Inkasszó a számlámon, hogy tehet ilyet a végrehajtó?


Szomorú örökös # 2019.09.12. 05:22

Nikcy

A NAV-végrehajtóknál is mindig ki lehet fizetni a tartozásodat akár kp-ben, akár bankkártyás fizetéssel (ha van az irodában POS terminálos fizetési lehetőség). Nem feltétlen csakis utalással megoldható.

oligaliga # 2019.09.12. 03:37

Semmi akadálya annak, hogy csak úgy kifizesd, annyi különbséggel, hogy a NAV fizetési felszólításában szereplő teljes összeget egyben a NAV fizetési felszólításában megjelölt letéti számlájára utalod, és erről tájékoztatod őket. Majd a letéti számláról elosztják.

Nikcy # 2019.09.11. 20:46

Mert azt mondták, hogy már nemtudom kifizetni csak úgy, de az ügyintéző meg már nem volt bent.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.09.11. 20:37

Nem értem. Ha a számládon több pénz van, mint a tartozásod, akkor mi akadálya van, hogy kifizesd a végrehajtás bevárása nélkül? Vagy akár a végrehajtásban - ha már megindult - de önként.

Nikcy # 2019.09.11. 20:30

Üdv!
Olyan problémával fordulnék a kedves válaszadókhoz, hogy a nav végrehajtás indított ellenem, mert nem fizetettem be az adómat. Teljesen el is felejtettem, mert közbe szültem állandóan ügyfél kapura küldték a felszólítást, stb... tudom, hogy az én hibám! Szóval az lenne a kérdésem ha a nav végrehajtás indít akkor csak azt a bizonyos összeget vonja le a számlámról vagy az egész számlát zárolja?
Köszönöm szépen válaszukat!

gerbera317 # 2019.09.09. 07:24

közjegyző van a közleményben, mindíg
Igen. Meg a közjegyzői ügyszám. Ez azért van, mert a rózsaszínű selyempapíron, amin az inkasszót benyújtotta a végrehajtó, azon a végrehajtást elrendelő hatóság megnevezését és ügyszámát kellett feltüntetni. Ez ma sincs ez másként a terminálon keresztüli benyújtásnál. És a bank is ezt közli tovább, nem pedig az eljáró végrehajtó nevét és ügyszámát.

Péter8812 # 2019.09.09. 05:00

Végrehajtótól érkezik az inkasszó.

  • közjegyző van a közleményben, mindíg Dr. ...... néven.
Szomorú örökös # 2019.09.09. 04:43

Péter8812

Nyithatok másik bankszámlát ? Nem félve attól hogy arra is inkasszó kerül ?

Nyitni nyithatsz, de rövid időn belül ott is meg fog jelenni az inkasszó.
A banknak kötelessége jelenteni, hogy számlát nyitottál nála, a végrehajtó pedig teszi majd a dolgát.

Péter8812 # 2019.09.09. 04:36

Köszönöm!

Értem én hogy az inkasszó a bankszámlát terheli , a letiltás a fizetés bozonyos hányadát. 33% , 50% .

De a behajtó / közjegyző bírósági úton teszi meg. Mind a 2 féle behajtást.

Azon tanakodom hamár fizetésem lefogják 50%-ban a jövő hóbaptól. Nyithatok másik bankszámlát ? Nem félve attól hogy arra is inkasszó kerül ?

Párom bankszámlája már nem opció , ahogy ezt megoldotam eddig a munkabérem.

gerbera317 # 2019.09.08. 18:53

Péter! Mit nem értesz abban, hogy minden ügyben meg kell kísérelni egyszer az inkasszót??? Akkor is, ha térül letiltásból, meg akkor is ha (még) nem. Na. Na. Na.
Drb rosszul tudja (vagy rosszul emlékszik, vagy csak simán elfelejtette), de akárhányszor nem nyújtható be inkasszó, hanem ügyenként csakis egyszer. Minden további benyújtás csak a végrehajtást kérő kérelmére történhet (82/A. § (5))A 65. § szerint nem privilegizált követelés esetén a letiltás a nettó munkabér 33 százaléka lehet. Több letiltás esetén ez 50 % lehet. Való igaz, hogy ezt az 50 százalékot akárhány letiltásra is el lehet osztani, de a ki nem mondott főszabály az, hogy az időben legkorábbi letiltásra 33%, a másodikra 17% vonható, a többi pedig vár a sorára. A munkáltató ettől csak a bíróság rendelkezésére kiadott végrehajtói utasítás alapján térhet el (64. § (3)).
És az ég szerelmére, ne keverd a letiltást az inkasszóval! Hát hiába szólt rád Drb??? Ezeket a Vht. külön-külön fejezetei tárgyalják; logikus, hogy párhuzamosan is lehet őket alkalmazni, és egészen eltérő mentességi ill. kiterjesztő szabályok érvényesülnek a foganatosításuk során! Na.

drbjozsef # 2019.09.08. 16:11

Péter8812,

gerbera kérdezett is, illik válaszolni, ha korrekt választ szeretnél.

Egyébként nem, a Vht. "több" letiltást ír, nincs szám hozzá. Annyi van, hogy több letiltás esetén legfeljebb a munkabér 50%-a vonahtó le. Aztán azt a végrehajtó elszámolja és felosztja a végrehajtást kérők között.

Az inkasszó ettől teljesen független. Akkor és annyiszor csinálja, ahányszor csak akarja.

Péter8812 # 2019.09.08. 06:51

A kérdésem hogyha vonnak a fizetésemből , de egyszerre tudomáom szerint 2 behajtást lehet.

Akkor aki nem tud , az inkasszózza a számlám?
Vagy sorára vár a munkáltatónál ?
És a számlámhoz nem nyúl ?

drbjozsef # 2019.09.07. 16:42

Nekem még mindig úgy tűnik, hogy a kérdező keveri a munkabérből tiltást és a hatósági átutalást...

gerbera317 # 2019.09.07. 16:28

A behajtó = végrehajtó, úgy-e? És miért kettő? Főszabály szerint egynek kellene lennie.
A végrehajtónak minden ügyben egyszer meg kell kísérelnie az inkasszót. Neked kell tudnod, melyikben nem került erre még sor.

Immaculata # 2019.09.07. 16:26

Minden számlát megtalálnak.

Péter8812 # 2019.09.07. 16:19

Jónapot.
Ha van 4 behajtásom , 2 behajtótól.
2 hitel , 1 bkv és 1 máv.
Régen felvettem kisseb hitelt és kölcsönt , de megszünt a munkahelyem , és míg kerestem állást , elég sokszor megbüntettek a jegy hiánya miatt.
Inkasszó van a banszámlámon már , mert akkor nem tudtam dolgozni.

De már dolgozom 1 hónapja.

A kérdésem:

Ha fizetésem 50%-kát lefogják , és ilyen módon csökken már a tartozásom... Tudomásom szerint 2 terhelést fudnak csak lefogni egyszerre.
Akkor az inkasszótól kell tartanom?

Vagy nyugodtan nyithatok egy másik banszámlát , azt nem fogják inkasszálni mivel dolgozom ,és fogy a tartozás.

Vagy nem fogja a másik behajtó figyelembe venni , és az új számlám is inkasszálva lessz ?

Köszönöm !

executor.blog.hu # 2019.08.14. 07:58

Tisztelt Viki1117,

Annyival még kiegészíteném az előző választ, hogy a bank nem vizsgálja (nem is vizsgálhatja), hogy honnan/milyen jogcímen érkezik a számlára a pénz. A banknak kizárólag az inkasszóra vonatkozó mentességi szabályokat kell figyelembe venni, ami pedig nem az érkezett pénz eredetét/jogcímét korlátozza, hanem a mentes összeg nagyságáról rendelkezik, ami nem vonható le a számlaszámról (lásd: vht. 79/A. §.).

Kovács_Béla_Sándor # 2019.08.13. 15:05

A banki inkasszó szabályai jelentősen eltérnek a jövedelemből letiltás szabályaitól, a kettő nem keverendő.

A pénzforgalmi szolgáltatónál kezelt, természetes személyt megillető pénzösszegnek mentes a végrehajtás alól az a része, amely megfelel az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének. Ha a végrehajtás gyermektartásdíj vagy szüléssel járó költség behajtására folyik, ennek az összegnek az 50%-a is végrehajtás alá vonható. Ezt a korlátot a pénzforgalmi szolgáltató által több szerződés alapján kezelt, adóst megillető együttes összegre kell alkalmazni.

Viki1117 # 2019.08.13. 13:22

Üdvözlöm.
Nekem a kérdésem az lenne, hogy édesanyámnak inkasszó érkezett a számlájára. A bank nevét nem írnám ki, de a számlára édesanyám rehabilitációs ellátása érkezik csak, ami 28.500 ft. Le vonta a bank a felét.
Kerdés: rehabilitációs ellátásból is letilthatják a végrehajtónak? És ha igen mennyit? ( ez az egy tartozása van. Úgy tudom, hogy több tartozás esetén lehet az 50%ot.) És úgy tudtam, hogy rahabilitációs ellátásból nem is lehetne.

mimama # 2019.05.18. 09:58

Rendben, köszönöm!

Grave7 # 2019.05.18. 09:19

@mimama: A "Bankszámla letiltás, hatósági utalás" (https://www.jogiforum.hu/forum/41/41633) témában ezt már megkérdezted, kaptál is választ rá. Ha másnak más a véleménye, majd ott írni fog neked, nem kell spammelni.

mimama # 2019.05.18. 09:04

Tisztelt hozzáértők!

Folyamtban lévő végrehajtás van ellenem. A fizetésem is tiltás alatt van 50% ban. Kiváltottam az egyéni vállalkozást, hogy kiegészítsem a jövedelmemet. Nyitnom kell egy vállalkozói számlát a bankomnál.
Kérdésem, hogy a végrehajtó tilthatja a vállalkozó számlámat annak ellenére, hogy a tartozáshoz nincs köze az egyéni vállalkozásnak? Vagy az oda befolyó pénz a vállalkozásé és azt veheti el a végrehajtó?
A válaszokat előre is köszönöm.

gerbera317 # 2018.12.06. 14:02

Renáta, az ügyvéd urak offolgatása nem rólad szól, hanem más témáról, ezért nem kérdeztek téged, és nem is kell válaszolnod egyetlen off-felvetésükre sem. :-)
Te inkább arra koncentrálj, hogy szükség esetén bizonyítani tudd a munkabéredből történt teljesítéseket. A teljesítésekről a bizonyítékokat mostantól kezdve gyűjtsd, de külön ne foglalkozz semmivel mindaddig, amíg a munkáltatód azt nem mondja, hogy szerinte már levonta, amit le kellett vonni.

B.Renáta # 2018.12.06. 11:46

Nem baktól lett kérve a kölcsön. Egy műtéti beavatkozásra lett kérve ( nem általam én voltam sajnos a kezes)
Még nekem kell kiderítenem hova lett a pénz.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.12.06. 11:17

:) de még végrehajtást kérőnek sem nagyon vidám. Szerintem.

Esete válogatja. Az, akinek a MOL, az OTP vagy valami állami szerv az adósa, röhögve viseli. Ha meg az Intrum vagy az Eos, abban külön öröme is lehet. :)