Miniszteri biztos a végrehajtói kamara élén!


Zoltanuss # 2015.02.15. 16:24

Azért tényleg rendet kéne tenni ennél a maffiánál.
Már beszélik, hogy annyira elkanászodtak, hogy jogalkotónak (is ) képzelik magukat !!

Sherlock # 2015.02.06. 13:34

Tóni (még akkor is) értelmesebbnek tűnt, mikor bírói döntések ellen kampányolt.

gerbera317 # 2015.02.06. 13:09

és az emberi méltóságot figyelembe veszik

Ahhoz előbb a T. Háznak ki kellene szavaznia a Vht.-ból ezt:
5. § (2) Az állami kényszer - e törvény keretei között - elsősorban az adós vagyoni jogait korlátozhatja, kivételesen az adós személyiségi jogait is érintheti.
Ha ezt megteszik, akkor ezzel együtt buknak a 38., 42., 43-45. §§-ban foglalt jogosultságok, és onnantól kezdve kilakoltatás sem lesz ebben az országban, sem gyermekátadás, sem átnyúló faág lemetszése, sem kerítés áthelyezése, sem földkupac elhordása, sem semmi. És még az ezeken kívüli intézkedések is személyiségi jogi perek garmadáját fogják generálni. Gyakorlatilag nem lesz végrehajtás (mint a régi szép időkben), senki nem fizetn majd senkinek, szolgáltatást mindenki csak azonnal és csak készpénz ellenében fog teljesíteni. Biztosan ez hiányzik ennek az országnak, meg a Rogánnak is...

Kovács_Béla_Sándor # 2015.02.06. 12:10

Te érted, mit mond Tóni?

Egyjogász # 2015.02.06. 12:07

"Rendet tesznek a bírósági végrehajtás területén
Rogán Antal ismertette: Trócsányi László igazságügyi miniszter meghallgatása után arra is felkérte a kormányzatot a frakció, hogy az év végéig tegyen rendet a bírósági végrehajtás területén. "Itt elégedetlenek vagyunk. Azt gondoljuk, hogy olyan végrehajtási eljárásokra van szükség, amelyek átláthatóak, tisztességesek és az emberi méltóságot figyelembe veszik" - hangsúlyozta. Szavai szerint nem államosításra van szükség, de állami felügyeletre igen."

Zöldövezeti11 # 2015.02.06. 09:21

Egyébként meg lehet érteni a Fiúkat. Érzik, hogy véges az országlásuk,
írja G.... hát addig még sokat kell aludni !!

gerbera317 # 2015.02.03. 11:07

tehát ez egy ostoba összeesküvés elmélet...

Itt lent, kicsiben ez megy. Azok ott fent, szerinted mennyiben különbek?

végrehajtó1 # 2015.02.03. 06:35
Vh-ügyes # 2015.02.02. 21:15

ja nem... írtam azt is, hogy majd a Ragyásdezső hoz atombombát is...

ragyasdezso # 2015.02.02. 20:24

Ez minden?

Vh-ügyes # 2015.02.02. 18:28

Nos, meglátjuk... Én a Szekér Juditnak megírtam az észrevételemet és - bár nem vagyok naiv - azért adok neki egy csöpp esélyt :)

Sherlock # 2015.02.02. 18:02

Nem, ez a topic olyan, mint a szervezett zaklatás.

Vh-ügyes # 2015.02.02. 17:40

tehát ez egy ostoba összeesküvés elmélet...
épp mint a trafik pályázatok...

Kovács_Béla_Sándor # 2015.02.02. 15:58

Ugyan már.

gerbera317 # 2015.02.02. 15:52

A végrehajtás szervezete nem politikai szervezet, ilyen szempontból nincs helye lojalitás emlegetésének. És egyáltalán: egy olyan hatóság, amelynek az a dolga, hogy a bíróságok és a jogvitát eldöntő más szervek határozatainak, továbbá egyes okiratokon alapuló követeléseknek érvényt szerezzen, ugyan mivel lehet lojális a hatalomhoz? Ejnyemá. Egy végrehajtó semmivel sem lesz jobb attól, hogy seggnyaló.
Ha esetleg azt kell lojalitás alatt érteni, hogy a hatalalom érdekkörébe tartozó magán kifizetőhelyekre érkezik-e olyan forrásból pénz, ahonnan eddig nem érkezett, akkor megnyugodhatsz, hogy a végrehajtás szervezete igenis "lojális".
Egyébként meg lehet érteni a Fiúkat. Érzik, hogy véges az országlásuk, ezért csákánnyal és légkalapáccsal gyűjtik azt, amit egyébként kiskanállal kellene kinyerniük.

Vh-ügyes # 2015.02.02. 14:59

Kérdés a fidesz akar-e új, ö hozzá lojális gárdát...
"Ez még mindig nem világos?" nem, persze hülye vagyok...

gerbera317 # 2015.02.01. 18:27

Áhh, felejtsd el. Ez nem túl gyakori, de időnként felbukkanó végrehajtási kifogási alap. A végrehajtó ír a beterjesztéshez kb. annyi észrevételt, ami itt fél képernyőn elfér, és a bíróság máris ejti a kifogást.

Ráadásul ez alacsony (ügyviteli) szintű, szakmai kérdés, a biztos asszony pedig politikai okból van ott. Ez még mindig nem világos?

Vh-ügyes # 2015.01.31. 18:35

úgy, úgy :)

ügyvitel 25.§ (1) bek (ügyek egyesítése)
ez jellemzően parkolás, társasház, közművek stb.

no, ez el szokott maradni!

javadalmaztatás sávosan progresszív és az alacsonyabb ügyértékhez magasabb kulcs jár...

évek múlnak, csap csöpög, milliók lesznek...

tehát hivatali visszaélés, saját haszonra, nyomás az ügyészségre... :)

Grave7 # 2015.01.30. 22:29

@Vh-ügyes: Oszd meg velünk is, kíváncsi vagyok mit találtál a Vüsz-ben. Két tippem is lenne, bár csak az egyik olyan, hogy ügyészség is képbe kerülhet.

Vh-ügyes # 2015.01.30. 13:04

nem erről van szó!
ennél sokkal kézzelfoghatóbb a dolog
a sejtésem az, hogy az ügyvitelről szóló IM rendelet szabályát sértik, következetesen (valószínű hanyagságból) de a saját előnyükre...
(esetenként ugyan aprópénz de a csöpögő csaptól is megtelik a kád :)
így tehát - elméletileg - a csúszda vége az ügyészség...

gerbera317 # 2015.01.30. 12:32

Nyilván nem politikai tanáccsal akarsz nekik szolgálni, hanem szakmaival. Azzal meg nemigen fognak foglalkozni. Már csak azért sem, mert a végrehajtók legtöbb sérelmezett jogsértése manapság abból származik, hogy a fidesz-érában hozott jogszabály-változások, és különösen a politikai indíttatású rendelkezések (lásd a különféle moratóriumokat és felfüggesztéseket) olyan színvonalúak, amiket nemhogy a végrehajtók, de a bíróság sem, és végső soron maga a jogalkotó sem tud egyésgesen értelmezni. Ha ebben a közegben akarod az észt osztani a fidesznek, nagyon meg fogsz lepődni.

Vh-ügyes # 2015.01.30. 12:08

kérdés, a fidesz be akarja-e rakni a sarokba őket, mert ha igen, akkor jól jön nekik az instrukció...
(én meg majd nevetek és húzok pár strigulát a puskatusra...)

gerbera317 # 2015.01.30. 12:02

Ja, hogy te is osztod azt a közhiedelmet, hogy a miniszteri biztos szakmai okból lett kirendelve? Cacaca, ennél azért többet néztem ki belőled...

Vh-ügyes # 2015.01.30. 11:52

no, én sem vagyok már az az ifjú királyfi, aki hisz még a mesékben...:)
azonban írtam neki levelet, hogy mit vizsgáljon de tudom, ez bekerülhet a "legmélyebb fiók" aljára is... (nyilván politikai kérdés...)

gerbera317 # 2015.01.30. 11:24

A végrehajtók nagyon jól tudják, miért van ott a miniszteri biztos, és a hatalom is nagyon jól tudja. Egyébként pedig nem publikus, miért van ott, mert a hatalomnak nem érdeke, hogy publikus legyen (mert az ok nagyon gáz), a végrehajtóknak pedig nem érdekük, hogy publikussá váljon (mivel a hatalom akkor keményíthet be, amikor akar).
Ebből következik, hogy - ahogy az előttem szóló is írja - nem kell gyakorlattal rendelkeznie, mivel a jelenléte politikai érdeket szolgál, nem szakmait. Az én korábbi válaszomból pedig az derül ki, hogy nem volt végrehajtó, tehát nincs gyakorlata.