MOKK fizetési meghagyás


drbjozsef # 2018.08.19. 17:41

Az OTP most is ad "Jelzálog típusú hitelek szabad felhasználásra" címszó alatt fél millát, 5000 törlesztővel.
(most 12-14 évre, kamatperiódustól függően, 2013-ban cseppet magasabb kamattal valszeg kicsit hosszabb futamidőre)

https://www.otpbank.hu/…elzaloghitel

gerbera317 # 2018.08.19. 16:27

Ez valami olyan, nem lakáscélú, nagyobb kölcsön, aminek az ingatlan a fedezete.

Vadsuhanc # 2018.08.19. 11:46

Kedve Edina08!

Mit szeretnél pontosan kifizetni? Ha azt írod, hogy csak az elmaradást akkor nem igazán vagy tisztában a helyzeteddel.

A kölcsönt nem a férjed vette fel, hanem Te meg a férjed hiszen adóstárs vagy. Ez azt jelenti, hogy az egész tartozásért ami hátravan még a kölcsönből Te is felelsz minden vagyonoddal sőt, ha a követelés jogosultja úgy dönt, hogy csak Tőled követeli a volt férjedet kihagyva azt is megteheti.

Az, hogy Te nem kaptál semmiféle levelet kézhez nem csoda, ha csak a banknál nem jelentetted be a lakcímváltozásodat. Persze a volt férjedet is megkérdezheted, hogy kaptál-e levelet és azzal mi lett.

A szerződés felmondásakor a kölcsönből hátralévő összeget be kell fizetni a kamatokkal együtt.

A KHR lesz a legkevesebb problémád, ha a jogosult végrehajtási eljárást kezdeményez akkor a jövedelmedből letiltásra kerülhet és még az ingatlanodat is lefoglalhatják és árverezhetik.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.18. 21:02

Valami olyasmit, hogy talán át kellene gondolnod, tényleg minden részlet úgy van-e, ahogyan mondod. Mert ez így minimum furcsa.

Edina08 # 2018.08.18. 18:30

Ez mit jelent hogy őő izé?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.18. 17:55

Jelzálog alapú személyi kölcsön? Tíz-tizenöt év futamidővel?
Öööö... Izé...

Edina08 # 2018.08.18. 17:27

Találtam egy ilyet az OTP oldalán “90 napja tartozásának összege folyamatosan a mindenkori minimálbér összege felett van, akkor mulasztása rögzítésre kerül a KHR-ben”
Ez az összeg nem éri el a minimálbért, kb 20 ezer forintról van szó! Akkor is rákerül a dolog a khr-be?

Vadsuhanc # 2018.08.18. 14:35

Ha itt tart a dolog akkor már a KHR-en is rajta vagy..

Edina08 # 2018.08.18. 14:32

Én ki is fizetem az egészet ha erről van szó, engem az érdekel hogy én a jövőben miben karosulhatok? Khr vagy ilyesmire gondolok..

Vadsuhanc # 2018.08.18. 14:25

Kedves Edina08!

Azt azért ne felejtsd el, hogy adóstárs vagy. Az egész tartozást követelhetik rajtad még úgy is, hogy Tőle egy fillért sem.

Akárhogyan hazudik, Te az egész tartozásért ugyanolyan felelőséggel tartozol.

Edina08 # 2018.08.18. 14:04

Szerintem ez a 3 hónapot meghaladta már. Onnan sejtem, hogy mi al benne, mivel a volt férjem egy megrögzött hazudozó, azt sem szabad neki elhinni amit kérdez, tegnap még azt mondta, minden rendben van, mára már kiderült, hogy nem fizette, mert elfelejtette, és felmondták a hitelszerződést is!

Én a lehetőségeimet szeretném tudni, mi van ilyenkor! Részemre nem jöhet ilyen hivatalos levél, nálam minden rendben van! Lassan 2 éve vásároltam az ingatlanomat, vidéki nagy városban, kétlem, hogy onnan érkezett volna bármilyen papír, főleg Budapestről...

ObudaFan # 2018.08.18. 12:53

Néhány napos késedelem esetén még senkit nem tesznek khr-re.

Vadsuhanc # 2018.08.18. 12:52

Kedves Edina08!

Ne haragudj de még át sem vetted a levelet, honnan tudod, hogy mi van benne és miről szól?

Edina08 # 2018.08.18. 12:27

Tisztelt Ügyvéd Úr/ Urak!

Szeretném,ha segítenének nekem, mert már nagyon el vagyok keseredve!

A volt párom 2013-ban jelzálog alapú személyi kölcsönt (Otp bank, 500.000 Ft, havonta 5.000 Ft törlesztő, minimálbér bejelentés) vett fel, ahol ő volt az adós, én az adóstárs, az ingatlanfedezet az édesapja tulajdona!

Kaptam egy levelet a tegnapi napon egy budapesti közjegyzőtől, amelyet késői hazaérkezésem miatt nem tudtam felvenni a postán, így majd csak legközelebb az ünnepek miatt kedden tudom, de addigra az ideg megesz. Tudomásom szerint, nem mindig fizet a volt párom, így szinte biztos vagyok benne hogy ezt a levelet az ő hanyagsága miatt kaptam.

A kérdésem az lenne, ha fizetési meghagyás van a hivatalos levélben, akkor ha egy összegben a napokban visszafizeti a volt párom, nekem származhat-e ebből bajom? Khr listára kerülhetek esetleg? Most tervezem, hogy a jelenlegi ingatlanomat eladom, és családi házba szeretnék költözni, amihez lehet szükséges lesz 2-3 millió hitel. Ezt befolyásolja? Ha igen, meddig kell ezzel együtt élnem?

Köszönöm mielőbbi válaszát!

Tisztelettel:
B.Edina

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.15. 15:36

Ezúttal Vadsuhanc helyesen foglalta össze a lényeget: a perben részletes, érdemi ellenkérelmet kell előterjeszteni, különben a bíróság hivatalból meghagyást fog kibocsátani, az pedig eléggé fájni fog. A fizetési meghagyásos eljárásban előterjesztett ellentmondás az érdemi ellenkérelmet nem pótolja.
Az ellentmondás indoklása mégsem felesleges, mert ha megalapozott, eltántoríthatja az ellenérdekelt felet a pertől. És úgy mégis csak egyszerűbb.

drbjozsef # 2018.08.15. 14:36

Mondjuk amit Dr.Attika linkelt, az pont ellentmond annak, amit írt : vastag fekete háttérrel van kiemelve a cikkben ez :

Ha elévült követelésről van szó, akkor ezt bele kell írni az ellentmondásba, ugyanis hírközlési szolgáltatásnál az elévülést nem vehetik hivatalból figyelembe.

Pedig elég az "Ellentmondok". Aztáb a bíróságon hivatkozni az elévülésre - én is így tudom (persze, hogy célszerű beleírni, az evidens, csak nem ez a kérdés, mielőtt belemennénk).

Vadsuhanc # 2018.08.15. 13:00

Tisztelt Dr.Attika!

Köszönöm a választ. Tulajdonképpen a részletes és okiratokkal alátámasztott ellentmondásnak nem sok értelme van, ha csak az nem hogy a fizetési meghagyást kérő jogosult annak láttán esetlegesen eláll a pertől. Magában a perben pedig nincs jelentősége, hogy az ellentmondás mit tartalmaz.

Jól értelmezem? Köszönöm ismételten.

Dr.Attika # 2018.08.15. 12:48

Vadsuhanc!
A perben azt veszi figyelembe a bíróság amit ott terjesztenek elő. Az FMH-os eljárás csupán arról szól, hogy elismeri-e a tartozást. Ha igen akkor nem mond ellent és végrehajtható lesz. Ha ellentmond akkor jön a per. Ott lehet érvelni.

Dr.Attika # 2018.08.15. 12:45
Vadsuhanc # 2018.08.15. 12:36

Tisztelt KBS !

Régen megszerettem volna kérdezni már, hogy az ellentmondás kapcsán előadott indokolást a bíróságnak figyelembe kell-e vennie illetve figyelembe veszi-e vagy a keresetlevél benyújtása után benyújtott ellenkérelemben és abban foglalt mérvadóak ?

Eddigi személyes tapasztalatom szerint a bíróság nem veszi figyelembe a részletes és okiratokkal alátámasztott ellentmondásban foglaltakat kizárólag az ellenkérelem vagy a tárgyaláson előadottakat. Ez számomra érthető is lenne és kérdésem is erre irányul, hogy érdemes-e és a bíróságnak figyelembe kell-e vennie és mi alapján a FMH ellen benyújtott ellentmondásban foglaltakat?

Dr.Attika # 2018.08.15. 06:53

Általánosan az a bíróság illetékes ahol az alperes illetékes.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.15. 06:42

:)
(Nem azt mondtam, hogy mit célszerű írni, vagy hogy mit illik, vagy hogy én mit írnék. A kérdésére válaszoltam, hogy ti. mi elég.)

gerbera317 # 2018.08.15. 06:35

Persze, ha nem szeretnéd, hogy a közjegyző úgy gondolkodjon rólad, hogy "na, ez a gyökér is ellentmondott", akkor ugyanezt bővített mondatban is előadhatod. KBS tanácsa inkább arról szól, hogy abból a bővített mondatból az okhatározót nyugodtan ki lehet hagyni.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.15. 06:17

Már az is elég, hogy "ellentmondok".

empty # 2018.08.15. 05:53

Jó reggelt!

Köszönöm a segítséget!

Oké, ellentmondok. Elég az elévülésre hivatkozás, vagy van egyéb praktikus dolog amit érdemes belefoglalni? mert, gondolom én, amit nem kérek azt nem is vizsgálják.

pl hogy melyik bíróság tárgyalja per esetén? ez az fmh ban nincs megjelölve, ezért ha muszáj akkor legyen inkább nekem helyben.

elnézést amiért ilyen körülményes vagyok, de eddig csak egyetlen bírósági ügyem volt, azt is úgy sikerült megnyernem hogy a végén mégis a perköltséget nekem kellett megfizetni.