elévülés mikortól számít?


gerbera317 # 2015.04.27. 11:59

De, van elévülési idő, csak még nem telt el.

makrisz # 2015.04.26. 14:43

Azt szeretném megtudni, hogy most múlt 5 éve annak, hogy fiam a nevemen lévő autóval koccant. Én akkor jöttem rá, hogy a kötelezőt elfelejtettem befizetni. A héten kaptam arról értesítést, hogy a nevemen lévő autót / ez már egy másik kocsi / el akarják venni, a tartozás fejében. A tartozás mindennel kamatokkal, járulékokkal együtt 318.000 Ft. Látatlanban 600.000 Ft.-ra felértékelték az autó, amit én 250.000Ft-ért vettem tavaly. 2003-as Daewoo Matiz. Az ára benne van az adásvételi szerződésben. Ebben az esetben nincs elévülési idő?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.04.02. 16:21

Nem vagy egy kicsit eltévedve a hivatkozott szabály időbeli hatályát illetően?

Magypet # 2015.04.02. 16:12

Egyik ismerősömnek frankhitel után a szerződését 2009 februárjában felmondták, azonban a mai napig nem számoltak el vele, holott az ismerősöm ezt többször is kérte. A hitel nem lakáshitel volt, a lakás csak fedezetül szolgált.
Sajnos azt követően elvették a lakását és eladták féláron, és még ők követeltek plusz pénzeket, amire végrehajtást is beadtak. Ez jogerős lett, mert az ismerősöm trehány volt és kicsúszott a fellebbezési határidőből, holott akkor is lehetett volna hivatkozni az elszámolás hiányára.
A törvény szerint viszont "A pénzügyi intézmény csak akkor mondhatja fel a fogyasztói kölcsönszerződést, ha az elszámolást már elküldte a fogyasztónak."
Ennek azért lenne jelentősége, mert ha mégsem érvényes a felmondás, akkor lehetne kérnie elszámolást is, ahol bár a lakást már nem lehetne visszaszerezni, de talán valamennyi (nem kis) pénzt igen.
Kérdezem, hogy arra való hivatkozással, hogy az elszámolás mind a mai napig nem történt meg, lehet-e valamit tenni több mint öt év elteltével?