Intrum Justitia


Dr.Attika # 2018.07.23. 15:29

Való igaz. Kézbesítési fikció szerepel a törvényben. Szerintem az ifjú kodifikátor keverte a fikció és vélelem fogalmát. Majd utána járok.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.23. 15:18

137-138. § (Összesen 13 db ebben a két szakaszban.)

De ha nem így lenne, akkor is tipikus fikció. Hiszen biztosan tudjuk, hogy nem kézbesítették az iratot - de úgy teszünk, mintha kézbesítették volna.)

Dr.Attika # 2018.07.23. 14:57

Semmi ilyenről nincs szó az új Pp-ben. Ha fikció lenne, akkor nem lenne helye ellenbizonyításnak, kézbesítési vélelem megdöntésének.

gerbera317 # 2018.07.23. 14:52

Természetét tekintve fikció volt az akkor is, amikor még vélelem volt a neve. Te magad idézed a kétféle definíciót, vizsgáld meg hozzá, hogy ez a kézbesítési mizéria vajjon véelelem vagy fikció - hamar belátod, hogy fikció. Az új Pp. alkotói is belátták ezt.

Dr.Attika # 2018.07.23. 14:31

Nem kézbesítési fikció, hanem kézbesítési vélelem. Vélelem a valószínű tényállás valósnak elfogadása a bizonyítás megkönnyítése érdekében. A fikció, tudottan valótlan tényállás valósnak elfogadása. Amikor a postai küldeményt nem vette át a címzett a másodszori kézbesítés után azt vélelmezi a jogalkotó, hogy még is átvette. No ezt lehet megdönteni, hogy önhibáján kívül mégsem vette át. Pl. a szomszéd Mari néni vette át a postástól úgy hogy erre nem volt meghatalmazása. Betette a konyha szekrény fiókjába és csak később jutott eszébe és akkor adta át a címzettnek.

Gaboca1966 # 2018.07.23. 14:05

Ha jól értem a lényegét:aki nem vette át a FMH-t és az kézbesítési fikcióval jogerőre emelkedett,annak nem volt lehetősége ellentmondani,mert lecsúszott a határidőről. A végrehajtási szakban azonban újra biztosít a törvény15 napot, hogy az ilyen hülyéknek,mint Én is legyen alkalma ellentmondani a FMH-ra.

Gaboca1966 # 2018.07.23. 13:49

A kézbesítési fikciót már nem kell megdöntenem! A végrehajtással újra kinyílt a kapu és 15 napig újra ellentmondhatok a FMH-nak. Ugyanúgy,mintha az elején járnék,csak most ki kell fizetnem a végrehajtó iroda költségeit. Ellentmondok az fmh-nak és megszűnik a végrehajtás. Így értelmezem Gerberát és a végrehajtási lap is ezt írja

nonolet # 2018.07.23. 13:36

Azt nem látom át, hogy sikeres lesz-e az ellentmondásod ?

HA a kézbesítési fikció
nem megdöntött
és
nem is tudod megdönteni... most sem.

Gaboca1966 # 2018.07.23. 12:58

Nonolet a kébesítési vélelem ellen fellebeztem 2x. Mivel elutasították,nem tudtam ellentmondani a fmh-nak. De a végrehajtás valóban azt írja,hogy mivel kézbesítési fikció áll fenn,ellentmondhatok az fmh-nak,ha kifizetem a végrehajtó díját,ezt csatolom az ellentmondáshoz,akkor megszűnik a végrehajtás.

Gaboca1966 # 2018.07.23. 12:52

Köszike! Nagysokára Én is eljutottam,hogy így értelmezzem. Nem makacskodok,eszem ágában sincs! Ha ez a módja,akkor így teszek! Végülis az alapkérdésem is ez volt,hogy ebben a szakban mire van még esély. A jogtalan behajtástól berzenkedett a gyomrom.

Gaboca1966 # 2018.07.23. 12:52

Köszike! Nagysokára Én is eljutottam,hogy így értelmezzem. Nem makacskodok,eszem ágában sincs! Ha ez a módja,akkor így teszek! Végülis az alapkérdésem is ez volt,hogy ebben a szakban mire van még esély. A jogtalan behajtástól berzenkedett a gyomrom.

nonolet # 2018.07.23. 12:25

Gerbera317

Akkor is ezt tegye?
HA... az van, hogy:

"Az fhm-t sajnos elmulasztottam megtámadni,
mert külföldön dolgozom és
kézbesítési vélelemmel életbe lépett.

Ezt 2x sikertelenül megfellebeztem"

gerbera317 # 2018.07.23. 11:43

A végrehajtásról szóló határozatot 3 napja kaptam meg.
Ha ezen a végrehajtási lapot és a végrehajtó felhívását kell érteni, akkkor még jó lehetsz.
A végrehajtási lap utolsó (vagy utolsó előtti) oldalán van egy bekeretezett rész, Figyelmeztetés a címe. Ennek a harmadik bekezdésével kezdődik egy szöveg így: "Ha a fizetési meghagyást a kötelezett nem vette át..." Ezt olvasd el figyelmesen! Ha nem érted, akkor összefoglalva:
1) A vh-lap 9. és 14. pontjaiban feltüntetett összegeket összeadod, + hozzáadod a végrehajtó felhívásában "végrehajtást kérőnek járó költségrész" megnevezésű tételeket, valamint, ha volt ingatlan-foglalás, akkor ingatlanonként 6600 forintot is hozzáadva, és ezt az összeget megfizeted a végrehajtónál. A végrehajtó erről ad neked egy igazolást.
2) Ezután írsz egy ellentmondást a közjegyzőnek, és melléje csatolod a végrehajtótól kapott igazolást is.
Ha most elolvasod azt a "Figyelmeztetés"-t, most már talán érteni fogod. És ne nyakaskodj, hogy te a végrehajtónak nem fizetsz semmit, különben a közjegyző vissza fogja utasítani az ellentmondást!

Gaboca1966 # 2018.07.23. 08:44

Köszönöm mindenkinek a segítséget! Így már menni fog!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.23. 08:20

Jól mondom?
Jól. A határidőre tessék figyelni. (A végrehajtásban már felmerült költségeket is ugyanebben a határidőben kell megtéríteni a végrehajtó útján, az igazolását az ellentmondáshoz csatolni kell.)

Gaboca1966 # 2018.07.23. 08:07

Bocs,2x írtam le,mert türelmetlen vagyok!

Gaboca1966 # 2018.07.23. 08:05

Igen,ott tartok! Tehát ha jól silabizáltam ki,az fmh-nak újra lehetőségem van ellentmondani,amennyiben a végrehajtási díjat kifizetem,így a végrehajtás megszűnhet! Jól gondolom???

Gaboca1966 # 2018.07.23. 08:02

Igen,ott tartok és amit ebből kisilabizáltam,hogy újra ellentmondhatok az fmh-nak,amennyiben megfizetem a végrehajtó költségét,így a végrehajtás megszünhet! Jól mondom?

Gaboca1966 # 2018.07.23. 07:59

Köszönöm kedves nonolet! Igen,kalandvágyam,vagy a napi betevőm kihajtott külföldre dolgozni,új elérhetőségem a központi nyilvántartásban hivatalosan szerepel,trehányságból pedig nem gondoltam,hogy a cetelemmel egy 15 éve kötött,fizetett,lejárt szerződés kapcsán ezt külön közölnöm kell! A jogrend biztosan jól működik,csak az Életben nem minden fekete és fehér! De köszönöm Gerberának,mert végülis Ő írta le a járható utat,melyet még megtehetek,csak nem láttam a sok papír közt!

nonolet # 2018.07.23. 07:46

Tehát...

MOST ott tartasz, hogy:

Van egy jogerős FMH.

Aminek NEM mondtál ellent.

Amiről 3 napja kaptál egy végrehajtási határozatot.

nonolet # 2018.07.23. 07:39

Gaboca1966

Oda LEHET kézbesíteni, ami

1.
Az adott hitelezőnél bejelentett címed.
Amit a szerződésben megadtál neki!!!!
És amit ugye?!!! módosítottál, ha elköltöztél onnan.
Mert ezt vállaltad a szerződésben...

2.
Ami a lakcímkártyádon szereplő "Lakó hely" (állandó cím)

3.
Ami a lakcímkártyádon szereplő "Tartózkodási hely" (ideiglenes cím)

4.
Ami bejelentett "Értesítési" címed

HA elköltöztél akkor ugye 3 munkanapon belül kell bejelentened az új címed!!!!

- -

A címeiden neked KELL GONDOSKODNI róla, hogy a levelid IDŐBEN át vedd vagy átvegye valaki és értesítsen.

HA nem gondoskodsz róla az TE KOCKÁZATOD!!!! lesz.

Igen, ha nem veszed át leveled időben , akkor az jogerős lesz!
Pont úgy mintha átvetted volna.
Ez a "kézbesítési fikció/vélelem.
Azért, hogy haladjon az ügy, ne lehessen a "direkt nem veszem" át hozzáállással megállítani.

HA!!! az átvétel elmulasztása NEM RAJTAD MÚLT AKKOR!!! tehetsz SIKERESEN kifogást és akkor újra küldik, újra átveheted, újra indul a határidő.

Az azonban NEM JÓ kifogás, hogy éppen nyaraltam 2 hétig... az rajtad múlt.

Szóval: a jogrend köszöni jól működik.
Csakhát a trehány embereknek ezt másként látják.

- -

Vagyis ha egy FMH-t nem veszel át

  • szándékosan

vagy

  • önhibából

Akkor az jogerőre emelkedik és többé nem tudod elkerülni a fizetést.

Akkor sem ha csak blöff volt az indoka!!!
Így működik a világ...
Jó reggelt!

Ezért nem ért semmit a 2 kifogásod sem.
Mert NEM adtál elő olyan indokot mai kizárja az önhibád.

Azt meg nem kel vizsgálni, hogy blöff volt-e az FMH alapja.

Mert, ha szerinted nem tartozol, akkor ellentmondasz neki és kész!!!

Te azonban NEM mondtál ellent.
Ezzel a tartozást ELISMERTED.
Tudod: "A hallgatás belegyezés."
Ennyi.

- -

Vagyis a fizetést már nem tudod elkerülni

Csak tovább drágítod a kapálózással.

Gaboca1966 # 2018.07.23. 07:21

Nem szalasztottam el! Eddig a kézbesítési vélelmet fellebeztem meg 2x,sikertelenül. A végrehajtásról szóló határozatot 3 napja kaptam meg. Tehát a fizetési meghagyásnak még1x ellentmondhatok?

gerbera317 # 2018.07.23. 07:09

Hagy már azt a fellebbezést! Ha a fizetési meghagyás vélelmezett kézbesítéssel emelkedett jogerőre, a végrehajtható okirat kézbesítésétől számított tizenöt nap alatt a kötelezett (újból) ellentmondással élhet. Mivel arról számolsz be, hogy írtál fűnek-fának, és el is utasítottak, gondolom, már rég kifutottál a tizenöt napból, alaptalan kérelmekre pocsékolva el a drága időt, miközben az egyetlen járható utat figyelmen kívül hagytad.

Gaboca1966 # 2018.07.23. 06:58

Gerbera! Még nem szalasztottam el! Az érkezett levélből csak ezt sütöttem ki,hogy végrehajtási kifogással élhetek. (De Én csak egy eccerű egészségügyis vagyok,nem jogi szakember) Tehát mi az amit még tehetek??? Hova,mi ellen fellebezhetek,ha a követelést tartom jogtalannak?

gerbera317 # 2018.07.23. 06:35

főleg ha még nagyértékű illetékbélyeg is van rajta?

Hát ki mondta neked, hogy végrehajtási kifogással élj? Azzal csak a végrehajtó eljárását lehet támadni arra hivatkozva, hogy a végrehajtó megsértette a végrehajtási eljárás szabályait.
Amikor tudomást szereztél az ellened folyó végrehajtásról, 15 napra újból megnyílt a lehetőséged, hogy magát a fizetési meghagyást támadd. Az utolsó lehetőséget szalasztottad el, amikor nem éltél vele.