nemzeti eszközkezelõ - végrehajtó


gerbera317 # 2018.05.12. 19:20

Röviden: A NET-eljárásban kielégített jelzálogos hitelező köteles a fennmaradó követelését elengedni. A többiek ügye pedig folytatódik. Letiltással stb.

drbjozsef # 2018.05.12. 15:06

Köszönöm. De nem értem : az világos, hogy szünetelnek ezek a végrehajtások. De nem látom mi lesz velük, ha megveszi az Eszközkezelő. Mindenhol csak pénzügyi intézményt látok, az nyilatkozik, meg elfogadja, meg ilyenek.

Grave7 # 2018.05.11. 19:13

@drbjozsef: 2011. évi CLXX. törvény 15. § (1) bek.

eljenmajusegy # 2018.05.10. 13:53

Csak egy hitelezo van , az OTP

drbjozsef # 2018.05.10. 08:47

Grave7,

Ha a zálogjogosult pénzintézet által indított végrehajtási eljárásban

Ha több végrehajtás van? Vagy csak egy, de már bekapcsolódott a vízmű meg a telefonszolgáltató, meg egy magánszemély is?

Grave7 # 2018.05.10. 07:55

@eljenmajusegy: Minden ingatlan vagyontárgy, de nem minden vagyontárgy ingatlan.

eljenmajusegy # 2018.05.08. 14:51

Garave7, vagyontargy nem , de az en masik ingatlanom? Vagy az ugyanazt jelenti?

eljenmajusegy # 2018.05.08. 14:45

Grave7, koszonom,

Grave7 # 2018.05.08. 13:31

@eljenmajusegy: Ha a zálogjogosult pénzintézet által indított végrehajtási eljárásban a zálogjogosult (itt már végrehajtást kérő) bejelenti, hogy az adósoknak engedélyezte a Nemzeti Eszközkezelő programjában való részvételt, akkor a bejelentés időpontjától a végrehajtás szünetel. Ekkor más vagyontárgy értékesítése sem lehetséges ezen tartozás miatt.
Ha az Eszközkezelő átveszi az ingatlant, a volt tulajdonosok bérlők maradnak, visszavásárlási joggal. Ekkor az Eszközkezelő a tartozás egy részét kifizeti a zálogjogosultnak, ha pedig van jogszabály szerint fennmaradó összeg, azt a végrehajtónak utalja. A zálogjogosult pénzintézet egyidejűleg a hátralévő tartozást elengedi.
A végrehajtói költségek (munkadíj, költségátalány, készkiadás) ugyanakkor fennálló tartozás marad, azt az adósnak rendeznie kell (a jutalékot nem, mert az ilyenkor jogszabály szerint nem jár a végrehajtónak).

eljenmajusegy # 2018.05.08. 12:14

Hat csak ugy kaptam barmit is , hogy a szomszedok ertesitettek hogy a vegrehajtotol jott egy ajanlott levelrol ertesites( en mar 30 eve kulfoldon elek , az otthoni kozos tulajdonunkra vettek fel a testveremek kolcsont , amibe- en marha- beleegyeztem , nem tudvan hogy ezzel en is adostars leszek. Minden felszolitas es egyeb az o cimukre ment nekem is , amirol ok egy kukkot sem szoltak soha)
Meg nem tettek ra az egyeb ingatlanjaimra a VH jogot , csak felszolitottak hogy fizessek( en...), de kozben a testveremek bejelentkeztek ebbe az eszkozkezelo programba , csak az irant erdeklodom most hogy attol fuggetlenul a vegrehajto elarverezheti az en lakasomat...

ius latratus # 2018.05.08. 11:17

Most akartam írni, hogy a harmadik mondatom kissé zavaros lett, de azt is most látom, hogy már kaptál Vh lapot.
Elkerülte a figyelmem.

ius latratus # 2018.05.08. 11:14

Kiegészíteném azzal, hogy önmagában a végrehajtón most annyi múlik, hogy bejegyezteti az adott ingatlanra a Vh jogot. Ha így tett, akkor megette a fene.
Ha nem, akkor az a bizonyos fedezetelvonó jelleg, illetőleg annak bizonyítása kurvára nem érdekli,sőt, még csak nem is tud róla.
Akkor csakis a végrehajtást kérő asztalán pattog a labda.
Igen, a cselekmény bűncselekmény.
Bizonyítása nem egyszerű, persze, ha közeli hozzátartozó a szerző fél, akkor hülye az eladó, de ez már nem ide tartozik.

Ja, s olyan nincs, hogy lemondasz más javára.

eljenmajusegy # 2018.05.08. 10:46

Drbjozsef , tehat akkor a vegrehajto "joindulatan" mulik hogy kozben elarverezi-e a lakasomat vagy sem?
Csodas...

drbjozsef # 2018.05.08. 05:34

Igen. Ha adós vagy, a folyó végrehajtásban bármilyen vagyonodat és jövedelmedet végrehajtás alá lehet vonni.

Nem, nem úszhatod meg ha másra íratgatod gyorsan. Legfeljebb megnehezíted a dolgot, de ha a bíróság fedezetelvonó jellegű elidegenítésnek mondja ki az eladást/elajándékozást, akkor a vevődnek/megajándékozottnak is tűrnie kell, hogy azt a vagyont a végrehajtó bevonja az eljárásba.

eljenmajusegy # 2018.05.08. 02:57

Udvozlet
. Egy masik topicban mar kerdezgettem egyet s mast , kicsit meg is nyugodtam , de most itt olvasgattam es megint ideges lettem.
Szoval , ha adostars vagyok es a tarstulajdonos bejelentkezett ebbe az eszkozkezelo programba , amig ennek elbiralasa tart , addig a vegrehajto vegrehajthatja az en egyeb ingatlanomat? Azt ertem hogy amire a kolcsont felvettek azt nem , de nekem az van bejelolve hogy " barhol fellelheto ingatlana ", a masik szemelynek nincs semmi mas a neven.
Lemondhatok most az ingatlanrol a tarstulajdonos javara?
Ha most gyorsan mindent atiratok a hazastarsam nevere akkor a vegrehajto ahhoz nem nyulhat hozza?
A szoban forgo ingatlan a testverem es en nevemen van , de a ferjemmel meg van harom kozos ingatlanunk , nem szeretnem ha azok aldozatul esnenek!
Koszonet az esetleges valaszokert.

gerbera317 # 2018.05.02. 21:01

Az nem.

Vt77 # 2018.05.01. 15:54

Lenne egy másik kérdésem : ha végrehajtásra van adva egy banki tartozás , és közben a banktól kikérem másolatban a szerződésem -akkor az megszakítja az elévülést ?

oligaliga # 2018.04.20. 17:31

Az állam lesz a tulajdonos, a NET kezeli a lakást, de a vásárlás előtt felhalmozott közüzemi tartozásokért nem felel.

Vadsuhanc # 2018.04.20. 17:02

Értem, de amikor az állam átveszi az ingatlant nem Ő lesz a tulajdonos? Lehet itt nem vagyok képben.

oligaliga # 2018.04.20. 16:52

Az a baj, hogy a bejegyzett tulajdonossal, vagyis a NETtel szemben nem lehet kérni, mert nem ő halmozta fel.

Vadsuhanc # 2018.04.20. 16:27

oligaliga leírta a megoldást. A lakás tulajdoni lapjára bejegyzett tulajdonos ellen kell fizetési meghagyást kérni.

oligaliga # 2018.04.20. 11:48

Ez így elég nehéz kérdés, és sajnos méltánytalan helyzet a többi tulajdonossal szemben, de egyenlőre nem látok megfelelő jogi megoldást.

oligaliga # 2018.04.20. 11:22

Ha volt, akkor a vételárból, amit a NET fizetett, a végrehajtó is kapott, feltéve, hogy maradt annyi, amit oda lehetett adni. Ezt a közös képviselőnek kell tisztáznia a végrehajtóval.

A közüzemi díjakat és a közös költséget a hitelszerződésből eredő kötelezettségeiknek eleget tenni nem tudó természetes személyek lakhatásának biztosításáról szóló 2011. évi CLXX. törvény 23.§ h) pontja szerint a bérlő fizeti.

Mi a konkrét probléma?

oligaliga # 2018.04.20. 09:20

Talán mert a gázdíjra végrehajtás volt folyamatban, a közös költségre meg nem?

oligaliga # 2018.04.20. 08:20

Maria34

A többi tulajdonostárs nem a tartozó tartozását fizeti, hanem a Társasházét, ami a nem fizető tulajdonostárs miatt halmozódott fel.

A szomszéd továbbra is tartozik a közös költséggel, követelhető tőle, csak éppen a lakását már nem tudja elvinni a végrehajtó.

Akinek a lakását a NET megveszi, az visszabérli, szóval szinte kötelező ott laknia.