Végrehajtói joggal terhelt tanya megvétele


gondosmate # 2014.09.30. 11:41

Volt valóban, csak gondoltam ebbe a témába jobban illik, és talán többen látják, és esetleg tudnak rá más megoldást is. Ami sajnos nem megoldás.

gerbera317 # 2014.09.30. 10:14

Ez már volt máshol, és válasz is volt rá.

gondosmate # 2014.09.30. 09:48

Üdvözlök mindenkit!
Tudna e nekem segítséget adni valaki, hogy mi a teendő az alábbi esetben:
Egy külterületi tanyát szeretnék megvásárolni, amely 3 néven van. Az egyik tulajdonos részéről végrehajtási jog lett bejegyezve az ingatlanra, megközelítőleg 3 millió forint értékben. Ezen tulajdonosnak több ingatlana is van, amelyek jóval nagyobb értékűek, és ugyan ezen végrehajtási jog azokra is rá lett terhelve. Azért került rá, mert 3 hónapig nem tudta a hiteltörlesztését fizetni. Ezeket már megközelítőleg fél éve ismét fizeti havi rendszerességgel. A végrehajtó iroda kérésének megfelelően a helyi önkormányzatnál felértékelték a tanyát 600.000 ft-ra. A tulajdonosok el szeretnék adni nekem az ingatlant ezen az áron. Ennek megfelelően az 1/3 tulajdonjoggal rendelkező tulajdonos, aki részéről a végrehajtási jog rajta van 200.000 ft-ot kapna. A kérdésem az lenne, hogy lehetne ezt az ingatlant a leggördülékenyebben megvásárolni a fentiek alapján. Természetesen a 200.000 menne a pénzt igénylő banknak.
Az 1/3-ot birtokló tulajdonos azt mondta, hogy állítólag hogy most rendszeresen fizeti a törlesztőt már jó ideje, így nem kerülhet végrehajtás alá az ingatlan 1/3-a,ami pedig szintén egy megoldás lehetne.
Kész vagyok akár amennyiben nincs más megoldás a hitelezőnek 250.000 ft-is kifizetni 200.000 helyett.
Mi lehet itt a járható út?