Egyéves az új Polgári Perrendtartás - Lehetőségeket vagy akadályokat teremt az új törvény? - Szakértők válaszolnak | Budapest, 2019. február 8. péntek | Regisztráljon most!

Fórum Végrehajtási jog régebbi elöl     új hozzászólás

Engedményezési szerződés

ObudaFan # e-mail 2017.02.09. 16:37

Inytv. 26. § (2) A kérelemre induló olyan eljárásokban, amelyekben a jogváltozás bejegyzésének alapjául közjegyző által készített okirat vagy ügyvéd által ellenjegyzett magánokirat szolgál, a jogi képviselet kötelező. Jogi képviselőnek kell tekinteni az ügyvédet (ügyvédi irodát), jogtanácsost és a fél képviseletében eljáró közjegyzőt [1991. évi XLI. törvény 175. § (1) bek.].

Inytv. 32. § (3) A tulajdonjog, haszonélvezeti jog, a használat joga, telki szolgalmi jog, vételi jog, eladási jog, jelzálogjog keletkezésére, módosulására, illetve megszűnésére vonatkozó bejegyzésnek közokirat, ügyvéd által ellenjegyzett magánokirat alapján van helye. Ellenjegyzésként a jogtanácsos ellenjegyzését is el kell fogadni, ha a szerződő felek valamelyike jogtanácsos által képviselt szervezet. Nem alkalmas bejegyzésre az olyan okirat, amelyen a készítő és ellenjegyző ügyvéd, jogtanácsos, illetőleg a közokiratba foglaló közjegyző szerződő félként van feltüntetve.

Ügyvéd / Lawyer / Abogado - Budapest

tarczayaron@freemail.hu

http://biroigyakorlat.blog.hu/
http://members.upcweb.hu//tarczay/

ObudaFan # e-mail 2017.02.09. 16:22

Mivel aki ezt kintomozta nem tudta mit tegyek ìgy megpróbálom ismét beadni a földhivatalba a papirokat csak teszek mellé egy kiegészítő papìrt

Akkor most majd jogi képviselet hiányában fogják elutasítani. NEm fogod megúszni, hogy ügyvédet felkeress.

tarczayaron@freemail.hu

Vadsuhanc #   2017.02.09. 14:28

És szerintem itt nem is engedményezésről beszélünk....

Vadsuhanc #   2017.02.09. 14:20

Amit írtál Flecky még nem lesz Tiéd a telek....

A zálogjogodat esetleg bejegyzik. Kezdeményezz végrehajtást... utána esetleg.

Szerintem ..

Vadsuhanc #   2017.02.09. 14:18

Pedig gerbera válaszát még nem is láttam............

Vadsuhanc #   2017.02.09. 14:17

Háááát Flecky....

És konkrétan mikor érvényesítetted a zálogjogodat ?

Megint gerbaera317-nek lesz igaza látatlanban is.

gerbera317 # e-mail 2017.02.09. 14:16

Tehát elcseréltél egy dolgot egy behajtandó követelésre. Más szóval, engedményezéssel megszereztél egy követelést, és a vételárát természetben teljesítetted (vagy vásároltak tőled egy dolgot, és természetben fizettek ki, mindegy honnan nézzük).
És nem a telek került (volna) a nevedre, hanem a zálogjog. Ez azért nem egészen ugyanaz. (Mondom, hogy nem szokták érteni.)
megpróbálom ismét beadni a földhivatalba a papirokat” - Ne próbáld, hanem tedd azt!
Ráadásul jelzálogjog. Mikor lesz ebből végrehajtandó követelés?

facsiga77 # e-mail 2017.02.09. 14:10

Ezeknek szerintem benne kell lenni a szerződésben.

Flecky # e-mail 2017.02.09. 13:55

Tisztelt Fórumozók!
A telek ùgy került volna a nevemre hogy valamit eladtam amit nem kp.-ben fizettek ki hanem egy engedményezési megállapodást kötöttem. A követelés biztosítéka az emlìtett telek.
Tegnap kinyomoztam azért utasított el a földhivatal az engedményezés jogcìmèn egyetemleges jelzálog jog bejegyzési kérelmemet met a szerződésen nem vol rajta a szemelyi számom és az állampolgárságom.
Mivel aki ezt kintomozta nem tudta mit tegyek ìgy megpróbálom ismét beadni a földhivatalba a papirokat csak teszek mellé egy kiegészítő papìrt. Ha vkinek jobb ötlete van szivesen veszem.

facsiga77 # e-mail 2017.02.08. 23:30

Magát a földhivatali kérelmet bármelyik érintett kitöltheti és beadhatja.

Az hogy a becsatolt iratokon kell a jogi képviselői ellenjegyzés azt nem vitattam, csak azt írtam hogy magát a kérelmet beadhatja a mezei polgár is, és akkor a hiánypótlás nem jut el a benyújtott okiratot ellenjegyzőhöz.

Ha van hiba abban amit írtam akkor jelezzétek, mert nem tudom hányadik földhivatali eljárásomat zongoráztam már le így, sokszor még hiánypótlás sem kellett és bejegyezték amit kértem.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.02.08. 21:38

A földhivatali kérelemhez pedig nem kell jogi képviselő,
De bizony kell! (Azt hiszem már tegnap is mondtam, hogy én soha nem javítanám ki ObudaFant anélkül, hogy kétszer is ellenőrizném, tényleg téved-e.)

www.kbs-ugyved.hu

gerbera317 # e-mail 2017.02.08. 21:34

Tartozással terhelt ingatlan megszerzésének van egy olyan módja, hogy a kvázi vevő engedményezéssel megvásárolja a követelést, majd a követelése fejében átveszi az ingatlant. Ilyenkor a követelés vételára jellemzően megegyezik az ingatlan kvázi vételárával.
Ez rendben is volna, de én már több olyan íkúhuszárral is találkoztam, aki k. nem értette, mit is vásárolt valójában, és meg volt róla győződve, hogy ő az ingatlanért fizetett, és nem értette, hogy amikor írt egy levelet a földhivatalnak, hogy "az mán az enyim, írgyák a nevemre", a földhivatal miért kér tőle "valami hiánypótlást vagy mi a p*csát".
Van egy olyan gyanúm, hogy Flecky is ezeknek a táborát szaporítja.

facsiga77 # e-mail 2017.02.08. 19:58

Nem biztos, hogy az okirat szerkesztésen túl a földhivatali eljárást is vállalta az illető.

A földhivatali kérelemhez pedig nem kell jogi képviselő, azt beadhatta Flecky maga is, és ez nem akadálya a bejegyzésnek.

Vadsuhanc #   2017.02.08. 19:44

Flecky

2016-ban engedmènyeztek rám egy tartozást amit èn ki is fizettem cserébe egy telket kaptam.

Kérdésem csak az lenne, hogy a cserében egy telket kaptam kifejezés mit takar ?

Milyen módon kaptad meg és kitől ?

ObudaFan # e-mail 2017.02.08. 19:04

Flecky

A földhivatali eljárásban a jogi képviselet kötelező. Ebből adódóan ha jogi képviselő nélkül jártál el, akkor keress egy ügyvédet, mert anélkül biztosan nem jegyzik be. Ha pedig jogi képviselővel jártál el, akkor tőle kérdezd meg, mit hiányolt a földhivatal.

tarczayaron@freemail.hu

facsiga77 # e-mail 2017.02.08. 18:52

Flecky:

Kicsit zavaros amit írsz.

Ha engedményeztek rád akkor mit fizettél ki?
A telket hogyan kaptad?

Milyen papírokat adtál be a földhivatalba?

gerbera317 # e-mail 2017.02.08. 15:35

vmi hiánypótlásra hivatkoznak

Szerintem a szabályos adásvételi szerződést hiányolták. Attól tartok, hogy az az ingatlan még egy jó ideig nem lesz a tied.

Flecky # e-mail 2017.02.08. 15:08

Tisztelt Mindenki!
Tudna nekem valaki segíteni a következő problémám van.
2016-ban engedmènyeztek rám egy tartozást amit èn ki is fizettem cserébe egy telket kaptam.
Be is adtam a papirokat a földhivatalba. A mai napon jutott tudomásomra nem jegyeztek be a földhivatalba vmi hiánypótlásra hivatkoznak. Sajnos az elmúlt időben költöztem sokat ìgy ezért nem kaptam meg a levelet.
Azt szeretném tudni hogy ilyenkor mi a teendő hogy a tulajdoni lapon az èn nevem legyen ne azé a cégé akitől a követelést megvettem?
Köszönöm

gerbera317 # e-mail 2017.02.08. 10:58

Nem életszerű, amit facsiga itt feszeget.
Az tény, hogy az adósnak nem mindegy, hogy a végreajtást kérő egy tőkeerős, és ebből fakadóan engedményekre hajló személy, aki ráadásul "barátja" az adósnak, vagy egy nincstelen senki, aki az utolsó fillérig ki akar sajtolni mindent a követeléséből, és mindefölött "nem barátja" az adósnak. Megértjük az adós eme félelmeit.
Csakhogy, ha az engedményező "barátja" az adósnak, akkor ugyan miért engedményezi a követelését olyanra, aki nem "barát"? Ha pedig az engedményező "nem barát", akkor miért baj az adósnak, hogy "barátra" engedményezi a követelést? Egyszerűen nem életszerű a felvetett probléma.
Az adós pedig hiába kapálózik, úgyis a az engedményező és az engedményes akarata érvényesül, kár erre fellebbezési illetéket költeni. Nem is értem, mi keresnivalója van ennek a témának egy jogi fórumon...

Vadsuhanc #   2017.02.07. 20:55

És ha megmagyaráznád röviden ? Hátha megértem.

facsiga77 # e-mail 2017.02.07. 20:52

Nem érted, nem baj.

Vadsuhanc #   2017.02.07. 20:34

facsiga77

Nem a végrehajtást kérő személyéről beszélünk ismét.

Igazából ( pontosan ) nem értem mit szeretnél mondani.

Mit jelent az, hogy kinek a barátja a vh. kérő ?... A végrehajtó intézkedik a lefoglalásról, levonásról stb. Nem a vh kérő. Azt, hogy Ő mármint a vh kérő melyik egyetemleges adós vonatkozásában kéri a végrehajtást azt a törvény megengedi neki egyetemleges adósok ügyében még érdeke is, hogy az az adós fizessen akinek vn vagyona.

Egyszerűbben .. Van egy adósság amiért ketten felelnek. Én mint vh kérő attól kérem a pénzem aki tud fizetni. AZt majd boxxolja le a két adós, hogy ezt miként osztják el.

Ez a Vht-ben benne van.

facsiga77 # e-mail 2017.02.07. 20:21

Több adós esetén nem mindegy kinek "barátja" a végrehajtást kérő és kinek meg nem.

Jogilag senkinek semmi köze hozzá, hogy milyen módon rangsorol, viszont ő az ügy ura és azt tesz amit csak akar.

Vadsuhanc #   2017.02.07. 18:41

Nagyvonalakban leírod mi a jelentősége ?

Vadsuhanc #   2017.02.07. 18:40

facsiga77

Nem vetted figyelembe, hogy mi a végrehajtást kérő jogutódlásáról beszélünk csak.

Nyilván az adósi oldalon történt jogutódlásnak van és lehet jelentősége, de itt nem erről volt szó.