Pozíció:ügyvédjelölt

    A Holló Ügyvédi Iroda

    ÜGYVÉDJELÖLTET

    keres. Irodánknak a klasszikus ügyvédi tevékenységek mellett kiemelt szakterülete az adatvédelem, és a szellemi alkotások joga. Nemzetközi ügyfélkörrel rendelkezünk, így a munkavégzés egy része angol nyelven történik. Keressük azt a pályakezdő vagy versenyszférában gyakorlattal rendelkező kollégát, aki az ügyvédek munkáját előkészíti és támogatja, továbbá aki az ügyvédi hivatás gyakorlásához szükséges használható tudást szeretne elsajátítani.

  • Feladatok:

    • adatvédelmi auditokon való részvétel, adatvédelmi megfelelőséghez kapcsolódó iratok elkészítése;
    • szerzői jogi és iparjogvédelmi feladatok (független jogkezelés, védjegy- és szabadalmi eljárásokban való részvétel);
    • cégeljárások lebonyolítása (alapítás, módosítás, átalakulás);
    • munkajogi tanácsadás;
    • gazdasági jogi ügyletek (jogi szakvélemények, szerződések készítése és véleményezése, peres képviselet).

  • Elvárások:

    • magabiztos angol nyelvtudás szóban és írásban (a felvételi beszélgetés részben angolul történik);
    • proaktív, megoldásközpontú hozzáállás;
    • szakmai elkötelezettség;
    • pontosság.

  • Előnyt jelent:

    • ügyvédi irodában szerzett tapasztalat;
    • angol jogi szaknyelv ismerete;
    • adatvédelmi vagy infokommunikációs szakjogászi végzettség, illetve folyamatban lévő tanulmányok.

  • Amit kínálunk:

    • sokszínű fejlődési lehetőséget
    • kiegyensúlyozott munkakörnyezetet
    • tényleges gyakorlati tudást

  • Munkavégzés
    helye:

    Budapest

  • Munkaidő:

    főállás

  • Fizetés:

Kapcsolat

  • Munkáltató, cég:

    Holló Ügyvédi Iroda

  • Kapcsolattartó:

    Ágnes Kövecses

  • Email:

  • Jelentkezés módja

  • Határidő

    2019-09-11