Intrum Justitia


ius latratus # 2018.05.06. 12:45

Vadsuhanc

Végrehajtás megszüntetése iránti per? Ezt most hogy? Ja, sehogy...
:)

nonolet # 2018.05.05. 10:15

"jogállamban bizonyítékok, dokumentumok, bizonylatok nélkül nem lehet senkin semmilyen összeget követelni vagy tartozással megvádolni. Sajnos, a napokban rájöttem, hogy de bizony lehet."

Fordítva ülsz a lovon...

A hiba nem a jogállamban van.
Hisz jogod volt ellentmondani és aztán jogod van,
ha kell perben, bíróság előtt kideríteni az igazat.

Egészen Strassbourgig mehetsz! jogvita esetén.
Azaz még a Magyar Állam-on is túlléphetsz, ha kell.

Úgyhogy: a pofád alapra, ne szidd a jogállamot.
Köszöni, remekül működik.

Hanem szidd az olyan agyatlan, ámde okoskodó hülyét.

Aki egy hivatalos iratot nem ért meg
és egy szaros e-mailben válaszol rá.
Aztán meg csodálkozik.

A saját elkúrása mit pedig elkezdi a jogállamot szapulni... meg mindenki mást is.

A ilyen hülyén sajnos jog nem tud segíteni!
És pl. én sem, meg mások sem...

Ez van.

Jó reggelt!

nonolet # 2018.05.05. 10:03

Karesz63

"Egyébként a közjegyző ezt miért nem nézi meg automatikusan?....
Tudom ne keressek a jogban logikát.. :)"

Pedig ez pont logikus!

A közjegyzőnek honnan is kéne tudnia?!

Csak TE tudhatod, hogy elévült-e már esetleg...
Mivel a szükséges iratok nálad vannak meg.

gerbera317 # 2018.05.05. 07:57

Karesz, kérlek, ne röhögtess! Legalább engem ne.

Burn Out # 2018.05.05. 07:55

volt amúgy a t-home / t-com-nál bármilyen szerződésed?

Karesz63 # 2018.05.05. 07:42

Köszönöm Vadsuhanc!

Megpróbálom Vht.41.§. Ugye azért nem izgattam magam ezen az ügyön, mert nekem tiszta az ügyem, ugyanis soha nem tartoztam, illetve nem örököltem tartozást. Magyarul ezért voltam eddig nyugodt, mert azt gondoltam, hogy jogállamban bizonyítékok, dokumentumok, bizonylatok nélkül nem lehet senkin semmilyen összeget követelni vagy tartozással megvádolni. Sajnos, a napokban rájöttem, hogy de bizony lehet. Ez el is szomorít. Higgyétek el nem életszerű, hogy ha tiszta vagy, akkor elmész ügyvédet fogadni. Már a levelezgetés is több ezer forintba került a semmiért, vagy azért mert egy másnapos ügyintéző valahol elnézett egy adatot. Még szerencse, hogy a családnevem a leggyakoribb magyar családnév.

Vadsuhanc # 2018.05.05. 07:09

Kedves Karesz63!

Először is engedd meg, hogy elmeséljem neked, hogy két éve kapaszkodtam fel a fórumra mert lakásomat árverezni szándékozta a végrehajtó több általam örökölt tartozás miatt. Jelenleg a lakásom még meg van és csak kizárólag gerbera317 tanácsai alapján eljárva kb. 20 millió forint tartozástól szabadultam meg. Nem az a baj, hogy nem értesz hozzá és kérdezel, hanem olyanokat írsz amelynek sajnos se füle sem farka csak kigondolod, hogy szerinted mi a jogos és mi nem. A végrehajtási eljárás ellened jogosan indult meg egy jogerős FMH alapján.

Kérlek vedd elő a FMH-t és olvasd el azon részét, amelyben az ellenmondásra vonatkozik. Úgy emlékszem benne is foglaltatik, hogy azt milyen formában kell benyújtani mellesleg a nem sajátkezűleg megírt meghatalmazáson kívül két tanúval is alá kell íratni. Az e-mailt valószínűleg elolvasták, de az nem felelet meg a szabályos ellentmondás kritériumának, így azt nem is vették és nem is vehették figyelembe, így a FMH jogerőssé vált.

Ez a hajó elúszott.

A folyamatban lévő végrehajtásban már csak végrehajtás megszüntetése iránt indított perben tudsz fellépni, amelynek egyik alapja a Vht.41.§ szerinti eljárás, amelyben nem csak az elévülésre, hanem a követelés megalapozatlanságára is hivatkoznod kell.

Erősen javaslom az ügyvéddel történő konzultációt mert sajnos így magadtól valószínűleg nem fog menni olvasva írásaidat és rengeteg olyan buktató van amely például a FMH-sal kapcsolatos " intézkedésed " során is elkövettél.

Tisztelettel.

Karesz63 # 2018.05.05. 06:37

Kedves gerbera317,

Tanácsért jöttem, ha érdemben nem tudsz segíteni, akkor legalább kérlek, hogy kímélj meg az okoskodástól. Köszönöm!

Ja, és tudod, hogy tartozol nekem 150 ezer forinttal 2016.05-ból, amit nem adtál még meg. Kérlek haladéktalanul utald át, különben behajtatom rajtad.

Gondolom ennyi bizonylati háttér után, ami most itt keletkezett az adósságod ügyében, hétfőn első dolgod lesz, hogy ügyvédet fogadsz és elkezdesz költekezni, hogy tisztázd magad. - Ne nevettessük már ki magunkat :(

Burn Out # 2018.05.05. 04:06

akkor most komolyan csak e-mailben történt meg az ellentmondás elküldése?

gerbera317 # 2018.05.05. 03:04

szabatos sem lehetek
Ugyan. Vannak dolgok, amiket csak akarni kell. Ez éppen olyan.
Túlfogalmazod a tényállást, és emiatt mindenki azon lovagol (én is), hogy mennyi sületlenséget bírsz összehordani, miközben a lényeget hanyagolod. De ha csak ennyire futja, miért nem fogadsz inkább ügyvédet? Úgy látom, kidobnivaló pénzed van bőven, hát miért éppen ezen akarsz spórolni?

Karesz63 # 2018.05.05. 01:05

Kedves gerbera 3178

Lehet, hogy nem olvasnád el, viszont én nem vagyok jogász, így ebben a kérdésben szabatos sem lehetek. Csak egyszerűen jóhiszemű és tartozásoktól mentes vagyok. Egy csaló cég miatt pedig nem is végezném el a jogi egyetemet. Azért hívom őket csalónak, mert aki csak úgy bemond egy össxeget, hogy nincs mögötte se cím se semmilyen bizonylat, az csalni próbál. Erősen gondolkodom egy feljelentésen is.

Kedves Vadsuhanc,

Ha beadványozok egy Vht.41§ ürlapot, akkor abban hivatkozhatok arra, dátum pontossággal, hogy elévült az ügy. Mert gondolom arra, hogy soha nem volt tartozásom arra nem tudok.

Egyébként a közjegyző ezt miért nem nézi meg automatikusan?.... Tudom ne keressek a jogban logikát.. :)

facsiga77 # 2018.05.04. 21:36

email nem joghatályos.

Email ellentmondás olyan mintha nem küldtél volna semmit, ezért jogerős az fmh és folyhat a végrehajtás.

Burn Out # 2018.05.04. 20:32

úgy tudom, hogy személyesen már régóta nem lehet ellentmondással élni, fel se veszik így a nyilatkozatot a közjegyzők, nehogy utána őket pereljék be az ellentmondó ügyfelek, hogy elrontottak valamit.

nonolet # 2018.05.04. 20:25

Ennyi jobb és ELÉG lett volna, hisz a mese nem érdekli a közjegyzőt.

- -

Ügyszám: xxxxxxxxxxx/2

Tárgy: Fizetési meghagyásra ellentmondás!

Tisztelt dr. xy!

A fenti ügyszámú fizetési meghagyásra ellentmondással élek.

Budapest, 2017.xxxxxx.

Tisztelettel,
xxxx Károly

- -

De ez POSTÁN vagy személyesen.
Mert az email az nem (volt) hivatalos ügyintézési mód.
Még az se biztos, hogy célba ér...

Így aztán alighanem hiba/szívás oka is megvan.
Ezért lett belőle végrehajtás a HIVATALOS ellentmondás hiányában.

Mondjuk nem is érte, hogy jutott eszedbe e-mailben intézni ezt a hivatalos ügyet.

gerbera317 # 2018.05.04. 19:48

Én egy ilyen felézôs szart el sem olvasnék. A kérdező ne csodálkozzon semmin.

Burn Out # 2018.05.04. 18:52

Valószínűleg az e-mail nem volt szabályos.

Postai úton nem adtál be?

Karesz63 # 2018.05.04. 18:15

köszönöm a hasznos tanácsokat és az értékes hozzászólásokat!

Elsőként meg fogom keresni a közjegyzőt. Érdekes mert számára még az átvétel napján válaszoltam. Késésről szó sem lehet. Sőt, két e-mail címe is volt, ezért oda is elküldtem az ellentmondásomat. Ráadásul ezek közül az egyik mokk-os volt. Természetesen ennek is nyoma van. Már csak arra tudok gondolni, hogy nem megfelelően fogalmaztam meg az ellentmondásomat, mert nem vagyok szakmabeli. Egyébként ez állt az ellentmondásomban:

Ügyszám: xxxxxxxxxxx/2

Tárgy: Fizetési meghagyás ellentmondás!

Tisztelt xy dr. xy!

Fizetési meghagyásukra kívánok ellentmondással élni. Nem volt és nem is áll fenn tartozásom egyetlen szolgáltató felé sem. Az Intrum Justitia többszöri felszólításomra sem volt hajlandó a követelésének jogosságát igazolni. Soha semmilyen bizonylatot nem tudtak részemre bemutatni. Velük soha semmilyen partneri, előfizetői kapcsolatban nem voltam. Követelésük vagy adminisztrációs hiba, vagy fantomkövetelés. Továbbá szabályosan fizetett és felmondott távközlési szerződéseim vannak, melyeket soha semmilyen elmaradás nem terhelt. De ha terhelt volna, akkor is elévülési időn kívül esne az az időszak, amit az Intrum megpróbált behajtani. Továbbá sérelmezem, hogy olyan követeléssel zaklatnak, aminek nincs bizonylati háttere, és még az adatokat sem tudtuk egyeztetni, mert nem adnák át a vonatkozó ügyfél azonosítókat.

Budapest, 2017.xxxxxx.

Tisztelettel!
xxxx Károly

Vadsuhanc # 2018.05.04. 07:31

Kedves Karesz63!

Az alapján amit leírtál jelenleg folyik ellened egy végrehajtási eljárás amelynek alapja egy jogerőre emelkedett fizetési meghagyás. Elmondásod szerint ez annak ellenére emelkedett jogerőre, hogy annak a törvényben meghatározottak szerint ellenmondtál. Először is ennek kell utána nézned. Gondolom az ellenmondást tértivevényes levélként adtad fel. A tértivevényes leveled feladási dátumát vesd össze a FMH kézhezvételi dátumával. A kettő között 15 napnál több eltérés nem lehet. Ha több sajnos az ellenmondásod elkésettnek minősül. Ha kevesebb akkor keresd meg a közjegyzői irodát. Kérjél tájékoztatást, hogy mi lett az ellenmondásod sorsa. Ezt ha közel van a közjegyzői iroda személyesen is megteheted, ha több száz kilométere akkor levélben. Amennyiben tökéletesen biztos vagy abban, hogy az ellenmondásod nem késett el és a tértivevény szerint azt a Közjegyző átvette akkor jobb, ha egyből kérelmet nyújtasz be a végrehajtási lap visszavonása érdekében mivel a végrehajtási lapot a törvény megsértésével állították ki. Erre a közjegyző válaszolni fog.

A végrehajtóval hiába levelezel Ő nem fogja mérlegelni az általad leírtakat. Nála a Vht.41§. szerinti kérelmet érdemes lett volna benyújtani, hogy nyilatkoztassa a végrehajtást kérőt arról, hogy a követelése alaptalan. annak válasza valószínűleg az lesz, hogy fent tartja a követelését. Ekkor indíthatsz majd pert a végrehajtás megszüntetése érdekében, ha a közjegyző is elutasítja a végrehajtási lap visszavonása ügyében beadott kérelmedet.

Költségeid megtérítésének gondolata szerintem nem aktuális, de azt tudnod kell, hogy igazolható módon kell majd bizonyítanod.

nonolet # 2018.05.03. 18:57

Karesz63

Közöld velük a perképesen is bizonyítható károd
ÉS
kérd a megfizetését, mondjuk 8 napos határidővel.
(adj meg bankszámla számot is hozzá)

Ha időre fizetnek, akkor OKÉ az ügy lezárult.

HA nem akkor küldesz "Fizetési meghagyás"-t nekik.

A többit már ismered :-)

- -

A sérelem díj az más téma...
Ahhoz pert kell indítanod a sérelmed miatt és megnyerned.

Burn Out # 2018.05.03. 18:53

Valamit elronthattál. Vagy az ellentmondás elkésett, vagy nem ellentmondást adtál be, vagy tudja a fene. Végrehajtónál kérhetsz iratbetekintést.

nonolet # 2018.05.03. 18:53

Akkor hogyan is lett belőle végrehajtás?!

Perré alakult és elvesztetted a pert?

Karesz63 # 2018.05.03. 17:48

Igen, annál a közjegyzőnél, mondtam ellent, akitől jött a levél.

Karesz63 # 2018.05.03. 17:47

Szabad tévedni, de a leveleket pénzért viszi a posta, az idő amit ráfordítottam a nemlétező adósságom magyarázataira, az is pénzbe kerül, az álmatlan éjszakákért, amiért el nem tudom képzelni, hogy kerültem ilyen helyzetbe, szerintem valakinek fizetnie kellene. Soha semmilyen közüzemi tartozásom nem volt, de még a gondolat is zavarna, ha lett volna. Az Intrum speciel egy tehetős cég és ha hibázott, akkor nyúljon a zsebébe, számomra ez így volna logikus. Egyszer persze lehet hibázni, lehet elnézést kérni, de ha valakik folyamatosan indokolatlanul zaklatják a másik embert, akkor miért ne fizethetne?

Még az is lehet, hogy ennek nincs jogalapja ezért kérdeztem, de, ha ez így van, akkor elég primitív a hazai jogrendszer.

nonolet # 2018.05.03. 17:29

Karesz63

"én nem szeretném annyiban hagyni, mert sérelem és kártérítési díjra is mindenképpen igényt tartanék. Van erre esélyem?"

Aligha...
Milyen alapon?!
Hisz tévedni szabad.

nonolet # 2018.05.03. 17:28

Karesz63

A végrehajtás ellen pedig 15 napod van fellépni.