Engedményezési szerződés


acer56 # 2017.03.12. 10:08

Tisztelt Szakértők!

Jogszerű-e, ha egy kártérítési per összegére vonatkozó engedményezési szerződésben a felek kikötik, hogy az engedményes csak akkor fedi fel kilétét az adós előtt (alperes), ha az engedményező (felperes) sikerrel végig viszi a kártérítési pert az adóssal szemben?

Köszönöm a választ.

Vadsuhanc # 2017.02.09. 21:18

facsiga77

Nekem az a biztos amit KBS és ObudaFan írt.

De tőlem azt csinál mindenki amit akar. Én nekik hiszek mert...... Mert igen.

Nem vitatkozom Veled mindenki a saját sorsának kovácsa.

Kellemes hétvégét.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.09. 21:07

Tévedsz, de legyen neked.

facsiga77 # 2017.02.09. 20:50

KBS:
Nem a nyomtatványt azt akárki _érintett_ aláírhatja.

Ahhoz hogy be is jegyezzék ahhoz az kell hogy a becsatolt iratok legyenek ellenjegyezve.

Vadsuhanc:
Akárki nem lehet, csak az aki érintett az ügyben.
Ha pl a te javadra jegyződne be a dolog akkor te beadhatod.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.09. 19:58

A kérelmező én vagyok ezekben az eljárásokban
Az lehetsz. De a nyomtatványt az ügyvédnek kell aláírnia. Ergo: ügyvéd nélkül nem megy.

Vadsuhanc # 2017.02.09. 19:56

előzetesen egy jogtanácsos vagy ügyvéd megcsinált.

Amikor ez megtörtént a szomszéd Marika néni is beadhatja... vagy én vagy akárki.A postás a rendőr a villanyszerelő.... ( Hobo Blues Band )

facsiga77 # 2017.02.09. 19:51

KBS ezt most te nem érted úgy látszik.

Bármelyik érintett beadhatja a kérelmet, csak a benyújtott iratoknak kell megfelelően ellenjegyzettnek lennie.

Nem az első esetem hogy magam nyújtom be az iratokat, amiket előzetesen egy jogtanácsos vagy ügyvéd megcsinált.
A kérelmező én vagyok ezekben az eljárásokban és sikerülni szoktak.

Vadsuhanc # 2017.02.09. 16:36

Tisztelt KBS :-)))

Még a postás is beadhatja

... Csak az általad leírtaknak ( ObudaFan) megfeleljen...:-) Tényleg szép ez a jog....

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.09. 16:28

Biztos mindenki érti, de azért mégis:
A kolléga által citált törvényhely mindközönségesen azt jelenti, hogy a földhivatali kérelemnyomtatvány az ügyvédnek kell aláírnia (lebélyegeznie). Beadni tényleg bárki beadhatja.

Vadsuhanc # 2017.02.09. 15:39

Tisztelt ObudaFan

:-)

És még az is kérdés ki volt a nyomozó ....És milyen papírok kerülnek .." beadásra.." ( így szépen magyarul )

Flecky

Nem írnád le, hogy pontosan mi történt mert így csak találgatnak még azok is akik értenek hozzá....

ObudaFan # 2017.02.09. 15:37

Inytv. 26. § (2) A kérelemre induló olyan eljárásokban, amelyekben a jogváltozás bejegyzésének alapjául közjegyző által készített okirat vagy ügyvéd által ellenjegyzett magánokirat szolgál, a jogi képviselet kötelező. Jogi képviselőnek kell tekinteni az ügyvédet (ügyvédi irodát), jogtanácsost és a fél képviseletében eljáró közjegyzőt [1991. évi XLI. törvény 175. § (1) bek.].

Inytv. 32. § (3) A tulajdonjog, haszonélvezeti jog, a használat joga, telki szolgalmi jog, vételi jog, eladási jog, jelzálogjog keletkezésére, módosulására, illetve megszűnésére vonatkozó bejegyzésnek közokirat, ügyvéd által ellenjegyzett magánokirat alapján van helye. Ellenjegyzésként a jogtanácsos ellenjegyzését is el kell fogadni, ha a szerződő felek valamelyike jogtanácsos által képviselt szervezet. Nem alkalmas bejegyzésre az olyan okirat, amelyen a készítő és ellenjegyző ügyvéd, jogtanácsos, illetőleg a közokiratba foglaló közjegyző szerződő félként van feltüntetve.

ObudaFan # 2017.02.09. 15:22

Mivel aki ezt kintomozta nem tudta mit tegyek ìgy megpróbálom ismét beadni a földhivatalba a papirokat csak teszek mellé egy kiegészítő papìrt

Akkor most majd jogi képviselet hiányában fogják elutasítani. NEm fogod megúszni, hogy ügyvédet felkeress.

Vadsuhanc # 2017.02.09. 13:28

És szerintem itt nem is engedményezésről beszélünk....

Vadsuhanc # 2017.02.09. 13:20

Amit írtál Flecky még nem lesz Tiéd a telek....

A zálogjogodat esetleg bejegyzik. Kezdeményezz végrehajtást... utána esetleg.

Szerintem ..

Vadsuhanc # 2017.02.09. 13:18

Pedig gerbera válaszát még nem is láttam............

Vadsuhanc # 2017.02.09. 13:17

Háááát Flecky....

És konkrétan mikor érvényesítetted a zálogjogodat ?

Megint gerbaera317-nek lesz igaza látatlanban is.

gerbera317 # 2017.02.09. 13:16

Tehát elcseréltél egy dolgot egy behajtandó követelésre. Más szóval, engedményezéssel megszereztél egy követelést, és a vételárát természetben teljesítetted (vagy vásároltak tőled egy dolgot, és természetben fizettek ki, mindegy honnan nézzük).
És nem a telek került (volna) a nevedre, hanem a zálogjog. Ez azért nem egészen ugyanaz. (Mondom, hogy nem szokták érteni.)
megpróbálom ismét beadni a földhivatalba a papirokat” - Ne próbáld, hanem tedd azt!
Ráadásul jelzálogjog. Mikor lesz ebből végrehajtandó követelés?

facsiga77 # 2017.02.09. 13:10

Ezeknek szerintem benne kell lenni a szerződésben.

Flecky # 2017.02.09. 12:55

Tisztelt Fórumozók!
A telek ùgy került volna a nevemre hogy valamit eladtam amit nem kp.-ben fizettek ki hanem egy engedményezési megállapodást kötöttem. A követelés biztosítéka az emlìtett telek.
Tegnap kinyomoztam azért utasított el a földhivatal az engedményezés jogcìmèn egyetemleges jelzálog jog bejegyzési kérelmemet met a szerződésen nem vol rajta a szemelyi számom és az állampolgárságom.
Mivel aki ezt kintomozta nem tudta mit tegyek ìgy megpróbálom ismét beadni a földhivatalba a papirokat csak teszek mellé egy kiegészítő papìrt. Ha vkinek jobb ötlete van szivesen veszem.

facsiga77 # 2017.02.08. 22:30

Magát a földhivatali kérelmet bármelyik érintett kitöltheti és beadhatja.

Az hogy a becsatolt iratokon kell a jogi képviselői ellenjegyzés azt nem vitattam, csak azt írtam hogy magát a kérelmet beadhatja a mezei polgár is, és akkor a hiánypótlás nem jut el a benyújtott okiratot ellenjegyzőhöz.

Ha van hiba abban amit írtam akkor jelezzétek, mert nem tudom hányadik földhivatali eljárásomat zongoráztam már le így, sokszor még hiánypótlás sem kellett és bejegyezték amit kértem.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.08. 20:38

A földhivatali kérelemhez pedig nem kell jogi képviselő,
De bizony kell! (Azt hiszem már tegnap is mondtam, hogy én soha nem javítanám ki ObudaFant anélkül, hogy kétszer is ellenőrizném, tényleg téved-e.)

gerbera317 # 2017.02.08. 20:34

Tartozással terhelt ingatlan megszerzésének van egy olyan módja, hogy a kvázi vevő engedményezéssel megvásárolja a követelést, majd a követelése fejében átveszi az ingatlant. Ilyenkor a követelés vételára jellemzően megegyezik az ingatlan kvázi vételárával.
Ez rendben is volna, de én már több olyan íkúhuszárral is találkoztam, aki k. nem értette, mit is vásárolt valójában, és meg volt róla győződve, hogy ő az ingatlanért fizetett, és nem értette, hogy amikor írt egy levelet a földhivatalnak, hogy "az mán az enyim, írgyák a nevemre", a földhivatal miért kér tőle "valami hiánypótlást vagy mi a p*csát".
Van egy olyan gyanúm, hogy Flecky is ezeknek a táborát szaporítja.

facsiga77 # 2017.02.08. 18:58

Nem biztos, hogy az okirat szerkesztésen túl a földhivatali eljárást is vállalta az illető.

A földhivatali kérelemhez pedig nem kell jogi képviselő, azt beadhatta Flecky maga is, és ez nem akadálya a bejegyzésnek.

Vadsuhanc # 2017.02.08. 18:44

Flecky

2016-ban engedmènyeztek rám egy tartozást amit èn ki is fizettem cserébe egy telket kaptam.

Kérdésem csak az lenne, hogy a cserében egy telket kaptam kifejezés mit takar ?

Milyen módon kaptad meg és kitől ?

ObudaFan # 2017.02.08. 18:04

Flecky

A földhivatali eljárásban a jogi képviselet kötelező. Ebből adódóan ha jogi képviselő nélkül jártál el, akkor keress egy ügyvédet, mert anélkül biztosan nem jegyzik be. Ha pedig jogi képviselővel jártál el, akkor tőle kérdezd meg, mit hiányolt a földhivatal.