Sikertelen végrehajtás utáni behajtás lehetősége


Judy76 # 2015.08.29. 04:24

Köszönöm. Ha jól értelmezem értékhatáros / összegfüggő ez az eljárás... a behajtandó összeg bruttó vagy nettó értéke a meghatározó tényező?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.28. 22:54

Akkor kérhetsz felszámolást anélkül, hogy előbb lenne egy sikertelen végrehajtás.

Judy76 # 2015.08.28. 18:56

600 ezer !

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.28. 18:24

Mekkora összegre szól az ítéleted?

Judy76 # 2015.08.28. 17:34

Tisztelt Fórumozók!
Jogerős munkaügyi bírósági ítéletem van a volt munkáltatóm felé, aki természetesen sem tárgyláson nem jelent meg, sem pedig fizetési szándékát nem mutatta ezidáig. Kérdésem az előttem olvasottak alapján, elindítsam-e a végrehajtást vagy felszámolást kezdeményezzek én is? Ez a lehetőség számomra még új, most olvastam róla elsőként... Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.26. 11:18

Felszámolás - és majd abban a Bérgarancia Alap. (Fizetésképtelen munkáltató esetén fölösleges kör a végrehajtás. Egyből felszámolást kell kérni - akkor is eltart vagy egy évig a dolog.)

Brambilla # 2015.01.26. 08:26

Tisztelt Fórumtagok!

Az alábbi ügyben szeretném a segítségüket kérni:
Volt munkáltató nem fizette ki a volt munkásait (Németországi kiküldetésben végzett építési munkák). A munkaügyi pert a volt munkavállalók nyerték, ezután elindítottuk a végrehajtási eljárást az elmaradt munkabérekért, de ez nem járt sikerrel. A kérdésem az lenne, hogy ilyenkor mi lehet a következő lépés az elmaradt munkabér behajtására? Fordulhatunk az állami bérgarancia alaphoz vagy vannak egyéb lehetőségek?

Válaszukat és segítségüket előre is köszönöm!

Üdvözlettel:
Brambilla