Végrehajtás vs.ellehetetlenítés


gerbera317 # 2018.02.03. 16:09

Miért nem éred be a lenti válasszal??? Hogyan kutathatna? Eddig sem kutatott - ott volt az orra előtt, majd' kiszúrta a szemét.

Flyer # 2018.02.03. 16:00

nem iszákos és nincs ellene végrehajtás! :) de ilyenkor kutathat a végrehajtó, hogy hova érkezik a jövedelmem? vagy megelégednek a korábban a cégemtől kapott válasszal, hogy a kérését elutasították, mert 50% már levonásra került? köszönöm a választ! :)

gerbera317 # 2018.02.03. 15:49

Igen, az egy megoldás. Az mondjuk nem hátrány, ha az a testvér nem valami iszákos, és főleg nem baj, ha nem folyik ellene végrehajtás.

Flyer # 2018.02.03. 12:41

Kedves Gerbera317,

Köszönöm a választ. Sajnos a munkáltatók kizárólag bankszamlara utalja a fizetést. Mi történik akkor, ha mondjuk a testvérem számlájára utálják? Utána mehet a végrehajtó?

gerbera317 # 2018.02.02. 14:42

A felső határ a főszabály szerint 50%. A jövedelem vonatkozásában.
Az inkaszó nem a jövedelmet célozza meg, hanem - a törvény így fogalmaz - pénzforgalmi szolgáltatónál kezelt, az adóst megillető pénzösszeget. Ami akármi is lehet. Történetesen éppen a jövedelem maradéka az. Pech. Neked kell megoldanod, hogy a jövedelmed maradéka ne bankszámlára érkezzen.

Flyer # 2018.02.02. 14:22

Tisztelt Fórumozók!

Nekem egy egyszerű kérdésem lenne, amire válaszokat, tanácsokat várok.
Van egy tartozásom, amit a bírósági ítéletet követően az EOS Faktor eladott. A végrehajtó inkasszózza a számlámat. DE... a jövedelmem 50%-a már tiltva van, tartásdíj címen. A maradék 50% a számlámra érkezik. Ebben az 50%ban benne van a cégem által fizetett utazási ktsg.térítés is. A múlt hónapban 18e ft-ot kaptam a bankomtól, mert a többit elvitte a végrehajtó. TUDOM, hogy tartozom, de ez a pénz a vonatbérletemre sem elegendő. Így nem tudok munkába járni, mert nincs bérletem. Ha nem megyek be dolgozni, akkor kirúgnak, tehát munkám sem lesz. És akkor még nem ettem és nem laktam sehol.
Az lenne a kérdésem, hogy ilyenkor a végrehajtó valójában ellehetetlenít. Ez ellen lehet tenni? Próbáltam beszélni vele, de nagy a tartozás összege, a max.12 hónapra adható részletfizetésnél a törlesztőrészlet összege több, mint a fizetésem. A végrehajtó közölte, hogy nem tud segíteni a részletfizetéssel sem. Nincs egy hatér, hogy meddig lehet leterhelni a jövedelmemet?

Köszönöm!