Végrahajtás


szabi72 # 2017.01.03. 18:20

Kedves Szakértők!
A következő ügyben szeretném a segítségüket kérni:
2007-ben elváltam a bíróság gyermekünket az anyánál helyezte el.2008-ban rövid ideig nem fizettem tartásdíjat,mert munkanélküli voltam,végrehajtás indult ellenem,2009-ben lezárult.2011 júliusában börtönbe kerültem/addíg fizettem/,természetesen a végrehajtás újraindult,hisz onnan lehetetetlen fizetni.4 év 4,5 hónapot ültem ezalatt a Bv. az ottani keresményemből vonta és utalta az arányos összeget az adósságkövetelő felé /ami mondhatjuk nevetséges/.Mindezek mellett szülői segítséggel 2014 márciusától folyamatosan fizetve volt a tartásdíj.2015 decemberben szabadultam.2016 február közepe óta dolgozom és folyamatosan fizetem a tartásdíjat,mindezek mellett 285000 ft-törlesztettem a 495000 ft hátralékból mely ez idő alatt felhalmozódott.Természetesen próbáltam egyezkedni a volt feleségemmel és 2016 decemberéig nem is volt gond,ekkor kapott a munkahelyem egy letiltó határozatot mely szerint 385000 ft tartásdíjhátralékom van és 33%-t a béremnek tiltsák le.Elmentem a végrehajtóhoz igazoltam bankszámlakivonatokkal,hogy nemcsak fizetek is rendszeresen hanem törlesztettem is jócskán a hátralékomból.Tegnap,január 2.-án a munkahelyem már 50%-os letiltálsról kapott értesítést.Ma ismét jártam a végrehajtónál ,aki közölte velem ,hogy az amit én benyújtottam a tartásdíjhátralék törlesztéséről ill.folyamatos fizetésről nem bizonyító erejű,a tartozás mértékőr az adósságkövetelőnek kell nyilatkozni,feltéve ha megteszi.Gyakorlatilag a végrehajtó előtt úgy szerepelek a volt feleségem legutolsó 2016 áprilisi levele alapján,hogy azóta nem fizetek!Kérdésem az lenne mit tegyek?