MOKK fizetési meghagyás


nonolet # 2018.08.13. 12:06

empty

Ne agyalj annyit...

Mondj ellent és kész.

A többi majd kiderül.

Dr.Attika # 2018.08.13. 11:36

Sima levél nem szakítja meg. Mondjon ellent elévülésre hivatkozva.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.13. 10:15

Igen; igen; 15K + tárgyalásonként 15-50K; 0; ??

empty # 2018.08.13. 09:51

Üdvözlet!

Gyors segítséget kérnék:

Ma vettem kézhez az Eos Mokk által kiküldött fizetési meghagyását, melyben egy 2009 es T-online tartozásra hivatkoznak. Leveleket küldenek évek óta, de jellemzően csak simát. A követelésük jelenleg 75000+ 10000 közjegyzői díj

Ellentmondást fontolgatok elévülésre hivatkozva, de szeretnék egy kicsit biztosabb lenni a dolgomban.

Az elévülést a sima, /nem ajánlott/ postai levél megszakítja?

Ha esetleg vettem át ajánlott levelet tőlük/nem emlékszem ilyesmire/, de mivel nem FMH volt nem foglalkoztam vele: ez megszakítja az elévülést?

Mekkora kb egy ilyen per költsége bukás esetén?
Mekkora az ellentmondás közjegyzői díja?
illetve ezt, ha ők mégsem perelnek, kérhetem e tőlük?

A válaszokat előre is köszönöm!

pininfarina # 2018.08.07. 12:38

Ok. Megértettem. Köszönöm.

nonolet # 2018.08.07. 12:31

pininfarina

A közjegyzőnek MÁR fölösleges.

A közjegyzőél csak egy dolog a fontos az: ellentmondás ténye.

Ezért nem kell kisregényt írni, elég a lényeg :-)
"Ellentmondok."

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.07. 10:30

Megkaptad, nem?

pininfarina # 2018.08.07. 09:26

Nonolet. Üdv. A közjegyzönek irt ellentmondasba meg kell említeni a vélelmi kezbesitest hogy a címem megváltozott és a régi címemre küldte a fizetési meghagyast?bocs ha hülyeséget kérdezek

nonolet # 2018.08.06. 00:21

Miért volna kizárt?

A közjegyző nem ellenőrzi az ügyet...

ius latratus # 2018.08.05. 19:29

Nade... ugyanúgy jöhet újabb sunyi FMH az "ítélt dolog" ügyében is.

Az kizárt.

nonolet # 2018.08.05. 12:34

Habitus kérdése... melyik a szimpatikus valakinek.

De valóban, ha hagyja perre futni
és
majd csak a perben hivatkozik ez elévülésre,
akkor
az egy véglegesebb lezárása lesz az ügynek.

Ha MÁR most az ellentmondásban jelzi, hogy "ELÉVÜLT"
és e miatt nem fut perre az ügy, akkor pedig elvben nyitva marad az ügy.

Nade... ugyanúgy jöhet újabb sunyi FMH az "ítélt dolog" ügyében is.
Azt éppúgy nem jó benézni.
Így érdemi különbséget nem látok a későbbiekre nézve.

Most viszont esetleg megúszik egy perbe hívást.
És talán örökre békén hagyják az ellentmondása alapján, látván, hogy ismeri a dörgést.

ius latratus # 2018.08.05. 12:17

Ugyan! Már miért lenne annyira fontos? A közjegyző magasról tesz erre, a jogosult meg majd perben bizonyítja, hogy szerinte miért nem évült el.
Jobb egy lezárt per, nem?
(ugyanis az ellentmondásban ha erre hivatkozol, akkor az Intrum már eleve meg sem fizeti a perré alakuláshoz szükséges illetéket -már akkor, ha tisztában van vele, hogy elévült. Ha csak "simán" ellentmond a kötelezett, akkor a jogosult fene nagy magabiztosságának okán per lesz belőle, s ott lehet elévülési kifogással élni.)

nonolet # 2018.08.05. 12:02

Fontos, hogy ...

Az ELÉVÜLÉS-re hivatkozás (is) legyen benne az ellentmondásban!!!

Nem kell hosszú szöveg, elég pár sorban kifejteni a lényeget.

  • a követelést nem ismerem el
  • de, ha mégis fennállt, akkor viszont MÁR elévült
pininfarina # 2018.08.05. 11:37

Nonolet. Köszönöm. Hétfőn megyek a végrehajtóhoz

pininfarina # 2018.08.05. 11:13

Köszönöm a segítséget

nonolet # 2018.08.05. 11:12

pininfarina

HA a végrehajtásról nem tudtál... EDDIG.

MERT ÖNHIBÁDON!!!!!!!! kívül nem kaptad meg a közjegyző korábbi levelét, amiben a "Fizetési meghagyás" volt.

AKKOR

  • elmész a végrehajtóhoz
  • megkérdezed, hogy: EDDIG MENNYI a végrehajtási költség?
  • a mondott összeget befizeted neki és kérsz róla igazolást
  • a kapott igazolással elmész a közjegyzőhöz és ellentmondasz ...

Mindezt 15 napon belül!

gerbera317 # 2018.08.05. 09:17

Ha elolvasnád azt a közjegyzői végrehajtási lapot, különösen annak 7 pontját, rögtön megtudnád a kérdésedre a választ, hogy a fizetési meghagyás milyen körülmények között emelkedett jogerőre. És ha ott azt látod, hogy fiktív kézbesítéssel, akkor hátralapozol egészen a fizetési meghagyás végére, ott pedig megtudod, milyen lehetőséged van a végrehajtásról való tudomást szerzést követő 15 napon belül.

pininfarina # 2018.08.05. 08:05

Üdvözlet. Kaptam a vegrehajtotol levelet foglalasi jegyzőkönyvel és közjegyzői végrehajtási lappal. A kérdésem az lenne hogy nem kellett volna előtte a közjegyzötöl kapnom levelet amire 15 napig valamit léphettem volna?A most kapott végrehajtási lapon a régi lakcimem van.2017 aug.-tól van új lakcimem. Ha a közjegyző esetleg a régi címre küldte ki a fizetési meghagyast és én nem vettem át akkor most meg lehet valami tenni vagy elbuktam?2 napja kaptam a mostani levelet. 8 éves ügy talán elévülhetett. Köszönöm a választ.

ius latratus # 2018.07.10. 19:50

Ennyit nyavalyogni, b@szki'!
Nem a fél óra díja a 30ezer,hanem a munkája díja.
Van olyan hónap, hogy fel sem hívom a könyvelőnket, mégis fizetem a 45000,-plusz Áfa-t. Cégenként.
Örülj, hogy ennyivel beéri...

Gaby5 # 2018.07.10. 15:05

nonolet

Melyik része a tanácsadás? És miért nem ott kérte ezt az összeget el?
Sőt,meg sem említette. És miért nincs kiírva az ár?
Az Ügyfélkapuba be kellett engednünk,mert ez volt a feltétele.
Nyilván könyvelőt keresek,nem mondtam ellent,de nem én kértem,hogy nézzen bele.
Kb fél órát ha voltunk ott, mert vizsgára siettünk.
Fél óra 30.000 ,-Ft...
Ráutaló magatartás ha bemegyek egy cipőboltba,mert cipőt szeretnék,de kötelező fizetnem ha nem találom jónak?
Számomra ez magas...

nonolet # 2018.07.10. 14:38

Gaby5

Ingyen meló nincs!

A tanácsadás és bevallásotok kontrollja megvolt... jár a díj.

Mivel előre nem kérdeztétek meg
NYILVÁN
elfogadtátok a díját látatlanban.
(ráutaló magatartás)

Hisz még az ügyfélkapuba is beengedtétek...
Azaz AKARTÁTOK, hogy dolgozzon! nektek ott és akkor.

Óránként 5-8 eFt jár neki.

Tisztességesen 15 ezret kért.

Ki kellett volna fizetni

Ha perre megy

1.
Nyerni fog!

2.
Még többe lesz ez a rinyálás nektek.

Javaslat: egyezzetek meg (vagy törődjetek bele) és fizessetek.

A legolcsóbb így lesz.
Mert ebből már nem tudtok szabadulni, ha kitartó.
...és csak drágulni fog az ügy az időhúzással.

ObudaFan # 2018.07.10. 14:21

HA jön a MOKK-tól fizetési meghagyás, 15 napon belül ahhoz a közjegyzőhöz, aki azt kibocsátotta, küldjetek ajánlott levélben, két tanúval ellentmondást, amiben leírjátok, hogy nem állapodtatok meg a díjban.

Gaby5 # 2018.07.10. 14:14

Könyvelőnk nyugdíjba ment, ezért új könyvelőt kerestünk. Több hirdetést is elolvastunk, és úgy gondoltuk, több helyre is elmegyünk és aki árban megfelel és szimpatikus is, azt fogjuk választani.
Az első hölgy nagyon kedvesen felajánlotta, hogy menjünk be hozzá,ismerkedjünk meg,és ha már úgyis bemegyünk bemutatkozni és az előző könyvelőnk már nem adta le az utolsó havi bérpapírt és mivel mi magunk töltöttük ki, ránéz, hogy jó-e. Bementünk a hölgyhöz, aki először is belépett az Ügyfélkapunkba, mondván, hogy leellenőrzi, rendben van-e a cég és a könyvelése, mert csak akkor veszi át.
Ő már teljesen biztosra vette, hogy ő lesz a könyvelőnk, úgy is beszélt, de semmit nem írtunk alá, a szerződését is kinyomtatta, de mi azt sem írtuk alá, mert sokalltuk a havidíját és azt is, hogy visszamenőlegesen teljes havidíjon akarja nekünk lekönyvelni azt, amit már a mi könyvelőnk 3/4 részben elvégzett. A saját gépünkön megnézte a 0-s igazolásokat is és azt mondta, elfogadta a NAV, tehát jó.(ma már azt állítja,hogy nem voltak jól leadva)
Ezek után a hölgy elmondta, hogy visszamenőlegesen januártól fizessük ki a könyvelést egy összegben.holott mi éves bevallók vagyunk és a régi könyvelónk még ezeket leadta és a mérleg is kész volt.
Ezek után nem tudjuk még mit intézett, de mi írtunk neki egy levelet, hogy nagyon sajnáljuk, de nekünk sok a vállalási díja, mert nagyon kevés számlánk van, így nem kérjük a szolgáltatását.
A hölgy ekkor visszaírt egy levelet, hogy akkor viszont egy havi díját fizessük ki ezért a látogatásért. Mivel sokalltuk, hogy egy havi díjat fizessünk ki egy óráért, ezt megírtuk neki.
Másnap egy online számlát állított ki részünkre egy havi díjáról (15.000,- Ft). a számlán az szerepelt 5 beadvány.De hogyan adhatott be beadványt a nevünkben ha mi nem adtunk rá megbízást írásban?
Visszaírtuk, hogy nem tudjuk fogadni ezt a számlát, mert aránytalannak soknak tartjuk és mivel ott helyben nem említett semmiféle fizetési kötelezettséget.
Másnap írt egy újabb levelet, amiben már azt közölte, hogy akkor hozzátesz még 10.000,- Ft-ot, mondjuk 2 óra adótanácsadás címen.
Ekkor az összeg a számlán már 25.000,- Ft volt.
Erre a levelére válaszoltunk újból, hogy mivel nem volt olyan szolgáltatás és nem írtunk alá semmit, nem hatalmaztuk fel őt semmire, nem fogadjuk be a számlát.

Mai napon fizetési felszólítást írt, most már 30.000,- Ft-ról és azt írta, mivel ő 5 db beadványt beadott a nevünkben és adótanácsadást tartott, ha ma nem fizetjük ki, fizetési meghagyást bocsát ki ellenünk.
Megnéztük a MOkk oldalát,hogyan lehet ellentmondani,de láttuk,hogy csak akkor lehet ha tagdíjat fizet egy cég.Fel is hívtuk őket,és ebben megerösített egy hölgy a technikai osztályról.Mit tehetünk?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.20. 17:02

Ha kifogást nyújt be, már bukta is.
Ha szerencséje van, ellentmondással élhet, de már ahhoz is meg kell térítenie a végrehajtásban már fel merült költségeket.

Liah # 2018.06.20. 16:47

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.
A héten a rokonok kaptak egy levelet egy végrehajtó irodától , végrehajtói felhívás tartozás haladéktalan megfizetésére. Mellékelve az EOS Faktor Zrt végrehajtási lapjával.
A lapon Távközlési szerződésre hivatkoznak 2014.11.14-2015.02.05.között keletkezett összegre. A fiú albérlőként lakott a megjelölt címen. Az azóta eltelt időben semmilyen fizetési meghagyást nem kaptak. Most egyből a MOKK-os felszólítással kezdtek. A behajtandó összegként 41.000 Ft-ot írnak, ami a végrehajtó pénzével 80.000Ft lett. A srác 3. éve külföldön él, itt a bejelentett magyar állandó címén már semmilyen ingósága, vagyontárgya nincs, de nem szándékoznak kijelenteni a címről. Azt írják 15 napon kifogást lehet emelni ellene 15.000 Ft-os illetékért. Kérdésem, mi várható ha nem fizet, mivel nem tartja jogosnak. Elévülésre lehet hivatkozni? Mindenképpen kell kifogással élni? Kell á válaszolni? Elég levélben reagálni rá? mivel nem tud most hazajönni.