Nyugdíjból letiltás


gerbera317 # 2019.04.02. 14:36

Amikor a végrehajtó felszólított a tartozásod rendezésére, megvolt a lehetőséged, hogy bejelentsd a végrehajtónak, hogy nyugdíjad van, és azt kéred letiltani. Ehelyett hagytad, hogy felkutassa a vagyontárgyaidat, így előkerült (valószínűleg) a nyugdíjad is, meg a bankszámlád. És ezeket (valószínűleg) egyszerre is vonta végrehajtás alá. Jellemzően a bankszámlás történetről előbb tudomást szereztél, de a másik sem sokáig fog váratni magára. Ezzel így jártál, illetve jártatok.
És igen, jogában áll inkasszózni (nem zárolni!) az adós számláját. "Mínusz összegbe levinni" azonban nem tudja, azt csak a bank tudja, illetve te is kellettél hozzá, mert - jogszabály szerint - erre csak akkor van lehetőség, ha a számlaszerződés ezt megengedi (pontosabban: ha ezt nem tiltja).
És igen, ahogy már írtam, a nyugdíjat is letilthatja (levonni nem tudja - ld. az előző posztomat). Az egy másik történet, hogy a Nyugdíjfolyósító mikor veszi ezt foganatba.

cilike51 # 2019.04.02. 13:39

Két nappal ezelőtt egy végrehajtó zárolta a folyószámlámat tartozás miatt.
A nyugdíjamból levonhatná a tartozást.
A folyószámlára érkező pénzeket nem tudom felvenni (lányom küldött 20.000 ft-t, a fiam munkanélküli segély kapott).
A végrehajtónak jogában áll zároltatni a számlát, illetve levinni minusz összegbe?
A nyugdíjam 12.-én érkezik a számlára, azt is levonhatja?

-petya- # 2019.01.05. 17:31

Rendben, nem akartam új topikot indítani. Azért kérdeztem, mert akinek a nyugdíjából vonják, vagy tiltják, most a gyerekeit perli tartásra. Előéletét ismerve, nem csodálnám, ha valamelyik banknak tartozást, vagy esetleg egy szabálysértés anyagi vonzatát vonnák, ezért érdekelt volna. De ahogy olvasgattam bármi lehet. Még egyszer köszönöm a választ.

gerbera317 # 2019.01.05. 15:23

Azt még tegyük hozzá, hogy a levonás és a letiltás nem egymás szinonimái.

-petya- # 2019.01.04. 21:46

Grave7! Köszönöm, hogy időt szánt a kérdésemre.

Grave7 # 2019.01.04. 21:42

@-petya-: Ez nem egyértelműen/kifejezetten végrehajtási kérdés, ezért a legjobb az lenne, ha a Nyugdíjfolyósító Igazgatóságtól kérdeznéd meg, ők biztos választ tudnak adni.

-petya- # 2019.01.04. 21:30

Üdvözlet mindenkinek!

Érdeklődnék, hogy az éves nyugdíj megállapításon, az ellátást terhelő havi levonás jogcíme mit jelent? Milyen levonások tartoznak ide?

gerbera317 # 2018.05.12. 19:24

A kérdés alapján hajlok arra, hogy nem letiltás volt, hanem inkasszó.

Grave7 # 2018.05.11. 19:09

Ha valóban nem NYUFIG-hoz közvetlenül küldött letiltásról, hanem bankszámlára kiadott hatósági átutalási megbízásról van szó:

A mindenkori öregségi nyugdíj legkisebb összege valóban mentes (kivétel: gyermektartásdíj vagy szüléssel járó költség végrehajtása, mert akkor ebből is 50%-ot lehet vonni).

Ugyanakkor kiegészíteném azzal, hogy az ezen összeg és ennek négyszerese (jelenleg számokkal: 28.500 Ft és 114.000 Ft) közé eső számlaegyenlegnek csak a fele vonható végrehajtást alá (=tehát a másik fele mentes). A négyszeres feletti összeg pedig teljes egészében levonható.

Példákkal (jelenlegi számok alapján):
28.500 Ft egyenlegből semmit nem utalhat át a bank a végrehajtónak;
58.500 Ft egyenlegből 15.000 Ft-ot utalhat csak (58.500-28.500=30.000 /2=15.000);
121.250 Ft egyenlegből 50.000 Ft-ot utalhat (114.000-28.500=85.500 /2=42.750 +7.250=50.000).

Lásd 1994. évi LIII. törvény 79/A. §.

Burn Out # 2018.05.11. 16:33

bankszámlára kapod az ellátást és végrehajtás van veled szemben folyamatban?

amikor a bankszámládra kerül az ellátás, akkor az egy számlán lévő pénz lesz, ami végrehajtható. az öregségi nyugdíj legkisebb összege mentes a végrehajtás alól.

Zsoci9 # 2018.05.11. 15:27

Üdvözlet. Egy kérdésre szeretnék választ segítséget kapni. Lehetséges az hogy egyedül álló ember, rokkantsági nyugdíját teljes összegben letilják?

Titkos2015 # 2015.12.02. 19:33

Sziasztok!
Kérem, legyetek szívesek kérdésemre válaszolni! Köszönöm!

Titkos2015 # 2015.11.28. 22:03

2016-tól a "Rokkantsági ellátás" táppénzszerű ellátásnak minősül. A táppénzekből nem lehet letiltást érvényesíteni. Ez akkor azt jelenti, hogy 2016-tól ismét mentes lesz a letiltás alól a "Rehabilitációs ellátás", Rokkantsági ellátás" esetében?????
Köszönöm a válaszotokat!!!!

REINZSU # 2015.11.28. 21:05

Kedves Fórumozók!
Még az előző kérdésemhez csatlakozik amely a nyugdíjból való végrehajtásról szólt.
Úgy hallottam, hogy amennyiben az adós mentális betegséggel van leszázalékolva és gondnokság alatt áll, abban az esetben semmilyen adósságát nem hajthatják végre vagy tilthatják le a nyugdíjából?
Köszönöm a válaszukat.

gerbera317 # 2015.11.21. 14:32

Otp Faktoring? Meg kell kérdezni őket, mennyit engednek a kamatból, ha a maradékot egy összegben rendezitek. De most tényleg.

Mira74 # 2015.11.21. 09:42

Igen megnéztem az ügyvédi papìrt 2015 nyaràn készült,.a végrehajtó pedig a letiltàssal együtt kérvényezett.Marad a marad az egymillióból fizessünk vissza hàrmat elv, végül is mi vàlasztottuk.

Köszönöm a segìtséget.

gerbera317 # 2015.11.20. 14:34

Ebben az esetben a földhivatal nem jegyezte volna be a végrehajtási jogot. Másként fogalmazva: már a kérdés sem igaz.

Mira74 # 2015.11.20. 12:12

gerbera317

Még egy kérdést szeretnék megkérdezni. Mielőtt a végrehajtó rátette volna a terhet a házra, a ház addigra a testvérem tulajdonát képezte. Akkor is ráterhelheti az ingatlanra?

Köszönettel

Mira74 # 2015.11.20. 12:04

Kedves Szakértő!

Így csak emberi probléma marad, mert baromi nehéz eladni egy házat, mert a vevő nem akar 30 napokat várni itt, aztán meg 30 napot ott. Érteni értem, és a fizetéssel sincs probléma, sajnos max az az egyetlen hogy 1.200.000.-volt a tartozás amikor átment az OTP-Faktoringhoz, ma azt mondták bent amikor kérdeztem mennyit kell utalni, 2.100.000.-Ft-ot még. És 2014-2015.11.20-ig közel 1.000.000.-Ft tiltottak le.Tehát még sehol nincs a tőke :-)))

Köszönöm a választ

Üdvözlettel

gerbera317 # 2015.11.20. 10:48

mert ugye ki tudnánk fizetni az összeget.Mit tehetnénk?

Éppen azért foglalta le az ingatlant, hogy a követelés ne nyugdíjletiltásból térüljön meg hosszú évek alatt, hanem az adós (vagy akinek érdeke fűződik hozzá) minél hamarabb, akár egy összegben teljesítsen.

A törvény szerint: 5. § (1) A bírósági végrehajtás során állami kényszerrel is el kell érni, hogy az adós teljesítse a kötelezettségét. Nos, hát erről van szó.

Mira74 # 2015.11.20. 08:06

Kedves szakértők!
Segítséget szeretnék kérni.Édesanyámnak van egy ingatlanja amit 50-50% örökölt.Most eladásra kerülne.Édesanyám részére egy végrehajtó zartozást tett a házra amit a széljegyzéken ugye jelölnek. Ugyan ez a végtehajtó 2014 óta tiltja anyukám nyugdíját amit ugye fizet is havonta rendszeresen.A széljegyzet 2015 ben került rá.Ha tiltja ugyan azt és látja fiuetik akkor minek teszi rá egy év után.Most kezdődik minden mert ugye ki tudnánk fizetni az összeget.Mit tehetnénk??

gerbera317 # 2015.11.19. 20:25

Egy letiltás esetén, bizonyos fizu alatt 33%. Több letiltás esetén, bizonyos fizu alatt max. 50%.
Az időben legkorábban érkezett letiltás 33%, a második 17%, a többi vár a sorára. Ha ezekből lefogy valamelyik, a sorban következő lép a 17%-os helyre. Ha a követelések között van gyerektartás és/vagy adótartozás, akkor ezek - ebben a sorrendben - elsőbbséget élveznek.

A letiltást után a bankszámlára kerülő összeg - a mentességi szabályokat figyelembe véve - tovább inkasszálható.

A végrehajtó ilyen dolgokat, amiket felsoroltál, nem foglal le, hacsak nem vadonat új a cucc. A végrehajtó elsősorban készpénzt, ékszert, műtárgyat, herendi porcelánkészletet, értékes elektronikai eszközt (pl. házmozi), értékes bútort stb. keres a helyszínen, és az alapvető ingóságokra mentességi szabályok is vannak.

Az adós fél tulajdoni hányada is árverezhető, legfeljebb nem veszi meg a kutya sem. De meg kell kísérelni.

Íme a jogszabály: http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

REINZSU # 2015.11.19. 19:32

Tisztelt Fórumozók!
Volt már előzően több kérdésem a Nyugdíjból való letiltással, illetve végrehajtással kapcsolatban. Kaptam is választ, de sajnos, mivel számomra nem elég részletes és nem találom, hogy hol lehet folytatólagosan a válasz után írni, ezért most újból szeretném megkérdezni.
Szóval:
ha valakinek többféle helyről is végrehajtási értesítést kapott akkor mi a sorrend, miből és mennyit lehet letiltani?
A nyugdíjának max. az 50%-án felül még a bankszámlájáról is inkasszálhatják a maradék 50%-ból?
Az ingóságait, ha a napi létfenntartáshoz szükségesek ( pl. TV, hűtőszekrény, mikrohullámú sütő, régi számítógép, rádió9 ilyesmiket is el vihet a végrehajtó?
Tehát a nyugdíjának az 50%-ának a letiltása után a bankkártyájáról is elvehetnek pénzt, + még az apróbb ingóságokat is?
Valamint a fele házrészéből hogyan hajtanak végre, ha a másik fele a volt feleségéért és a ház olyan helyen van ahol eladhatatlan, értéktelen?
Elnézést, ha laikus módon hosszasabban kérdeztem, de nagyon aggódom, mert egy közeli idős bácsi rokonomról van szó és engem kért meg, hogy kérdezzem meg részletesen ezeket a dolgokat, mert neki nincs internet elérhetősége.
A segítséget és a pontos választ előre is nagyon szépen köszönöm.

gerbera317 # 2015.11.17. 15:33

hány %-áig lehet letilttatni” - 50% max.
a nyugdíjából vagy a bankszámlájáról” - A nyugdíjból. A bankszámlát inkasszálják.
az ingóságait is végrehajthatják?” - Igen.
ha a háza közös tulajdonban van a volt feleségével” - Az adós tulajdoni illetőségét.
a gépkocsijának csak az üzembenzartója” - Akkor azt nem.

REINZSU # 2015.11.17. 14:43

Tisztelt Fórumozók!
Azt szeretném megkérdezni, hogy ha valakinek több helyről van végrehajtás folyamatban, akkor a nyugdíjának hány %-áig lehet letilttatni a Nyugdíjfolyósítónál?
Illetve, a nyugdíjából vagy a bankszámlájáról tiltják-e le?
Illetve, ezután még az ingóságait is végrehajthatják? melyeket? Pl. a hűtőszekrényt vagy a TV-t is elvihetik?
Illetve, ha a áza közös tulajdonban van a volt feleségével és a gépkocsijának csak az üzembenzartója nem a tulajdonosa akkor is végrehajthatnak rajta?
Köszönöm a válaszukat,