Inkasszó a számlámon, hogy tehet ilyet a végrehajtó?


rigoz # 2020.09.15. 10:14

@bikfic777: A banki panaszkezelés határideje 30 nap.

E határidőben - a panasz érkezésétől számítva - kell a panaszt megvizsgálni, válaszolni rá és a választ "feladni, postázni".

gerbera317 # 2020.09.15. 09:58

Néhány napon belül már másodszor idézem a nagy klasszikust: Adósnak lenni annyi, mint fizetni vagy megnyúzatni.

bikfic777 # 2020.09.15. 08:10

Grave7

természetesen mult honapban is volt inkasszo utalás a kb 35 ezer, tehát a 60-t kivettem, tehát a mostani fizubol is 35ezret lehetett volna utalni de a 95ezerből 83 ezret utaltak át helyette

hivtam a bankot panaszt felvették 15 nap alatt kell nekik kivizsgálni, echte se számla se kaja addig :-O

Grave7 # 2020.09.15. 07:57

@bikfic777: A végrehajtó nem fogja visszautalni, mert ő nem hibázott.
Lehet a bank sem hibázott, ugyanis a hatósági átutalási megbízás időtartama nem egy hónap, hanem 35 nap - ha ebbe a 35 napba két munkabér kifizetés is beleesik, akkor azt összeadva kell kezelnie a banknak (hiszen az már nem fizetés, hanem számlapénz) és az egészre kell alkalmaznia a mentesség és az átutalás szabályait.
Pl. 2*95.000 = 190.000
a 114.000 Ft feletti 76.000 Ft-ot teljesen átutalja a végrehajtónak,
a 28.500 Ft és a 114.000 Ft közötti rész (85.500 Ft) felét, 42.750 Ft-ot is átutalja a végrehajtónak;
így a számlán az adós rendelkezésére 42.750 Ft + 28.500 Ft (mentes összeg) marad.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.09.15. 07:33

Amikor a kérdés állít, és lehet, hogy tévesen.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.09.15. 07:33

Amikor a kérdés állít, és lehet, hogy tévesen.

bikfic777 # 2020.09.15. 06:24

drbjozsef

Igen van a fizetésemből is, rendszeres munkabér letiltás.
Tehát a munkáltatom kb a fele fizetést minden honapban átutalja.
Ugyanakkor a számlámra is tettek inkasszót (kicsit etikátlan de nem törvénytelen mert hajtják a pénzüket) ahova 95 ezer forint szokott jönni a maradék fizetés a levonás után.
Innen kb leszokott vonni 35 ezret a 28500 meg a 95000 közötti összeg 50%-t az inkasszó miatt igy kb 60-70 ezer szokott maradni amit felvehetek mivel nyilván senkit nem lehjet éhen hagyni :-D
Na most 83 ezret utalt át a bank a végrehajtó felé, ami ugye törvénytelen mivel igy különböző banki levonások (számlavezetés,stb) után kerek 1500 forintom maradt a 95 ezerből.
Tehát azért kérdztem mivel jogtalanul vonták le hogy milyen lépéseket teheztek azonkivül hogy hivom a bankot akik nyilván hibáztak, illetve a végrehajtot, akinél van-e esélyem hogy a jogos járandoságomat a kb 60ezret visszakérhetem-e?

drbjozsef # 2020.09.15. 05:26

bikfic777,

Mit utaltak át, és honnan? Nem kevered a rendszeres munkabér letiltásodat a hatósági átutalással (inkasszó)?

bikfic777 # 2020.09.15. 05:09

Most én is ugy jártam hogy eddig a törvény megengedte részt utalták át honapokig, kb olyan 35ezret a 95 ezerből, erre ebben a honapban 83ezret.
Kérdésem arra irányulna hogy azt az összeget visszakérhetem-e a végrehajtótól amit nem jogosan utaltak át hiszen nyilván a számlámon maradt pár ezer forint nem elég a következő fizetésig. Vagy milyen lehetőségeim vannak egyáltalán?

Másik kérdésem hogy a bankom megkérdezésem nélkül létrehozott egy moratorium számlát amire számlakezelés meg mindenféle okokra hivatkozva már rápakoltak -3ezret.
Ezt megszüntethetem-e hiszen nincs rá szükségem és nem is kértem.

Szomorú örökös # 2020.08.26. 17:11

kataraider

Idén májusban szja bevallást kellett csinálnom egy eladott ingatlan után.

Itt egészen konkrétan két hiba is elkövetésre került.

1. „Júniusban jött a válasz hogy mennyit is kell befizesseka NAV felé. Sajnos túl nagy összeg jött ki

Itt az volt a nagy hiba, hogy előtte kellett volna mérlegelni a fizetendők tekintetében.

2. „nem fizettem be 8 napon belül.

Részletifzetést kellett volna még időben kérni. Talán még most sem késő, hogy megpróbáld. Ha megkapod - bár munkahely nélkül elég nehéz lesz - akkor van esetleg esély rá, hogy az inkasszó megszűnjön a számlán. Azonban amennyiben a részleteket se fizeted, akkor újból ráteszik és ugrik a lehetőség.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.08.26. 10:40

A bankszámlán már nincs fizetés, családi pótlék. Ott már csak számlaegyenleg van.

kataraider # 2020.08.26. 10:36

Kedves Fórumozók!
Idén májusban szja bevallást kellett csinálnom egy eladott ingatlan után.Júniusban jött a válasz hogy mennyit is kell befizesseka NAV felé. Sajnos túl nagy összeg jött ki és nem fizettem be 8 napon belül. Júliusban megszűnt a munkahelyem . Július 23.-án jott a levél hogy hatósági megbízás került benyújtásra a bankszámlámra. Az augusztusi családi pótlékomból elvett 2800 ft-ot , illetve a fizetésem 50%-át. Tegnap jött a szeptemberi előrehozott családi pótlék amiből elvett 26.600 ft-ból 22.000 ft-ot , munkabér most nem fog jönni rá mivel nincsen munkahelyem. Nem értem mi alapján vonnak egyszer 2800 ft egyszer 22.000 ft. Holnap megyek egy új munkahelyre akkor végülis majd a teljes fizetésemet is elveheti ?

gerbera317 # 2020.06.18. 17:34

A végrehajtó nem vett el semmit. Ő csak egy átutalási megbízást adott a banknak, amit a bank a teljesített. Hogy miért a teljes pozitív egyenleget utalta át, és miért nem alkalmazta a mentességi szabályt, arról csak a bank referálhat neked.
Az, hogy hogyan lettél adós, nem tartozik a fórumra.

Medvus # 2020.06.18. 15:58

Kérdés a végrehajtó inkaxót tett a számlámra egy fillért sem hagyott mit lehet tenni egész hónapra nulla a pénz miböl éljek a gyerekeimmmel addig ne együnk mig le nem fogy egyszer tettem másnak szivességet rá is csesztem mit lehet tenni

gerbera317 # 2020.06.14. 10:36

Csak a vh-kérő kérelmére. Ilyen meg nagyon ritkán akad.
KBS jó választ adott - szerintem szándékosan - csak a rosszul feltett kérdésre, mert a kérdező biztos, hogy nem erre volt kíváncsi.
A lényeg, hogy az egyszeri inkasszó megvolt, a továbbiakban letiltás lesz, a maradék meg mehet, ahova kérik - akár a kérdező számlájára is.

drbjozsef # 2020.06.14. 10:26

Egyszer lehetséges inkasszó?
Hogy érted, azt nem akárhányszor lehet indítani?

gerbera317 # 2020.06.13. 18:21

Elméletileg. Gyakorlatilag pedig, az egyszer lehetséges inkasszó mostmegvolt. A munkabér-letiltás pedig munkabér-letiltás. Ugyebár.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.06.13. 18:05

Btk. 405. § (1) Aki írásbeli szerződés alapján fennálló követelés fedezetéül szolgáló vagyont részben vagy egészben elvonja, és ezzel a tartozás kiegyenlítését részben vagy egészben meghiúsítja, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

A bűnsegédi magatartást is büntetik.

Amyka75 # 2020.06.13. 14:58

Üdvözlök Mindenkit.

A következő problémával fordulnék a fórumhoz. A páromnak (nem vagyunk házasok) van egy nagyobb összegű hitele, amire a amire a mai napon inkasszót tettek. Júliustól fog dolgozni egy új munkahelyen, és ha én nyitok egy számlát, amire kapja a fizetést, az mennyiben okozhat nekem problémát.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Zoltan725 # 2020.06.02. 13:25

Elnézést az ismétlésért.Így világos számomra,hogy neki ebből nem lehet baja.Nagyon szépen köszönöm.

gerbera317 # 2020.06.02. 12:23

Az ő számláját inkasszózhatja e esetleg egy másik alacsonyabb értékű tartozás miatt?
Ha az asszony ellen folyik az a végrehajtás, akkor igen.
Eddig azt mondták nekem,hogy nem mivel..."
Ha ez így van, akkor jól mondták.
Olvasom tovább a kérdéseidet, és csak azt látom, hogy mind ugyanaz, csak újrafogalmazva. Muszáj?

Zoltan725 # 2020.06.02. 12:17

Üdvözlet mindenkinek.
Következő a kérdés.Végrehajtóhoz kell egy nagyobb összegű tartozásomat rendeznem.Csak a feleségemnek van Magyarországi számlája ezért onnan utalnánk.Az ő számláját inkasszózhatja e esetleg egy másik alacsonyabb értékű tartozás miatt?Eddig azt mondták nekem,hogy nem mivel ez az én tartozásom és nem az én bankszámlám.Ez így megállja a helyét vagy nem?Ha arról utalunk ráteheti párom számlájára az inkasszót?Vagy ha édesanyám számláját használjuk az utalásra azzal tehet e valamit ha a páromét ami csak és kizárólag az övé inkasszózhatja?Válaszokat előre is köszönöm.Üdv.

wers # 2020.05.15. 09:16

Csak ez így már ellenkezője annak, amit elsőre állítottál
:))

Kovács_Béla_Sándor # 2020.05.15. 09:02

Valószínűleg. Csak ez így már ellenkezője annak, amit elsőre állítottál.

alsovonal # 2020.05.15. 08:53

1.

Rosszul fogalmaztam. Jav.: a munkáltató eleget tett a végrehajtó a felhívásának, miszerint barátom munkabérből történő letiltását eszközölte és 33 %-kal kevesebb bért utalt neki.

Így helytálló a közlemdőm gerbera?