Egyéves az új Polgári Perrendtartás - Lehetőségeket vagy akadályokat teremt az új törvény? - Szakértők válaszolnak | Budapest, 2019. március 20. szerda | Regisztráljon most!

Pozíció:Mid-level lawyer in Corporate/Commercial with English

    Our client is an international law firm providing clients with legal advice on wide range of issues. For their future success they rely strongly on teamwork and integration of skills.
    They are currently looking for a mid-level lawyer with max 3 years of post-BAR experience to join their team and work in Corporate/Commercial, real estate and labour law in English languages. The role is based in Budapest.

  • Feladatok:

    The successful candidate should:
    • Be fluent in German and English, both written and spoken language
    • Have 2-4 years of experience in Commercial, Corporate and Labour Law gained at a similar firm
    • Be a Hungarian qualified lawyer
    • Have strong motivation and ability to work in team or independently
    Please send your CV and Cover Letter (MS Word Format ONLY) in English in complete confidence to Anna Lukacs at anna.lukacs@legalisglobal.com.

  • Munkavégzés
    helye:

    Budapest

  • Munkaidő:

    főállás

  • Fizetés:

  • Jelentkezés módja

  • Határidő

    2019-03-31