tartozás


wers # 2018.10.15. 10:03

A legmaratonibb az első várakozásom két és fél óra volt, mikor oda értem vagy húszan várakoztak. De nem arról vagyok híres, hogy hamar feladom, kivártam, mostanra meg kitapasztaltam mikor nincsenek sokan.
De azért ha minden ügyfél kéthetente bemegy, folyamatos ügyfélfogadás kellene. Nem tudom mennyi ügyük van, de nem kevés.

gerbera317 # 2018.10.15. 09:49

Na, hát így kell ezt. A 3-4-5 ezer ügyet évente kell érteni.

wers # 2018.10.15. 09:40

3-4-5 ezer ügy mellett a végrehajtó nemigen kommunikálgat, mert az erőforrásai neki is végesek.

Erre én is rájöttem februárban, és én tényleg szinte kéthetente odamegyek. Lassan családtag leszek. :)

De azt megígérték, és a telefonszámomat, e-mail címemet külön feljegyezték, hogy mikor mennek a helyszínre.

gerbera317 # 2018.10.15. 08:52

azt sérelmezem, hogy sehogyan sem kommunikálnak
Nem a mundér becsületét akarom itt menteni, de az a helyzet, hogy évi 3-4-5 ezer ügy mellett a végrehajtó nemigen kommunikálgat, mert az erőforrásai neki is végesek. Igen, ez nem mentség. Mégis azt mondom bárkinek, aki tanácsot kér, hogy alkalmazza a "ha Mohamed nem megy a hegyhez..." taktikát. Hidd el te is: működik. Aki erre nem hajlandó, mert "nehogymá' én", annak meg annyira nem is fontos az a behajtás...

Válasz: az sajnos az új adatvédelmi törvény miatt nem
Igen. A legújabb fb-s vicc szerint is az orvosi váróban a nővér így hívja be a beteget: "az új adatvédelmi törvény miatt nem szólíthatom a betegeket név szerint, ezért most megkérem a szifiliszes urat, szíveskedék befáradni".

wers # 2018.10.15. 08:39

ez a gdpr-mizéria
minap egy drogáriában vásároltam az előttem fizető adja a pontgyűjtő kártyáját, és kéri, legyen kedves megmondani, eddig hány pontnál jár. Válasz: az sajnos az új adatvédelmi törvény miatt nem adhat felvilágosítást, a honlapon megnézheti. Mintha túl lenne ez alkotva.

Egyébként gerbera, én leginkább azt sérelmezem, hogy sehogyan sem kommunikálnak. Nem értesítenek/értesítettek, még ha kértem is. De sebaj, eztán is nyakukra járok rendszeresen.

gerbera317 # 2018.10.15. 08:15

A gyors információcserére persze, hogy tökéletesen megfelel az e-mail. Azonban erre sok végrehajtó nem kapható, sőt, ez a gdpr-mizéria az eddig készséges kedvét is elvette a rövid utas egyeztetéstől.

wers # 2018.10.12. 15:15

gerbera, egyet értek veled
Én arra kértem emilkés vagy telefonos értesítést, hogy értesítsenek, mikor mennek ki helyszíni szemle vagy tudomisén mire, mert kértem, hogy ott akarok lenni. (a telefont nem mindig tudom felvenni, az emilkélt később látom, vagy akár a végehosszat nem érő értekezés alatt is) Sehogyan sem értesítettek (na meg kérnem kellett, tartsanak szemlét), na innentől másik kolléga foglalkozik velem, mikor ezt sérelmeztem (az új üi. valahogy sugallta, nem dicséretet kapott az előző flegma a végrehajtótól) Na ez engem nem boldogít. Azt is felajánlották, hogy megismétlik nem plusz díjért, ha kérem. Már írtam, "majd ha fagy" mivel gumiszerelő műhely, akkor jobban fog neki fájni.

gerbera317 # 2018.10.12. 13:54

@wers

Más, amikor valaki egy elektronikus levelezést kér bizonyítékként megvizsgálni; és megint más, amikor érkezik egy e-mail a végrehajtóhoz a wers@gizikemail.com oldalról, amiben az üzenet írója azt kéri a végrehajtótól, hogy a behajtott összegeket nem a korábbi, hanem az itt újonnan közölt számlaszámra szíveskedjen átutalni. Normális végrehajtó erre azt mondja, hogy lóf@szt, tessék rendesen bejelenteni azt a számlaszámot.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.10.12. 11:52

Miért ne? Szabad bizonyítási rendszer van.

wers # 2018.10.12. 10:15

vagy a bíróság elfogadja ha per lenne?

wers # 2018.10.12. 10:13

Az elég is lesz.

Nekem azt mondta a végrehajtó, mikor elektronikus levelezést kértem, hogy az nem elfogadható, mert bárki csinálhat bárki nevében oldalt, gmail címet stb, és azt ír bele, amit akar. És tényleg igaz.
Így akár saját magával is tud az ember messengerezni, levelezni.

lecso83 # 2018.10.12. 10:12

Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2018.10.12. 10:08

Az elég is lesz.

lecso83 # 2018.10.12. 09:55

Aláírt papír nincs csak Messenger üzenet amiben többször hitegett H visszaadja ekkor és ekkor de sosem jött el az idő mert előtte mindig kitalált valami indokot.

wers # 2018.10.12. 09:53

Szerintem az sem lényegtelen kérdés, hogy van-e aláírt papírka a kölcsönről, vagy csak baráti kézfogás.

Grave7 # 2018.10.12. 09:46

@lecso83: Csak egy hozzászólást kellet volna visszaolvasnod és benne van minden válasz a kérdésedre. Még mindig megteheted.

lecso83 # 2018.10.12. 09:33

Szép jó napot.Olyan kérdésem lenne ,hogy adtam kölcsön ismerősnek pénzt és nem akarja visszaadni csak hitegett, hogy ekkor majd akkor illetve különböző indokolatlan talál ki.A kölcsönadásrol illetve ,hogy mikor adja vissza Messenger üzenetben lett megbeszélve.
Tudna nekem valaki segíteni, hogyan juthatnak vissza a pénzekhez?

nonolet # 2017.11.06. 07:18

Előbb tértivevényes levélben

  • határidővel (pl. 15 nap)
  • fel kell szólítani
  • a tartozás megfizetésére

Aztán ha nem fizet, akkor mehetsz a közjegyzőhöz
ahol "Fizetési meghagyás" kibocsátását kéred.
(ez neked 3%-ba vagy minimum 5000 Ft-ba kerül ezt is kérd egyúttal)

A fizetési meghagyásra 15 napon belül lépnie kell valamit.

  • vagy fizet, OKÉ nyertél
  • vagy csak lapít, ekkor ha akarsz, mehetsz a végrehajtóhoz vagy abbahagyod az ügyet

(a végrehajtási díjat előlegezned kell)

  • vagy ellentmond neki, ekkor eldöntöd, hogy perré alakuljon-e az ügy vagy abbahagyod
ndoora # 2017.11.05. 20:26

elnézést : családi veszekedés

ndoora # 2017.11.05. 20:02

Nekem hasonlo ügyem van a családban, szintén régi tartozás. az érdekelne, hogy ha az adostol nincs tartozáselismerő nyilatkozatunk - egyszer irtunk papirt rola, amikor később mutattam neki, egy csalási veszekedés közben kitépte a kezünkből és széttépte - , viszont emailben és messenger üzenetben többször elismerte az adosságát , ami 5 éven belüli elismerése a tartozásnak, azzal lehet-e végrehajtohoz, birosághoz fordulni ?

nonolet # 2017.10.28. 13:20

KBS

Szerintem írtam jogcímet is a rövid elismerésbe.

"lakásbérleti díj és közüzemi díjak meg nem fizetése"

Van összeg, van jogcím, van keltezés ...
Ennyi nem elég?

Az alátámasztó részletek ráérnek egy esetleges perben is ?
Vagy nem?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.28. 12:38

Jobb, ha megmondod, hogy a fizetési meghagyásról beszélsz, különben félreértik.

gerbera317 # 2017.10.28. 12:28

Nem egészen erre gondoltam. :-)
Nem cifráznám túl a fogalmazást, és a közjegyzőhöz rángatást sem erőltetném. Ehelyett arra kérném a közjegyzőt, küldjön az adósnak egy olyan iratot, melyben arról értesíti, hogy a te állításod szerint tartozik neked ennyivel-annyival, és ha 15 napon belül nem nyilatkozik írásban, hogy vitatja ezt, akkor azzal az állításodat elismert. És ha ez sikerrel jár (másoknak sikerülni szokott), külön további procedúra nélkül lehet kérni a végrehajtást.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.28. 08:56

Hisz ez esetben a részletek már lényegtelenek, nem számítanak.

Ez így nem igaz. A tartozáselismerő nyilatkozat nem változtatja meg a tartozás jogcímét, értelemszerűen nem is keletkeztet tartozást ott, ahol arra nincs megfelelő jogcím. Lényegében csak a bizonyítási terhet fordítja meg. Ezért aztán a részletek nagyon is lényegesek lehetnek.

tothan # 2017.10.28. 08:54

Nagyon szépen köszönöm a segitségüket !