Inkasszó a számlámon, hogy tehet ilyet a végrehajtó?


Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.03. 08:49

Utaltassa a te számládra .Nem nyúlnak hozzá.
Nana. Meg lehet azt oldani. L. alább.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.03. 08:48

Követelésfoglalásra gondolsz? Nem laikusnak való feladat. Általában se, de ilyen tényállás mellett különösen nem.

gerbera317 # 2017.02.03. 08:29

Milyen módon tudom végrehajtás alá vonni az adósom ide érkező bevételeit?

Te sehogy. De ha folyik ellene végrehajtás, ahol te vagy a végrehajtást kérő, akkor van egy járható út.

facsiga77 # 2017.02.02. 20:11

Van egy adósom aki vállalkozóként üzemel.

Nincs végrehajtható vagyona, számlája sincs.

Viszont egy más nevén lévő számlára utaltatja a bevételét rendszeresen.

Tudom hogy kié a számla, a számla számát is tudom.

Milyen módon tudom végrehajtás alá vonni az adósom ide érkező bevételeit?

végrehajtó1 # 2017.02.02. 18:46

Utaltassa a te számládra .Nem nyúlnak hozzá.

P.T. # 2017.02.02. 18:28

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy édesapám számlájára inkasszót adtak ki.
Ha a fizetését az Én számlámra utalják a következő hónaptól ahhoz nem nyúlhatnak?
A 33%-os letiltása tudom, hogy ugyanúgy megmarad, mert azt egyből a fizetéséből vonják, de a bankszámlámhoz nem nyúlhatnak, igaz?
Vagy az mindegy, hogy családtag vagy sem?
Köszi előre is a választ.

frogerto # 2017.01.17. 19:33

"A fizetési meghagyás a Polgári perrendtartásról szóló 1952. évi III. törvény (Ph) 98.§-ának (2)bekezdése szerint vélelmezett kézbesítés alapján emelkedett jogerőre"

A nyugdíjfolyósító leveléből, már a levonást látva értesültem, nem a végrehajtótól. Ez számít valamit?
2017.01.12-én olvastam a levelet, de a nyomtatvány alján 2017.01.15-i dátum szerepel. Mivel előző lakhelyemre érkezett a levél, pontos dátumát nem tudom a kézbesítésnek.

Ezen kívül hozzám eddig semmilyen megkeresés nem érkezett.
A gondnokolt albérlete 2010-ben megszűnt, az agyvérzést + balesetet követően (2010.03.09) a lakásba vissza nem tért.
A lakásbérlet felmondásának körülményeit nem ismerem, de a gondnokolt jó ismerőse szerezte az albérletet egy közös ismerőstől, akinek tudomása volt és van a gondnokolt állapotáról, így nagyon valószínű, hogy a bérlet rövid időn belül felmondásra került.

A 7000ft-al indult tartozásból is látszik, hogy nem hónapokon át tartó gázfogyasztás és annak meg nem fizetése áll fenn, ez maximum egy havi ki nem fizetett számla.

Magam a baleset után több alkalommal jártam lenn a szemben lakó szomszédtól a leveleket átvenni. Bármelyik szomszéd felvilágosítással szolgálhatott volna, hiszen jól ismerték, baráti kapcsolatban voltak.

Minden ismert tartozás kiegyenlítésre került, ez is ki lett volna fizetve, ha tudomásunk lett volna róla.
Mivel nem vagyok hivatásos gondnok, biztosan hibát követtem el azzal, hogy magam nem jártam utána annak, hogyan rendeződött a bérleti jogviszony, agáz és villanyóra átiratára.

gerbera317 # 2017.01.17. 09:26

Itt most olyan dolgokat latolgattok, amiket alapvetően a fizetési meghagyásnak történt ellentmondást követő perben kell latolgatni.

Tehát itt az a kérdés, van-e még lehetőség az ellentmondásra. Ehhez ezeket kell vizsgálni:

- Kézbesítési vélelemmel emelkedett-e jogerőre a fmh? Ha nem, fizetni kell. Ha igen, ld. következő pontot.
- Mikor szerzett tudomást az adós az ellene folyó végrehajtásról? Ha mostantól visszamenőlegesen 15 napon túl, akkor fizetni kell. Ha 15 napon belül, még mindig vizsgálni kell, hogy-hogy csak most szerzett róla tudomást (hiszen a végrehajtás tavaly májusi), és ez felróható-e az adósnak vagy sem.

frogerto # 2017.01.17. 07:51

A Tigáz szerződés szerintem nem a gondnokolttal köttetett, hanem az adósság eladásával lehet kapcsolatban.

frogerto # 2017.01.17. 07:48

A lakcímnyilvántartóból, vagy a társadalom biztosítótól lekérhető lett volna a gondnokolt elérhetősége. A megkereséseket bizonyíthatóan nem tudta átvenni.
Azt érzem, hogy szándékosság van emögött, hogy egy 7.000Ft-os számlából hogyan lehet tízszeres összeget kreálni, hogy az adóson kívül mindenki jól járjon.
Minden tudomásunkra jutott számla ki lett egyenlítve. Mobilszolgáltató, bank, biztosító eljutott hozzám.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.01.17. 06:55

Mondta valaki, hogy 2010. után kötötte? Amúgy eléggé mindegy.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.01.16. 21:24

Kész. Ki kell fizetni.

frogerto # 2017.01.16. 20:14

Kedves @gerbera317!

A monori végrehajtói irodában voltam. A Végrehajtási lapot megkaptam, de a 36§-sal kapcs. iratot nem, pedig kértem.
A végrehajtási lapról adatok:
A Végrehajtó Iroda dátumbélyegzője 2016.05.02.
A követelés 7033Ft
A költség 32700Ft
Külön rákérdezésre mondta el az ügyintéző, hogy a teljes tartozás 87.000Ft
Bementem a nyugdíjfolyósító intézetbe is, a Fiumei útra, ott szóban megerősítették, hogy ennyi levonásról kaptak ők is megkeresést. Sajnos itt csak szóbeli tájékoztatást tudtak adni, a Váci úti igazgatóságra kellett volna mennem.

Kérő: SIGMA FAKTORING ZRT
Fizetési meghagyás jogerőre emelkedésének napja: 2015.10.28
követelés alapja a 541 - földgázszolgáltatási szerződés
Követelés beazonosításáéhoz szükséges adatok: Tigáz Zrt-vel kötött szerződés 2014.09.15 7033Ft
A hátoldalon lévő dátum: 2016.04.28.

Előre is köszönet a segítségért, tanácsért.

frogerto # 2017.01.15. 10:30

Kedves gerbera317!

Köszönöm, remélem, rövidesen jelentkezek.

gerbera317 # 2017.01.15. 06:37

Először szerezd be a végrehajtótól a végrehajtási lapot meg a 36. § szerinti felhívást! Ha megvannak, írd meg, akkor majd felteszek néhány kérdést neked, arra válaszolj majd értelemszerűen.

És ne írjon nekem privátba senki, azt alig olvasom, válaszolni pedig egyáltalán nem válaszolok!

frogerto # 2017.01.14. 23:26

Tisztelt Fórumozók!

Az alábbi ügyben szeretnék tanácsot kérni.

Gyámja lettem családunk jó barátjának, aki 2010.03.09-én - közel 7 éve - agyvérzés következtében cselekvőképtelenné vált.
Nyugdíja a folyószámlámra érkezik, melyből egy egyházi intézményben történő ellátás költségeit kell fedezni.

A baleset idejéig albérletben lakott, a közüzemi számlák a nevére érkeztek. A balesetet követő időben az albérlet felmondásra került, az esedékes fizetnivalókat tudtunkkal rendeztük. (Törvényes képviselő több hónap után lettem, addig a baráti kör próbált eljárni ügyeiben, amiben lehetett).

2016 decemberében kaptam egy tájékoztató levelet a Nyugdíjasításosítási Igazgatóságtól, hogy végrehajtást kezdeményeztek, januártól vonják majd a nyugdíjból. A levelet sajnos nem bontottam fel, tudom, nagy hiba volt, így eléggé meglepődtem a januári levonáson. Így most kevesebb összeg érkezik a számlára, mint a havi ellátás összege.

A tájékoztatóból annyi derül ki, hogy Földgázszolgáltatási szerződéssel kapcsolatos ügyről van szó. Nem derül ki, hogy mi a végösszeg, amit be akarnak hajtani.

Ezt megelőzőleg tájékoztatást nem kaptam, sem a szolgáltatótól, sem a tulajdonostól, miszerint a gázszolgáltatónak követelése lett volna. Pedig hónapokig megkaptuk a leveleket, amelyek a bérelt lakás címére érkeztek. Minden fizetési kötelezettséget teljesítettünk, amiről tudomásunk volt.

Furcsa módon a tájékoztatón az én nevem szerepel a gyámság alatt lévő ismerősöm születési dátumával és anyja nevével, nem az ő neve.

A végrehajtó elérési adatai sem szerepelnek a tájékoztatón, ugyanakkor azt írják, hogy észrevételeket a végrehajtónál tegyek.

Szeretném megkérdezni, hogy 7 év elteltével jogos-e a követelés - úgy olvastam, hogy 2 év után elévülnek a gázszolgáltató követelései. Bár a valós tartozást most is készséggel megfizetném.

Hogyan érdemes intézni ezt az ügyet?

Ha a végrehajtással megtaláltak, miért nem kapunk a végrehajtótól, a végrehajtásról részletes tájékoztatást?

gerbera317 # 2016.12.18. 20:16

Kevered az inkasszót meg a letiltást. Ez a topik az inkasszóról szól. Nem kéne itt a letiltás ismertetésével, tévinformációval etetni az olvasókat.

Thawk1085 # 2016.12.18. 19:45

A családi sem mentes.
Minden inkasszó 35 napig tart és az első utalás x%-a mentes, a többit szó nélkül elviheti a végrehajtó.

Az öregségi minimálnyugdíjnak megfelelő összeg (azaz 28 500 forint) mentes a letiltás alól (kivétel ha gyermektartásdíjról vagy a szüléssel járó költségről van szó). Az a jövedelem viszont, amely meghaladja a mindenkori öregségi minimális nyugdíj ötszörösét (havi nettó 142 500 forintot), korlátozás nélkül letiltható.

gerbera317 # 2016.11.28. 07:26

Ha az volt a kérdés, hogy hogyan tehetik ezt, akkor a válasz: megtehetik.

ius latratus # 2016.11.25. 15:09

Ó, nagyon szívesen.

Evi5 # 2016.11.25. 15:06

köszönöm a tájékoztatást ezt már megtettem mert ennyi eszem volt!!!!!

ius latratus # 2016.11.25. 14:00

Hát, fene nehéz lehet a következő hónaptól a párod bérét egy másik számlára kérni,-ha már ennyi eszetek volt, ugye.
A családi meg pont mentes, fáradj be a bankba, s játszd el az anyatigrist.

Evi5 # 2016.11.25. 12:53

Gyesen vagyok,mellette fő állásban dolgozom egy cégnél amiből most fogják vonni a fizetésem 33%-át!A családi a gyes és a párom fizetése mind erre a számlára érkezik!
Hogyan tehetik ezt?

Evi5 # 2016.11.25. 12:46

De le is vonják az összes pénzt a számlámról?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.25. 12:42

Hogy gyorsabban megadd a tartozásodat.