Pozíció:jogász

    A Magyar Nemzeti Bank pályázatot hirdet a Tőkepiaci és fogyasztóvédelmi jogérvényesítési

    igazgatóság, Tőkepiaci és pénzmosási jogérvényesítési főosztályán
    jogász
    munkakör betöltésére.

  • Feladatok:

    • Közreműködés a szakterület feladatkörébe tartozó a tőkepiaci felügyelt intézményeket érintő hatósági döntések tervezetének előkészítésében;
    • a felügyeleti vizsgálatok lebonyolításának támogatása, továbbá személyes részvétel a helyszíni vizsgálatokban;
    • a felügyeleti tevékenység támogatása keretében jogi álláspont kialakítása a felmerülő kérdésekben;
    • részvétel a felügyeleti állásfoglalások kialakításában és véleményezésében;
    • közreműködés a jogszabályok és egyéb szabályozások előkészítésében, valamint ezzel összefüggésben a felügyeleti vélemény kialakításában;
    • a belföldi és külföldi hatóságokkal és szervezetekkel kötött együttműködési megállapodásokban a szakterület hatáskörébe utalt feladatok elvégzése;
    • a Bank képviselete belföldi és nemzetközi munkacsoportokban;
    • részvétel a belföldi és külföldi hatóságoktól érkező megkeresések teljesítésében.

  • Elvárások:

    • Jogi egyetemi végzettség;
    • legalább három év jogász munkakörben szerzett tapasztalat;
    • tárgyalóképes angol nyelvtudás;
    • magas szintű pénzügyi tudatosság és gondolkodásmód;
    • erős problémamegoldó készség;
    • objektív véleményalkotási készség;
    • jó kommunikációs készség;
    • önálló, felelősségteljes munkavégzés, eredményorientáció;
    • együttműködési képesség;
    • precíz és szoros határidők melletti önálló munkavégzés;
    • felhasználói szintű MS Office (irodai alkalmazások) ismerete.
    • 3 hónapnál nem régebbi bejegyzésmentes erkölcsi bizonyítvány bemutatása.
    • A betölteni kívánt munkakör nemzetbiztonsági ellenőrzés hatálya alá tartozik.

  • Előnyt jelent:

    • Pénzügyi tárgyú jogszabályok, ajánlások, ágazati önszabályozó eszközök átfogó ismerete;
    • énzügyi (kiemelten tőkepiaci) termékek, folyamatok, rendszerek ismerete;
    • tőkepiaci szektorban jogi területen szerzett tapasztalat;
    • releváns szakjogászi végzettség vagy tőzsdei szakvizsga.

  • Amit kínálunk:

    • Felelősségteljes, változatos munkakör;
    • pénzügyi szektorban versenyképes jövedelem;
    • széleskörű ismeretszerzés;
    • szakmai fejlődési lehetőségek;
    • cafeteria, önkéntes nyugdíjpénztár hozzájárulás.

  • Munkavégzés
    helye:

  • Munkaidő:

    főállás

  • Fizetés:

Kapcsolat

  • Munkáltató, cég:

    Magyar Nemzeti Bank

  • Jelentkezés módja

    Ami a pályázathoz szükséges:

    • Pályázati anyag: fényképes, szakmai önéletrajz és motivációs levél. (Felhívjuk figyelmét, hogy a pályázati anyagnak NEM része a végzettséget igazoló dokumentumok fénymásolata, büntetlen előéletet bizonyító okirat. Kérjük ezeket NE küldje el részünkre.)
    • Pályázati anyagát benyújthatja legkésőbb 2019.09.01. napjáig az MNB internet oldalán (https://toborzas.mnb.hu/allasok) történő regisztrációs folyamat segítségével.

    PÁLYÁZATÁT BIZALMASAN, VALAMINT A MINDENKOR HATÁLYOS ADATVÉDELMI JOGSZABÁLYOKNAK MEGFELELŐEN KEZELJÜK.

  • Határidő

    2019-08-21

  • Online jelentkezés