kérdés - vh. lap visszavonása


gerbera317 # 2014.12.07. 18:29

Igen. Az ügyvéd semmit sem csinál ingyé', így a végrehajtási kérelmet sem. Ez ezért kifizetett díjat is az adósnak kell állnia (tőle kell behajtani), de csakis akkor, ha a végrehajtási kérelem ezt tartalmazza. És csak akkor tartalmazhatja, ha a díjmegállapodás is külön kitér rá.

ruggiero # 2014.12.06. 11:00

Tisztelt fórumozók! A vht-i eljárásban közreműködő jogi képviselő díjazásáról szóló IM-rendelet értelmében "A bíróság a végrehajtási kérelem elkészítéséért díjat csak akkor állapít meg, ha azt a díjmegállapodás külön meghatározza, egyébként a díjmegállapodásban foglalt díj a végrehajtási eljárás foganatosítása során elvégzett jogi képviseleti tevékenységért jár." Jól értem, hogy a díjmegállapodásba (gyakorlatilag megbízási szerződésbe)az ügyvéd számára célszerű külö-külön belefoglalni a kérelem elkészítéséért fizetendő díjat és a vht-i eljárás foganatosítása során elvégzett jogi képviseleti tevékenységért járó díjat, és így könnyebben jóváhagyja a bíróság az ügyvédnek járó díjat?


don

Idike007 # 2014.12.02. 16:32

Tisztelt Cím!

Az alábbi problémám lenne: A munkabérem folyamatos végrehajtások miatt 50%-os tiltás alatt van, többek között devizahitel miatt is. Érdeklődnék, hogy van-e arra lehetőség, hogy leállíttassam? Mit kell tennem ez esetben?

Válaszukat köszönöm.


Tisztelt Cím!

Az alábbi problémám lenne: a munkabérem folyamatosan 50%-os letiltás alatt van, többek között devizahitel nemteljesítése miatt. Meg

gerbera317 # 2014.12.01. 22:05

a kérelmet a végehajtó beterjeszti a bírósághoz, aki maga állítja ki a vh lapot a munkáltatóval mint adóssal szemben.

Kár, hogy a Vht. 15-16. § ezt nem ismeri.

ezek szerint pert kell indítania a végrehajtást kérőnek a kezes munkáltatóval szemben

Fizetési meghagyást.

ruggiero # 2014.12.01. 17:25

Tisztelt KBS! Köszönöm a válaszát, ezek szerint pert kell indítania a végrehajtást kérőnek a kezes munkáltatóval szemben, ugye?


don

Kovács_Béla_Sándor # 2014.12.01. 16:53

Nem állítják ki a végrehajtási lapot végrehajtható, jogerős határozat. Az pedig nemigen lesz peren kívül. (A fizetési meghagyástól eltekintve.)

ruggiero # 2014.12.01. 15:36

Tisztelt fórumozók! Egy végrehajtási szakban lévő ügyben kérem a segítségeteket. Letiltást bocsátott ki a végrehajtó az adós munkabérére. Eddig minden rendben, azonban a munkáltató nem foganatosítja a letiltást, tehát nem utal a végrehajtónak. A végrehajtó azt közölte velem, amikor érdeklődtem, hogy rendbírsággal fogják fenyegetni a munkáltató cég ügyvezetőjét. Amikor én a munkáltatói készfizető kezesség gyakorlati alkalmazásáról faggattam a végrehajtót, azt mondták, nem kell külön per ehhez, elég kérelmezni a kezesi felelősség megállapítását, és a kérelmet a végehajtó beterjeszti a bírósághoz, aki maga állítja ki a vh lapot a munkáltatóval mint adóssal szemben. Kérdésem, hogy ez valóban lehetséges, hogy így megy, ill. van-e vkinek ezirányú tapasztalata?


don

Kovács_Béla_Sándor # 2014.11.27. 19:09

Saccold meg. Legfeljebb eltérően állítják ki.

ruggiero # 2014.11.27. 16:51

A vh lapon a teljesítési határidő utolsó napja az a nap, amelyen a teljesítési határidő letelt. Ez mind OK, de ha az alperes (=adós)nem volt jelen a jogerős bírósági meghagyás kibocsátásakor, azt csak postán küldték el neki, akkor nincs más vélasztásom, mint betekinteni az aktába, hogy megnézzem, milyen dátummal vette át a bíróság levelét? Ez az egy út járható, hogy a vh lap rendesen ki legyen töltve?


don

ruggiero # 2014.11.27. 14:09

Akkor jól értem, hogy anélkül is beadhatom a vh lap kiállítása iránti kérelmet, hogy a jogerős bírósági meghagyást megkapnám? Köszönöm a válaszokat.


don

gerbera317 # 2014.11.27. 13:30

Akkor te még sosem hallottad a bíróságon azt a helyes kis mondatot a jogerősnek vélt határozatról, hogy "ja, hát az már 8 hónapja fönt van a megyén"? ;-)

Egyébként igaz, ha ugyanaz az elrendelő bíróság is, akkor neki hivatalból tudnia kell, hogy jogerős-e a határozat.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.11.27. 12:05

Végül is az a bíróság állítja ki a vh-lapot, aki a meghagyást kibocsátotta. Hivatalból van tudomása róla, hogy jogerős. (A jogerő és a végrehajthatóság egyébként formális végzés nélkül is bekövetkezik.)

gerbera317 # 2014.11.27. 09:53

A végrehajtási lap kiállításának egyik feltétele, hogy a végrehajtandó határozat jogerős legyen. Úgyhogy kell a jogerősítő végzés.

ruggiero # 2014.11.27. 09:34

Tisztelt Fórumozók! Az lenne a kérdésem, hogy végrehajtási lap benyújtásához mindenképp szükségem van-e a bírósági meghagyást jogerősítő végzésre? Megnyertem egy pert ugyanis elsőfokon, jogerős bírósági meghagyás született, csak nem hajlandó a bíróság nekem kipostázni, irattárba tette az aktát. A kezelőirodán azt mondták, hogy hivatkozzak az eredeti (később ellentmondással támadott) bírósági meghagyásra, de szerintem ez így nem OK a vh-lap kitöltésénél.


don

gerbera317 # 2014.09.30. 10:22

a végrehajtási költségek továbbra is az adóst terhelik, azt neki kell rendezni a végrehajtóval.

Nem. Ha az adós a végrehajtást kérőnek teljesít, akkor a végrehajtást kérő köteles a hozzá befolyt összegből megfizetni a végrehajtási költségeket.

Igen.
Nem.
Nem működik.
Az.
Szívesen.

Cell Energy # 2014.09.30. 10:03

Még az jutott eszembe, hogy mi van akkor, ha megállapodást kötök, de addig, ameddig nem fizeti ki a megállapodott részt, felfüggesztem a végrehajtást?
Vagy ez hülyeség? Köszönöm! BB

Cell Energy # 2014.09.30. 08:42

Gerbera!

Nagyon köszönöm a választ!
Tehát ha nekem kifizeti az adóssága 50%-át, és eltekintek a másik 50%-ától, a végrehajtási költségek továbbra is az adóst terhelik, azt neki kell rendezni a végrehajtóval.
Említetted, hogy "törvényt sért". Erre az eshetőségre is vonatkozik ez?
Köszönöm, BB

(had kérdezzem meg - talán korábban is kérdeztem egy másik topic-ban - Te a 15. kerületi Gerbera vagy? Korábban, (10 éve) egy hasonló nick névvel szereplő kedves ügyvédnőtől nagyon sok segítséget kaptam, végül volt megbízás is belőle)

Cell Energy # 2014.09.30. 08:33

Kovács Béla Sándor!

Köszönöm a választ!
Nem az egész összeget fizeti meg, hanem annak kb. felét, ebből fakadóan nem szűnne meg az eljárás azzal, hogy kielégítette a tartozást/a teljes kötelezettséget.
Ha sikerülne megállapodni abban, hogy legalább a felét kifizeti, és azt tényleg teljesíti is, a Megállapodás folytán részemről korrekt hozzáállás folytán szüntetném meg a végrehajtást.

gerbera317 # 2014.09.30. 08:23

A végrehajtási költséget az adós viseli. Ha a végrehajtást kérő úgy állapodik meg az adóssal, hogy csak neki fizessen, akkor köteles a végrehajtási költségek kielégítéséről is gondoskodni. Ha a végrehajtás egyszer már megindult, azt a végrehajtást kérő is csak akkor állíthatja meg, ha a végrehajtási költségek kielégítést nyertek. Akármit is terveztél el, nem fog menni, mert az eleve törvényt sért (meg a józan belátás határait is döngeti).

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.30. 07:48

Ha meg már kifizette amit ígért, akkor miért szüntetnéd meg a végrehajtást? (Borítékolom, hogy nem fog neked előre fizetni. Persze, valószínűleg utólag se fizetne.)

Cell Energy # 2014.09.30. 07:26

:) Igazad van, ezért úgy állapodok meg vele, hogy amikor kifizeti az összeget, utána állíttatom le a végrehajtást.
Szerinted?/Szerintetek?

Ha esetleg megtenném;

nyilván a végrehajtó ez esetben valakivel kifizettetné a munkadíját/jutalékát, stb. Ez akkor az én költségem lenne? Ill. kinek kell még fizetnem?
mi a módja annak, hogy leállítsam a végrehajtási eljárást?

Köszi, BB

Sherlock # 2014.09.30. 07:02

Ne is gondolkozz ezen, aki ennyit felhalmoz az ebben is hazudik. Majd behajtja a végrehajtó.

Cell Energy # 2014.09.29. 21:22

Tudna valaki segíteni a következőkkel kapcsolatban:

Adósnak több100ezer forintos tartozása van gyermektartási díj nem fizetése kapcsán.
Most megkeresett, hogy egy részét -a tőketartozás kb. felét - kifizeti, de állítsam le a végrehajtást.
Ha esetleg megtenném;

  • nyilván a végrehajtó ez esetben valakivel kifizettetné a munkadíját/jutalékát, stb. Ez akkor az én költségem lenne? Ill. kinek kell még fizetnem?
  • mi a módja annak, hogy leállítsam a végrehajtási eljárást?

Köszi, BB

gerbera317 # 2014.06.06. 21:23

Később bővebben szívesen kifejtem miért, ha meghallgatod.

Nem. Vidd végig, és számolj be az eredményről. Ha nem sikerül, arról is. Indoklással (nem a tiéddel) együtt.

BataG # 2014.06.06. 19:39

gerbera317 # e-mail 2014.06.01. 14:34
"Továbbra is az az álláspontom, hogy az áldozat - hacsak nem tudja magáról, hogy ezt érdemli - visítson, ahogy a torkán kifér. Ha már elvágták a torkát, akkor pedig vegye tudomásul ő is és az őt feltámasztani igyekvő is, hogy így járt, és erről nem a hentes tehet. Visítani kellett volna, amíg megtehette volna."

Szerintem "ha már elvágták a torkát" az áldozatnak, ... a jogsértés akkor is jogsértés marad, és ha helye van a Vht. 211.§ (1) alkalmazásának, akkor azt ipso iure meg kell lépnie a bíróságnak. Ez elmaradt. Úgy vélem ez lehet egy reális, elérhetőnek tűnő elérhető cél.
(Később bővenbben szívesken kifejtem miért, ha meghallgatod.)