ha több végrehajtás van?


dinokacska # 2017.10.13. 08:10

A kérelem akként maradt, így leróttam az illetéket és
bírósági kifogást nyújtottam be!Majd kiderül.hogy a bíró
csökkenti-e a letiltás mértékét!

vazoviktor # 2017.10.13. 08:05

Köszönöm!
Hát nem mondtam, mert végig sem gondoltam és persze aki tájékozatlan, kérdezni sem tud :-)
De úgy tűnik, akkor ez az elévülés veszett fejsze nyel :-(

gerbera317 # 2017.10.11. 07:57

Devizás ügyekben 2017.01.01-től kezdődik az elévülés.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.10. 18:48

Mondta az elején, hogy devizás?

Blackjack21 (törölt felhasználó) # 2017.10.10. 18:36

vazoviktor

2014.évi XXXVIII.törvény 17. § (3): A kölcsönszerződésen alapuló követelések behajtása iránt folyamatban lévő (vagy a kölcsönszerződésből eredő követelés behajtása érdekében bekapcsolódással indult) végrehajtási eljárásokban - a (4), (7), (8) és (10) bekezdésben foglalt kivétellel - a külön törvényben meghatározott időpontig eljárási cselekmény, intézkedés nem foganatosítható, a felek és egyéb érdekeltek által tett nyilatkozatok is hatálytalanok; eddig az időpontig minden határidő megszakad, azt követően a határidő újra kezdődik. A végrehajtási ügyet a végrehajtónak szünetelő ügyként kell nyilvántartania, ha a végrehajtási ügyben eljárási cselekmény vagy intézkedés foganatosítására e törvény alapján nem kerül sor.

Az elévülés általános 5 éves határideje is megszakad, újraindul.

Pl. 2010.06.-hóban volt az utolsó vh. cselekmény, elvileg elévülne 2015. 06. hó, de a törvény hatályba lépésével megszakadt, és onnan újra indult.

@gerbera317 @Grave @KBS javítsatok ki, ha tévedek! Köszönöm

vazoviktor # 2017.10.10. 16:03

Nos, igyexem megtudni. Fogalmam sincs. Én most tudok róla.
Ha jól értem, erről a végrehajtó tud felvilágosítást adni.

A devizaalapú hitelek miatti eljárások esetén előfordulhat, hogy évekkel ezelőtt indult, csak mégis éveken át aludt az ügy?

Nem tudtam ezt a dolgot nyomon követni, bár mindig készültem elővenni, de akkora csend volt évek óta, hogy engem is elaltatott és volt elég egyéb bajunk.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.10. 15:32

Még mielőtt nagyon félrevezetnénk: mikor indult a végrehajtás?

gerbera317 # 2017.10.10. 14:59

Nem az. Tekintetel arra, hogy végrehajtási cselekmény csak a végkrehajtási eljárásban történhet, ezért nem az. A legelső végrehajtási cselekmény a jogosult végrehajtás iránti kérelmének beérkezése, és onnantól az minden olyan regisztrált cselekmény, amit vagy a végrehajtó, vagy a bíróság, vagy a végrehajtást kérő, vagy az adós, vagy valamely közreműködésre kötelezett személy vagy hatóság vagy társszerv tesz. Ezek mindegyikének van valami nyoma a végrehajtó nyilvántartásában.
De a végrehajtási kérelemig nem lehet végrehajátsi cselekményről beszélni.
Mivel a KBS szerinti jogutódlás megállapítása csak a végrehajtási eljárásban történhet, ezért nyilvánvaló, hogy az is az.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.10. 14:56

Nem. De a jogutódlás megállapításának már a kérése is az.

vazoviktor # 2017.10.10. 14:41

Ok.
Haaz én tudtom nélkül egy bank pl., amely már azóta nem is létezik, eladta a követelést egy másiknak vagy egy behajtó cégnek valamikor, az már végrehajtási cselekmény?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.10. 14:37

Végrehajtásban elég egyszerű a dolog: akkor évült el a követelés, ha öt éven át nem történt végrehajtási cselekmény. A végrehajtási cselekményt a gyakorlat nagyon tágan értelmezi. (V.ö.: bármi a végrehajtásban.)

vazoviktor # 2017.10.10. 14:27

Esetleg lenne itt valahol egy "kisokos", cikk, bármi az elévülés szabályairól?
Köszönöm!

vazoviktor # 2017.10.10. 13:32

Köszönöm!
Ez finom :-)

gerbera317 # 2017.10.10. 13:25

Az eljárás során ez nem derül ki?

Dehogynem, csakhogy hivatalból nem vehető figyelembe. Mindenki teszi tovább a dolgát mindaddig, amíg az, akinek érdeke fűződik az elévülés megállapításához (ez általában az adós) fel nem szólal. Látják, hogy elévült, de ha az adós nem szól, akkor nem tesznek, és nem is tehetnek érte semmit.

vazoviktor # 2017.10.10. 13:18

Tehát viheti a családi pótlékot, árvasági ellátást :-(
Ez szörnyű!

És ha vállalok külön munkákat (alkalmi, megbízási), van arra szabály, hogy ott szólnom kell róla?

A végrehajtó fel tudja deríteni a különmunkáimat?

Köszönöm!

vazoviktor # 2017.10.10. 13:16

Oh, jó ötlet. Az eljárás során ez nem derül ki? (Bíróságnak, végrehajtónak...)

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.10. 13:13

Nem kellene megvizsgálni, hogy egyik-másik követelés hátha elévült?

gerbera317 # 2017.10.10. 13:13

A 30 ezer forintból kb. 1500 Ft-ot fognak tudni levonni. Azonban a bankszámlád egyenlegét simán megcsócsálhatja a végrehajtó, akármi is érkezzen oda.

vazoviktor # 2017.10.10. 13:10

Kedves Szakértők,

Van egy napi 2 órás munkaviszonyom, egészségi állapotom nem enged többet vállalni.
A nettó fizetésem 30000 forint.
Kapok még helyi bérlet juttatást (a munkáltató veszi meg a bérletet), étkezési támogatást és némi Erzsébet utalványt.
Van sajnos több, 2008. előtti banki tartozásom, amelyek most kerültek elő, évekig csend volt.
Beszéltem a végrehajtóval, hamarosan kapni fogja a munkáltatóm a letiltásokat.

Két gyerekemet özvegyként egyedül nevelem.
Kapunk családi pótlékot és árvasági ellátást.

A kérdésem, hogy mire számíthatok, miből viszi a végrehajtás az 50 %-ot?

Valamint ha lenne néha alkalmam és erőm alkalmi munkára vagy megbízási szerződéssel egy-egy rövidebb munkára, ott is köteles vagyok bejelenteni, hogy végrehajtás van ellenem?

Nagyon köszönöm a segítséget!

gerbera317 # 2017.10.05. 14:02

Kérni kell. A kifogás akkor célszerű, ha a kérelem akként marad.

dinokacska # 2017.10.05. 10:54

Még csak annyit,hogy végrehajtási kifogást illeték bélyeggel vagy elég egy kérelem megírása!Köszönöm a segítségedet!

gerbera317 # 2017.10.05. 09:53

Megteheti. De kérelemre már módosítania kell.
De azt is megtehette volna,hogy tekintettel a hatályos intézkedésekre nem egyesíti az ügyeket.
Nem látom be, miért kellett ezt csinálnia: most ott sír a nyakán az adós, az egyik letiltást meg kell szüntetnie, a másikat módosítania. A saját dolgát nehezítette meg, generálva magának egy sor munkát, holott az egyesítés célja az ügyvitel egyszerűsítése.

dinokacska # 2017.10.05. 09:25

A végrehajtó megteheti ,hogy egyesítés után sem módosítja a letiltást?Kénye -kedve szerint vannak a dolgok?

dinokacska # 2017.10.05. 09:21

Értesítem a feleket,hogy a bírósági végrehajtási ügyvitelről és pénzkezelésről szóló 1/2002.(I. 17:) Im rendelet 25.§ értelmében a fenti végrehajtási ügyet egyesítettem a ......... számú üggyel. Kérem, hogy a beadványaikban és a pénzbefizetésnél a.......ügyszámra hivatkozzanak.
Mit tegyek,hogy egyesítsék az ügyirataimat és ne vonjanak 50%-t a nyugdijból?

gerbera317 # 2017.10.05. 09:13

Ja bocsi, benéztem. 24 a csatolás, 25 az egyesítés. (Pedig előtte külön meg is néztem, mégis benéztem).
Jó, akkor egyesítve vannak az ügyeid. De attól, hogy itt sírsz, a végrehajtó nem fogja módosítani a letiltást.