Intrum Justitia


Hjanos # 2017.10.24. 12:17

„kíváncsi leszek megkapom-e”
Legkorábban az fmh utáni perben köteles bizonyítani a követelése alapját, úgyhogy nagyon ne éld bele magadat, hogy ki fogják szolgálnli az extra igényeidet.

Rendben, akkor ha nem fizetek, perel? Bemondásra fizessek be egy összeget, amiről, mint írtam, gőzöm sincs ki fia borja?
Mert most kaptam egy sárga csekket, hogy fizessek.
Vagy van jogköre inkasszóra vagy fizetésből letiltásra?

gerbera317 # 2017.10.24. 12:10

tartozásom van egyik hírközlési vállalat felé
"Felé" aligha. Vele szemben sokkal inkább.

Eddig semmilyen felszólítást nem kaptam ezügyben.
Fura, de mindenki ugyanezzel a süketséggel jön a legelső felszólítás kapcsán. De sírva könyörgöm, az első felszólítást minek kellene megelőznie? (Csak költői kérdés volt.)

a nevezett céggel nem álltam sose szerződésben
Ez nem jelent semmit. Bőven elég, ha a jogelődjével szerződésben álltál. Én is, anak idején a Westel-lel kötöttem telefonszerződést, de már jó ideje valami Telekom nevű rózsaszínű cég küldözgeti az e-számlákat. Na, ilyenkor mi van?

ennek nem kellett volna elévülnie már?
Akár. És akkor már fel sem szólíthat, hogy fizesd meg?

kíváncsi leszek megkapom-e
Legkorábban az fmh utáni perben köteles bizonyítani a követelése alapját, úgyhogy nagyon ne éld bele magadat, hogy ki fogják szolgálnli az extra igényeidet.

Hjanos # 2017.10.24. 11:34

Tisztelt Hozzáértők!

Ma levelet kaptam az intrumtól, miszerint 2005 -ös tartozásom van egyik hírközlési vállalat felé.3 napon belül fizessek. Eddig semmilyen felszólítást nem kaptam ezügyben.
Egyik dolog ráadásul, hogy a nevezett céggel nem álltam sose szerződésben, másik, ennek nem kellett volna elévülnie már?
Kértem, hogy küldjék el a szerződést, hogy mi alapján követelnek rajtam, kíváncsi leszek megkapom -e.

gerbera317 # 2017.10.18. 14:59

Én pedig ezúton kérem a nekem privátba íróknak, hogy ne tegyék, mert a regisztráció szerinti e-mail fiókomat csak ritkán keresem fel, és akkor sem válaszolok az oda érkezett üzenetekre.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.18. 09:20

:D

drbjozsef # 2017.10.18. 08:19

Azok nem varázslók. Rendes vállalkozók - hiszen a saját pénzüket kétség kívül elég jól szaporítják (a máséból)......

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.18. 08:01

:D
Szoktál telefonálni a tévébe a pénzszaporító varázslóknak is?

nina1006 # 2017.10.18. 07:58

Tisztelt "runningman"!

Írtam privátot, mert több témában is érdeklődnék afelől, amiket leírt a szolgáltatókkal kapcsolatban. Kérem, jelezzen vissza! Köszönöm.

nonolet # 2017.10.15. 07:54

Nyugi..vedd be bogyóidat.

Épp elég sok érdemi infót adok.

pl. azt is, hogy van világon becsület is.
Neked van-e?

És azt is, hogy érvényes az: Adós fizess, ha tudsz elv is.

Szemben azzal a terjedő aljassággal,
hogy
egyre inkább a fizetés (és a kötelességek) elsumákolása cél.

- -

A véleményem pedig szabad!!!
Ahhoz neked kurvára semmi közöd, ugye?
Ha nem tetszik, hát nem tetszik.
Aki sértve érzi magát az meg majd beperel...

Azt, hogy mit és hogyan írok egy nyílt fórumon csak a fórum moderátora korlátozhatja.
Te pedig nála panaszkodhatsz miattam.

A nagybetűs marhasáod meg nem érdekel.

Szerintem nem kiabálás, hanem a lényeg kiemelése.

Az, hogy egyesek kitalálták, hogy szerintük kiabálás, magasról leszarom, használjanak akkor füldugót.

Na csá!

tudatlan3 # 2017.10.15. 05:59

Ne kezd már megint...

Neked tetszene ha mindenki azt írná rólad amit te írsz itt minden kinek?

Valamint nem kell állandóan 'kiabálni' itt a fórumon...Ez már betegség nálad?

Inkább próbálj meg érdemi segítséget adni az itt kérdezőknek,(ha úgy gondolod ,hogy értesz hozzá) úgy mint a többiek.

nonolet # 2017.10.14. 23:49

"az adósok szapulásában"

Aki a tartozásait nem fizeti meg, pedig megtehetné!
Az egy gennyes alak ...

Ezért jogos a szapulása nemdebár?

- -

Vagy nálad a becsület nem játszik?

drbjozsef # 2017.10.14. 17:30

Szerintem nem.
Csak ilyen.

tudatlan3 # 2017.10.14. 07:07

nonolet olvasva hozzászólásaidat nagyon laikusak ami kimerül az adósok szapulásában és a közhelyek pufogtatásában.
Tán adtál valakinek kölcsön és nem kaptad vissza hogy így fröcsög belőled a gyűlölködés?

nonolet # 2017.10.13. 23:43

Szerintem, meg a késedelem és a behajtás költségeinek+kárának megtérítése IS
jogos igény a KÉNYSZER hitelező részéről.

Hisz az adós hátrányt
és költséget okoz neki azzal, hogy
nem teljesítette a fizetési KÖTELEZETTSÉGÉT
... a kellő IDŐBEN!!! azaz szerződést szegett.

Épp azért nem fizetnek egyre többen,
mert túl laza lett a számonkérés.

Már sokkal kisebb a kockázat, mint régen volt!
Hisz adós rabszolga már nem lehet az adós...
Hanem csak vagyonát/jövedelmét lehet csökkenteni.

Az, hogy az adós miként lett adós vizsgálható.

HA szándékosan, akkor alapban nem érdemel(ne) semmilyen kíméletet!
Hisz módjában állt volna fizetni, csak másként döntött.

HA józan ésszel előre fel nem mérhető ok miatt nem tud fizetni, akkor jöhet(ne csak) szóba a méltányosság, halasztás kérdése.

- -

A kockázatok azonban szinte kivétel nélkül !!!
előre fel mérhetők és kiküszöbölhetők is.

Ezért csak igen ritka esetben nem állhat meg: az adós fizess elve.

Csakhát manapság túl könnyű megúszni a végrehajtást!
Mert az adósság behajtás jogállami útja lassú és DRÁGA.

Ami egyfelől lehetővé teszi vagyon eltüntetést.

Másfelől jókora esélye van a behajtást elindítónak,
hogy

  • nem térül meg a tartozás

SŐT

  • még a behajtási költségei sem!!!

Mert neki kell előlegeznie mindent
abban a reményben, hogy

  • megtérülnek LEGALÁBB az előlegezett költségei

ÉS MÉG

  • a tartozás is részben/egészben behajtásra kerül

Azonban erre nem túl jók az esélyei, sajnos.

Ezért KÍNJÁBAN hajlik az alkudozásra az adóssal ...

Mert adós paradicsom van a gyakorlatban.
Ami pedig a tartózok pofátlanságát növeli.

Mivel, sajnos túl drága az adóst tartósan végrehajtási nyomás alatt tartani.

runningman # 2017.10.13. 21:47

Azért mondtam ellen, mert egy fillér sem valós a 150-ből. Olvashattad: "áramosok ügyvédjétől egy levelet, hogy valóban eltúlzott volt a 150, ami valós az 100" Tehát SZERINTE valós. Szerintem meg nem.

Illetve fordítsuk meg a dolgot:

"Hát bizony vannak olyan redvás-genyók,
akik" többet követelnek mint "ami jogos.
Jó sokan, sajnos...
...és gyakran még büszkék is magukra az ilyen aljadékok."

Ez a helyzet ma. Minden intézmény, nagyvállalat, hatóság görénykedik a magyar emberrel.
Volt soksok olyan ügyem, ahol valós, jogos tartozásomat sikerült nullázni, töredékáron rendezni, elévültetni... Ezeknek mind - érted nonolet, MIND volt egy közös jellemzőjük: a jogosult elkezdett görénykedni amikor nem fizettem. Nem azzal jött, hogy kedves uram, látom valami problémája van, nyilván nem jókedvében nem fizet. Mi lenne, ha próbálnánk valami emberi megoldást találni, hogy maga se rokkanjon bele a fizetnivalókba de mi is megkapjuk ha kell részletekben, ha kell késve legalább a tőkét. Nem, ilyen egy kivételével nem volt, mind büntetni, kötbérezni, adóbírságolni, büntetőkamatoztatni, eljárási költségelni /nevelni/ akart a legkisebb kompromisszum nélkül. Volt -e rá joguk? Sokszor igen, sokszor nem. A jogukat a végletekig kihasználták, felerészt azon túlterjeszkedtek. Az alapkövetelés feletti követeléseket mind igazságtalannak tartom, mert - esetemben legalábbis - arról szólt a dolog, hogy valamilyen ok miatt nem tudok fizetni, hibáztam, netán eleve igazságtalannak tartottam valamit. Ha tehát eltúlzott követeléssel találkoztam nem ragadtam le ott, hogy nyírjuk le a túlzást. Ugyan. Ha a hitelezőnek szabad bepróbálkozni azzal, hogy többet követel, akkor nekem meg szabad azzal próbálkozni, hogy semmi sem jár neki. Ez sokszor sikerült, sokszor töredékáron való kifizetés lett, egy-két esetben buktam.

A helyi hőszolgáltató az egyetlen, aki néhány éve megkísérel egyenként egyezségre jutni az adósaival. Nem számít fel többletköltségeket a telefonálgatásért, találkozókért, egyeztetésekért, megállapodásokért. Hát nem nyereségesek lettek? Ja, nekik az utolsó fillérig mindent kifizettem. Szerintem fogok is.

Nem fogjátok fel, hogy a behajtás/végrehajtás költségei csökkentik az adósok fizetési képességét és fizetési hajlandóságát. Konkrét esetben pénzéhez juthat a jogosult, de rontja a következő jogosult esélyeit arra, hogy időben és a teljes pénzét megkapja. A görénykedés széleskörű társadalmi ellenállást is szül. Ami idővel kormányzati intézkedésekhez vezetett mert egyelőre még egy bankár egy szavazat, egy adós egy szavazat, de még egy sosem dolgozott cigány is egy szavazat. Aztán idővel kialakult a privát ellenállás is, felrobbantott, szétvert, falig lecsupaszított házak, lakások, üzemképtelenné tett autók, ellehetetlenített végrehajtások. Romlik a végrehajtás eredményessége mert a jogosultak többsége embertelenül bánik az adóssal, akár jogosan, akár jogtalanul.
Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten. Szerintem is így van jól.

nonolet # 2017.10.13. 10:56

"ami valós az 100, de ha 50-t befizetek akkor még azt is eltörlik. Nahát azóta is fizetem"

Hát bizony vannak olyan redvás-genyók,
akik nem fizetik meg azt sem ami jogos.

Jó sokan, sajnos...
...és gyakran még büszkék is magukra az ilyen aljadékok.

nonolet # 2017.10.13. 10:53

Évezredek óta élő alapelv, hogy: adós fizess!

Jól van ez így, szenvedjen csak a genya, aki nem fizet.

runningman # 2017.10.13. 08:58

"Az elévülés azt jelenti, hogy a tartozás nem behajthatóvá válik, de NEM szűnik meg, ergo örökre rajta maradsz aktív státusszal a KHR listán (vagy amíg ki nem fizeted)."

Aktív khr-ről is letörölnek 10 év után, ha kéred. (Követeled)
Ha a teljes sarat kifizeted tokkal-vonóval, egy év.
Ha megállapodsz a hitelezővel és kifizeted egy részét annak fejében, hogy a többit elengedi, öt év.
Ha nem foglalkozol vele de nem is engeded, hogy behajtsák rajtad: tíz év.

Azért az kemény, hogy egy szar banki tartozás akár egész életeden át végrehajtható maradhat rajtad*, miközben gyilkosságért leülik a 15 évüket és szabad emberként élnek tovább...

  • Ebből különböző magáncsődök megoldást jelenthetnek.
runningman # 2017.10.13. 08:50

"Jobb híján kértem tőlük részletfizetést amit jövő héten ki fognak nekem postázni."

????????? Minek ??????????????

Ha volt egy 8 éves telekomos tartozásod mert nem fizetted a szolgáltatás díját, az szinte 100%, hogy elévült. De mindegy is, mert ha az intrum nem vitte tovább a fizetési meghagyást, akkor reménytelennek látta az ügyedet.

Néha még utána is be szoktak próbálkozni, rajtam nemrég az áramszolgáltató követelt 150.000-t, ellentmondtam, nem vitte tovább, jött a levél az eljárás megszűnéséről. Ámde, utána kaptam az áramosok ügyvédjétől egy levelet, hogy valóban eltúlzott volt a 150, ami valós az 100, de ha 50-t befizetek akkor még azt is eltörlik. Nahát azóta is fizetem...

Ha nem érthető: véleményem szerint szakítsd meg velük a kapcsolatot, ne válaszolj a részletfizetésre, ne vedd fel a telefont - ha ugyanarról a 8 éves telekom tartozásról van szó. A telefonos beszélgetés - amit felvettek a beleegyezéseddel - nem tudom, hogy megalapozhat -e bármit is, úgy vélem nem. Vagy legalábbis ki lehet bújni alóla.

kexes # 2017.10.12. 17:36

Értem, köszönöm.

nonolet # 2017.10.12. 15:19

kexes

A tartozásod fennáll és azt éppen ezért
örökkön-örökké követelhetik is tőled.
Mindaddig, amíg meg nem fizeted...

Az elévülés CSAK annyit jelent,
hogy
az állam többé már nem segít
behajtani tőled a tartozást.

Tehát nem lehet beperelni miatta és végrehajtást kérni ellened.

De felszólítást, fizetési meghagyást lehet küldeni.
Hisz tartozol! adós vagy.

Vadsuhanc # 2017.10.12. 13:42

És a követelés még lehet jogos annak ellenére, hogy bírósági úton nem érvényesíthető.

Én a mai napon kaptam meg az említett cégtől 25 e. forint perköltséget postán. Köszönöm a segítségedet KBS és gerbera 317.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.12. 12:05

A per megszüntetése nem eredményez ítélt dolgot.

kexes # 2017.10.12. 11:21

Üdv.

Nekem is problémám adódott az Intrum Justitia-val. Volt egy 8 éves Telekom tartozásom, aminél küldettek nekem közjegyzővel fizetési meghagyást így perré alakult az ügy. Erre reagáltam is elévülési időre hivatkozva. Rá kb. két hónapra (idén januárban) jött a válasz a közjegyzőtől hogy a felperes Intrum mivel nem reagált a kitűzött határidőn belül a kötelezettségeire, a pert megszüntetik.

Ezzel Úgy gondoltam hogy le is zárult ez az ügy. Nem is kaptam azóta semmit sem, viszont tegnap megint jött egy levél az Intrum-tól amiben 17430 ft tőketartozás, 8329 ft késedelmi kamat, 3000 ft díjak/költségek címen összesen 28759 ft-os összeget követelnek rajtam újfent, amit ha 3 napon belül nem fizetek be akkor jogi eljárást kezdeményeznek ellenem.

Eszembe jutott hogy a közjegyző levele előtt még tavaly kaptam egy másik levelet, amit sajnos kidobtam azóta rég és aminek a feladójára nem emlékszem de valószínűsíthető hogy ebben a levélben szereplő Skill Pénzügyi és Tanácsadó Zrt. volt és az állt benne hogy elengednek minden tartozást ha befizetek tizenvalahány ezer forintot. Erre nem reagáltam, ez után kb. két hónappal jött a közjegyző levele amiben a teljes tartozást követelték rajtam és ugye le is zárult.

Fel is hívtam emiatt a levél miatt az Intrum-ot hogy ugyan magyarázzák már el miért követelőznek még mindig rajtam mikor már ezt a kört egyszer lefutottuk és a fent leírt módon le is zárult. Erre a nő elkezdett nekem valami számlázási időszakokról magyarázni. Én erre feltettem a kérdést hogy ha már egyszer lezárta egy közjegyző az ügyet akkor milyen alapon vesznek külön bármiféle időszakot a tartozás ügyéből és hozzák fel újra a lezárása után? Erre már nem tudom mit felelt a nő mert egyszerűen fel sem tudtam fogni amiről beszélt. Jobb híján kértem tőlük részletfizetést amit jövő héten ki fognak nekem postázni.

Érdekesség még hogy a levelet nem is ajánlva küldték, nem is kellett átvételnél aláírni. Egy ilyen volumenű levélnél szerintem minimum ajánlva kéne hogy küldjék nem?

Nem tudom mit tegyek jelen esetben, úgy érzem ez a követelés már 100% jogtalan, mivel már lassan egy éve lezárt ügyből hozták elő. Mit tudok tenni hogy elkerüljem a felesleges fizetést?

drbjozsef # 2017.10.12. 05:20

Ágnes,

az a kérdés, hogy mit akarsz.

Ha le akarsz kerülni a KHR listáról, akkor ki kell fizessed a tartozásodat. Ha kifizetted, akkor még innentől 1 évig passzív státuszban rajta leszel a listán, utána törölnek. Ez alatt az egy év alatt már kaphatsz hitelt, de nem biztos, hogy akármelyik bank ad. Van amelyik passzív státuszra ad, van, amelyik nem.
Azonnali törlés nincs (kivéve, ha bíróság töröltet, mert jogszerűtlenül kerültél fel).

Ha nem érdekel a KHR lista, nem akarsz hitelt felvenni, akkor megpróbálkozhatsz az elévüléssel. Nem biztos, hogy elévült, de a dátumok alapján jó esélyed van rá. Az elévülés azt jelenti, hogy a tartozás nem behajthatóvá válik, de NEM szűnik meg, ergo örökre rajta maradsz aktív státusszal a KHR listán (vagy amíg ki nem fizeted).

Mindkét esetben érdemes megkeresni az Intrumot, miért tartozol, mennyivel tartozol, milyen cselekmények folytak az elmúlt években a tartozás behajtására.

Általában 5 év az elévülés, ha nem szakítja meg semmi azt, gázszolgáltatásnál 2 év, telekommunikációs szerződéseknél 1 év. Még az előbbi esetén is jó esélyed van, hogy az elmúlt 10 évben legyen olyan összefüggő 5 év, amikor nem kerestek. De ezt nem tudhatjuk, te sem : ha erre hivatkozol, akkor az Intrumnak kell perelni, és perben neki kell bizonyítania, hogy az elévülés megszakadt. Ha sikerül neki, akkor fizetheted a tartozás(oka)t, megfejelve az Intrum meg a bíróság költségeivel. Ez a te kockázatod az elévülésre hivatkozásra.

Aztán eldöntheted mit akarsz. Fizetni, vagy elévüléssel próbálkozni.