ügyvédjelölt

Szakterületek: Polgári jogi ügyek, Végrehajtási jog, Devizaperek, Cégjog, Ingatlanjog, Munkajog, Polgári peres és nemperes eljárások

Munkaidő: Teljes munkaidő

Szerződés: Határozatlan

Polgári perekben tárgyalásokra kell járni, az országban szinte mindenhol. Az utazási költségeket állja az iroda. A tárgyalások nagy része a keleti országrészen van, így, ha a jelentkező a keleti országrészen lakik, akkor az nagy előny.

Alapvető elvárásaink:

  • önállóság
  • csapatjátékos hozzáállás
  • elhivatottság
  • felelősségtudat
  • jó szóbeli és írásbeli kommunikációs képesség, helyesírástudás
  • precizitás
  • ügyfélorientált szemlélet
  • jó problémamegoldó képesség
  • nyitottság
  • őszinteség
  • rugalmasság
  • szakmai igényesség
  • lényeglátás

Előny, de nem feltétel:

  • angol nyelvtudás

Feladataid lesznek, többek között:

  • az adminisztratív feladatok ellátása
  • beadványok (bírósági és egyéb) elkészítése
  • cégalapítások, cégmódosítások
  • eljárás bírósági vagy már hatósági ügyekben
  • ingatlan adásvételek előkészítése
  • jogszabálykövetés és kutatás
  • klasszikus ügyvédjelölti feladatok (a kávéfőzés nincs közte!)
  • közreműködés peres és nemperes eljárásokban

Várjuk a jelentkezésed, ha:

  • nem okoz gondot az önálló munkavégzés, ugyanakkor csapatjátékos vagy,
  • kreatívan oldod meg a problémákat,
  • nem rettent el a sokszor több oldalas beadványok elkészítése sem
  • nem ijedsz meg a polgári peres eljárásban való képviselettől, az ellenfelektől, a bírótól és az ügyfelektől,
  • munkáddal segítenéd az ügyvéd és kollégáid munkáját,
  • nem kávét szeretnél főzni egész nap, hanem érdemi munkát végeznél.
  • Amiért jó velünk dolgozni: összetartó csapat vagyunk, a feladatainkat önállóan, gyakran távmunkában, de egymást segítve végezzük, mindig számíthatunk egymás segítségére. A humor nálunk alapvető.