jövedelme!
Most inkasszózták a számláját egy régebbi tartozása miatt
Most nincs egy fillérje sem a gyógyszereit sem sem tudja kiváltani!
Mik ilyenkor a lehetőségek
Azt olvastam, hogy a mindenkori minimumnyugdíj erejéig a banknak ki kell adniuk valamennyi összeget?

K

Móni80 # 2017.02.27. 19:15

Jó estét mindenkinek!

Szeretnék tanácsot kérni :
Végrehajtási ügy tavaly novemberben tudtam meg rogton megkerestem a vegrehajtot ahol 12havi reszletfizetest kértem ezt azóta is fizetem pontosan minden hónapban , ma vettem eszre hogy a számlámon inkasszó van a végrehajtót megkereste közölte hogy a jogosult nem járult hozza a reszletfizeteshez illetve hogy az autómat is árverezni fogják /bejelentett munkahely a férjemnek is nekem is/
Kerdezni szeretném ezt megtehetik?
Elore is Koszonom annak aki válaszol

drbjozsef # 2017.02.26. 18:33

Van amiből nem vonható, de ami a számlán megjelenik, az már csak számlapénz, az pedig inkasszózható.

marika1965 # 2017.02.26. 18:12

Szeretném megkérdezni ha a rehabilitációs járadékom is a számlámra jön a fizetésemel együtt az is aláesik az inkaszonak?Mert azt olvastam abból nem vonható.

Vadsuhanc # 2017.02.24. 18:12

Nem köteles.

marika1965 # 2017.02.24. 18:08

Azt szeretném kérdezni a végrehajtó nem köteles kiértesíteni ha leinkaszóza a számlámat?Mi a teendő ha igen és ő ezt nem tette meg?

gerbera317 # 2017.02.24. 15:37

Ebben az esetben a végrehajtást kérő kérte az inkasszót, mert nem érte be a térülgetéssel. A végrehjató pedig köteles volt intézkedni. Szerintem jobban ügyelj arra, mit állítasz.

marika1965 # 2017.02.24. 15:35

De igen mondom.Ugyanis ismerem és tudom milyen etikátlan.

gerbera317 # 2017.02.24. 15:30

Akkor éppen ezért. Ez nyilván egy vadonatúj ügyed, a béredből már 50% fogva van, tehát ennek már csak az inkasszó jutott. Ugye nem mondod, hogy 2 éve letiltásból térülő ügyben inkasszózott?

marika1965 # 2017.02.24. 15:15

Gerbera 317

Ez mind szép amit leírtál.Csak egy bökenő van benne.A fizeésemből 2 éve vonja a letiltást így tudja,hogy dolgozom.Az inkaszót meg ma tette rá minden elözetes értesítés nélkül.Egyébként semmilyen felhívás vagy értesítés nem jött a mai napig a végrehajtótól.

gerbera317 # 2017.02.24. 14:41

Amikor kiadta a végrehajtó az inkasszót meg a letiltást, még nem tudta, melyik fog eredményre vezetni. Na, most éppen mind a kettő. Ezt elkerülhetted volna, ha a végrehajtó felhívására reagáltál volna, beavatva, hogy van munkabéred, az arra vezetett letiltás eredményes lesz, és akkor nem próbálkozott volna a bankszámla-végrehajtással. Így kénytelen volt a sötétben tapogatózni, és eközben kétszer is jól megmarkolt ott, ahol fáj. Így jártál. Amit pedig "úgy tudtál", rosszul tudtad.

marika1965 # 2017.02.24. 14:33

Nem tudom mennyi az a mentes rész.Sajnos a bankom székhelye is majd 100 km -re van.De engem ami felháborit az az,hogy ha a fizetésem 50%-át már vonja miért inkaszozta le a számlám.Én úgy tudtam azt csak akkor lehet ha máshonan nem tudnak voni.

ius latratus # 2017.02.24. 14:27

Nem vette el az egész jövedelmed. Fáradj be a bankba, s kérd, hogy a mentes részt fizessék ki!

marika1965 # 2017.02.24. 14:19

Szeretnék segítséget kérni.A fizetésem 50%-át letiltotta a végrehajtó amit vonak is.Most pedig inkaszot tett a számlámra is.Megteheti,hogy az egész jövedelmem elveszi mert így már még a maradék jövedelmem sincs.100 %-ot vesz el.

gkiss87 # 2017.02.10. 16:02

Ja, gondolom ez a része lenne bűncselekmény a történetnek ☺

gkiss87 # 2017.02.10. 16:00

De gyerektartást így is fizetek, csak ha ezt nem tesszük hivatalossá, akkor nem fogok tudni, mert majdnem mindent visz az inkasszó, nem?

facsiga77 # 2017.02.10. 10:21

Csak? Bűncselekmény? :)