követelés lefoglalása


walowilag # 2016.06.26. 10:48

kösz gerbi317 csak itt is olvastam a témát, azért írtam.
csak tájékozódom, még mindenféle folyamatok vannak.de nem árt készülni.
köszönöm


Letiltások

gerbera317 # 2016.06.25. 19:19

Ha az ellened eljáró végrehajtó letiltotta a jövedelmedet, akkor te nem fogsz senkinek sehova fizetni.
Ha nem tiltotta le, hanem személyesen teljesítesz, addig is oda kell teljesítened, amit az ellened eljáró végrehajtó előírt neked. Ha máshová fizetsz, az olyan, mintha nem fizettél volna.
A hiteleződ ellen eljáró végrehajtó majd szépen lefoglalja a tőled befolyt és a hiteleződet illető összegeket az ellened eljáró végrehajtótól, és majd onnantól kell oda teljesítened, amit az ellened eljáró végrehajtó neked előír. Nem máshogyan és nem máshova.
Mióta rágod ezt a témát, két-három hete? Tudja már rólad a hiteleződ ellen eljáró végrehajtó? Mert ha nem, éppen ideje lenne felhívni rá a figyelmét...

walowilag # 2016.06.25. 18:47

gerbi 317
én is ezt fogom tenni.
amit a követelő kér, azt fizetem az ő, a követelő jogosult véhája számlájára.
apránként. a jövedelmem 33%-ákaként.
mert megérdemlem. Mert megérdemli.


Letiltások

gerbera317 # 2016.06.23. 21:37

Hanem, hogy ezt a követelést le lehet-e foglalni? Hát persze.

peteka # 2016.06.23. 20:11

nyilván nem az a kérdés, hogy lehet e követelést lefoglalni.

Grave7 # 2016.06.23. 16:22

@peteka: 1994. évi LIII. törvény 110-113. §

Kovács_Béla_Sándor # 2016.06.23. 16:21

Annyi a kérdés, hogy lehet-e követelést lefoglalni a végrehajtásban? Persze, hogy lehet.

peteka # 2016.06.23. 16:07

nem. valami ötlet, vagy válasz rá esetleg?

Dr.Attika # 2016.06.23. 15:51

Ez egy jogeset jogi egyetemi feladathoz?

peteka # 2016.06.23. 15:12

"A" személy, mint vh kérő szerepel az eljárásban, melyben adós "B". Ezzel egyidejűleg "A"-val szemben is folyik egy végrehjatási eljárás "C" kérelmére. Az első végrehajtásban a végrehajtó hatósági átutalási megbízást ad ki B bankszámlájára, mely alapján a végrehjató letéti számláján megjelenik egy meghatározott összeg. Van-e ebben az esetben a C kérelmére indult eljárásban a végrehjatónak lehetősége megkeresni az első végrehjatót és azt mondani neki, hogy én ezt az összeget, ami a letéti számlán szerepel lefoglalja, mint 3. személlyel szembeni követelést? Vagy akár abban az esetben, ha nem eredményes a hatósági átutalási megbízás, vagy még nem foganatosított végrehajtó cselekményt. Megteheti e az egyik végrehjató, hogy már végrehjatási eljárás alá vont követelést lefoglaljon?