Végrehajtàs módosítàsa törlesztôrészletre


gerbera317 # 2015.03.03. 07:14

Most, hogy mondod... Valóban, a nyitókérdés akár úgy is értelmezhető, hogy letiltás volt folyamatban, de az most megszűnt, és részletfizetés érdekli. Naja...
Igen, forduljon a végrehajtóhoz, de mindjárt az első részlettel a kezében, nem "csak úgy érdeklődve".

Kovács_Béla_Sándor # 2015.03.03. 05:53

Akkor másképp mondom: semmi nem tiltja, hogy most, hogy letiltani nem tudnak tőle, önként fizessen a végrehajtónak, olyan részletekben, amilyen akar és tud. Ha valóban 3-4 hónapi letiltásnak megfelelő összeggel tartozik - tehát kb. egyhavi bérével -, akkor mire a végrehajtó ébred, már ki is lesz egyenlítve a tartozás. Részletekben.

gerbera317 # 2015.03.02. 22:14

A kérdéséből ez jön le, csak éppen nem rágta a szánkba.
Egyébként pedig, ha valakinek a fizetését már letiltotta a végrehajtó, ott már csak olyan részletfizetési ajánlat lehet sikeres, ahol a havi részlet meghaladja a letiltott összeget.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.03.02. 16:44

Nem mondta, hogy korábban kapott volna részletfizetési kedvezményt.

gerbera317 # 2015.03.02. 15:44

Én másként látom. Volt egy nem teljesített részletfizetés, ami miatt kényszer alkalmazására (letiltás) volt szükség. Erre az adós ugyanazzal a nótával jön, hogy ő részletekben akar teljesíteni. Ez a hajó már elment, a végrehajtó biztos, hogy nem lesz ebben partner.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.02.28. 08:33

Elvileg lehetséges, biztosat meg a végrehajtó tud mondani.

toto12 # 2015.02.27. 23:04

Üdv

Biztositasi tartozas miatt a jovedelmem 33%at letiltottak, amit KB 1eve mar "fizetek" is rendszeresen. De... Sajnos 3-4honappal a vege elott, abba a helyzetbe kerultem, hogy marcius 1el megszunik a munkahelyem.

Meg tudnek egyezni a behjtoval, hogy a fentmarado tarrozast havi reszletekbe kifizetem, vagy ez jogilag lehetetlen?

Bocsanat az ekezetek miatt, tabletrol irtam, nem tamogatja oket! :( :)

Tovabbi szep napot