részletes elszámolás


Kovács_Béla_Sándor # 2015.10.09. 15:38

(Az külön tetszik, hogy egy bíróság leáll magyarázgatni a saját végzését.)

Kovács_Béla_Sándor # 2015.10.09. 15:36

Vht. 41.§ (3) alkalmazásával végrehajtást foganatosító bíróság
Ilyen nincs. Az a törvényhely nem a "végrehajtás foganatosítására" szolgál.

hogy mivel adós nem reagált a végrehajtó Vht. 41.§ szerinti levelére a végrehajtó már csak a vh.költségekre folytathatja az eljárást
A hallgatásnak nem ez a jogkövetkezménye. Ilyen esetben a bíróság tájékoztatja az adóst, hogy pert indíthat.

Egyéves részletfizetési ciklus kb. felénél beálló a Vht. 41.§ (3) szerinti helyzet esetén:
Ezt meg értelmezni sem tudom. Mondjuk azt se, hogy tulajdonképpen mit is akarsz kérdezni. Hogy úgy mondjam, nagyon messziről fordulsz rá, és túlságosan sok zajjal adod elő.

BataG # 2015.10.09. 11:30

KBS:
Kösz hogy mindennek dacára írtál rá.
Elolvastam ismételten a kérdésem, s nem találok benne tévedést, lehetetlenséget, olyat írtam szerintem, ami megtörtént.
Légy szíves írd meg mi az ami első blikkre lehetetlenségnek tűnik számodra, hogy - akár tévedésem elismerve - korrigálhassak, pontosíthassam a kérdést, kapcsolódó tényállást.

Szó szerinti idézet:
"(...) a bíróság (...) tájékoztatja a végrehajtót és a végrehajtást kérőt, hogy a bíróság (...) végzése (...) kifejtette, hogy a végrehajtási eljárás a Vht. 41.§ -a alapján befejeződött, a végrehajtás csak a (...) sorszámú végzésben megállapított költségekre folytatható, a végrehajtónak a tőketartozásról és kamatairól nem kell elszámolást készítenie."

Kovács_Béla_Sándor # 2015.10.09. 04:58

Nem jó az a kérdés, amely eleve, a tényállásban tévedéseket, lehetetlenségeket tartalmaz.

BataG # 2015.10.08. 20:51

Vht. 41.§ (3) alkalmazásával végrehajtást foganatosító bíróság a végrehajtó felé közli, hogy mivel adós nem reagált a végrehajtó Vht. 41.§ szerinti levelére a végrehajtó már csak a vh.költségekre folytathatja az eljárást, és elszámolást (tőke, kamat) nem kell készítenie.
Kérdés:
Egyéves részletfizetési ciklus kb. felénél beálló a Vht. 41.§ (3) szerinti helyzet esetén:

  1. kitől lehet reálisan remélni részletes elszámolást (ki köteles készíteni) ?
  2. ha vh.költségek behajtása után befejeződötté nyilvánítják a végrehajtást, a meg nem fizetett részletek,kamatok, összességében a meg nem fizetett tartozásrészek hogyan érvényesíthetők ? Esetleg új (vh.) eljárás? Új vh.lap? ???