Birósági döntés határideje


gerbera317 # 2017.06.25. 20:20

Hát terjessz elő vele szemben is határozott kereseti kérelmet! Az, hogy ő külföldön van, az ő dolga. A te dolgod pedig az, aminek a pótlására felhívott a bíróság.

Füge1 # 2017.06.25. 09:09

Tisztelt Szakértők!
Peres eljárást kezdeményeztem, CHF alapú devizahitelező Bankkal szemben. A Fővárosi Törvényszék végzésében az alábbi hiánypótlást kérte: "Tájékoztatja a bíróság a felperest, hogy - gyermeke - adós és jelzálogkötelezett perben állása kötelező. -Gyermeke - a perbe felperesként önként beléphet vagy felperes alperesként perbe vonhatja, utóbbi esetben terjesszen elő vele szemben is határozott kereseti kérelmet." Eddig az idézet. Gyermekem 1/100-ad részben tulajdonos az ingatlanomban, azonban több, mint hét éve külföldön él, ismeretlen helyen. Nem tartjuk a kapcsolatot semmilyen formában. Jelenleg a végrehajtás bejegyzése megtörtént, foglalási jkv. is készült. Mivel ezt a kikötést nem tudjuk teljesíteni, mi történhet? Amennyiben a peres eljárást újból megismétlem, ugyanez a hiánypótlás ismét felmerül, így vissza kerülünk a kiindulási ponthoz? Van kiút?

votinka # 2017.06.15. 06:01

Grave7,
Köszönöm a segítséget!

Grave7 # 2017.06.14. 19:03

@votinka:
1952. évi III. törvény
104/A. § (1) A napokban megállapított határidőbe nem számít bele minden évnek a július 15-től augusztus 20-ig terjedő időszaka (törvénykezési szünet). Ha a hónapokban vagy években megállapított határidő a törvénykezési szünet ideje alatt járna le, a határidő a következő hónap azon napján jár le, amely számánál fogva a határidő kezdőnapjának megfelel, ha ez a nap is a törvénykezési szünet idejére esik, a határidő a törvénykezési szünetet követő első napon jár le. A 103. § (4) és (5) bekezdésének rendelkezéseit ezekben az esetekben is megfelelően alkalmazni kell.
(3) Az (1) bekezdésben foglalt rendelkezéseket a külön törvényekben szabályozott nemperes eljárásokban csak akkor lehet alkalmazni, ha külön törvény így rendelkezik.

A végrehajtási (nemperes) eljárást külön törvény szabályozza, abban nincs ilyen rendelkezés, ezért nem vonatkozik rá. Ettől függetlenül, a szabadságolások miatt kevesebben intézik az ügyeket.

votinka # 2017.06.14. 10:09

Köszönöm!
Amennyiben jól tudom, július-augusztus ítélkezési szünet a bíróságokon.
Ez a végrehajtási ügyeke is vonatkozik?
Előre is köszönöm!

Grave7 # 2017.06.14. 09:47

@votinka: Bíróságtól (törvényszéktől) és a fellebbezés tartalmától függ, de valószínűleg legalább annyi idő, mint elsőfokon.

votinka # 2017.06.14. 09:25

Tisztelt Szakértők!

Elsőfokon elutasította a bíróság az adós jogorvoslatát,ingatlan végrehajtás vételár kifogásolása ügyben.(két hónapig tartott)
A fellebbezést körülbelül mennyi idő amíg másodfokon elbírálják?
Köszönöm!

gerbera317 # 2017.04.29. 22:09

Akármit adtak be, hivatalból el kell utasítani, mert elkésett. Az pedig viszonylagos hamar megy.

Csórika # 2017.04.29. 21:55

sajnos nem nagy segítséget kaptam :-(

Csórika # 2017.04.29. 14:10

Egy héttel árverés vége elött adták be.

Csórika # 2017.04.29. 14:07

Április 6-án zárult az árverés és egy héttel adtak be bírósághoz keresetet amihez a múlthéten adtak be pótbaadványt,honnan számítva 45 nap?

Grave7 # 2017.04.29. 08:42

@Csórika:
Vht. 217/A. § (2)[...] A bíróság a végrehajtási kifogást elbíráló végzését 45 napon belül hozza meg, kivéve, ha ahhoz a felek meghallgatása vagy egyéb bizonyítás felvétele szükséges.

Csórika # 2017.04.28. 22:12

Bízom benne hogy s bíróság el fogja utasítani.első beadványan közjegyzöi papirt emlegetett a végrehajtó valaki nevére bármikor bejegyezhetö holtig tartó haszonélvezeti jogról amit most bövítettek pótbeadvannyal.tulajdoni lapon nem szerepel bejegyzet hsszonélvezet csak banki jelzálog jog.van valami határidő birosági dönzésre?

gerbera317 # 2017.04.28. 22:03

Az adós a hirdetményt támadta meg. Meg kell várni, míg elbírálják.

Csórika # 2017.04.28. 21:30

Vettem egy árverezett házat érvényes licittel.licit napló aláírásakor a végrehajtó közölte hogy az adós birósághoz valamit benyújtott egy héttel az árverés vége elött de a bíróság nem függesztette fel az árverést smit meg is nyertünk.15 napon belül utaltuk is a vételárat,kaptunk levelet hogy felszólították az adóst kiköltözésre május 5.-ei határidővel,ha nem költözik ki akkor május20-ig kérhetem a birzokba adást a végrehajtótól ám addig nem adhatja át még a biróság nem hozott döntést a baadványra,van határideje a bíróságnak meddig kell döntést hoznia?most elméletileg letéti számlán van a pénzem de mikorra várhatom hogy birtokba vehetem a házamat?