Pozíció: Jogász

    A Magyar Nemzeti Bank pályázatot hirdet a Tőkepiaci és fogyasztóvédelmi jogérvényesítési igazgatóság, Piacellenőrzési és kibocsátói jogérvényesítési önálló osztályán, JOGÁSZ / VEZETŐ JOGÁSZ munkakör betöltésére

  • Feladatok:

    • Közreműködik a kibocsátói jogérvényesítési szakterület feladatkörébe tartozó hatósági döntések tervezetének előkészítésében.
    • Támogatja a kibocsátók számára előírt tájékoztatási kötelezettségek ellenőrzése tárgyában lefolytatott vizsgálatok lebonyolítását, személyesen is részt vesz a helyszíni ellenőrzéseken.
    • A felügyeleti tevékenység támogatása keretében jogi álláspontot alakít ki a felmerülő kérdésekben.
    • Közreműködik a jogszabályok és egyéb szabályozások előkészítésében, valamint ezzel összefüggésben a felügyeleti vélemény kialakításában.
    • Részt vesz a felügyeleti állásfoglalások kialakításában és véleményezésében.
    • Részt vesz a belföldi és külföldi hatóságoktól érkező megkeresések teljesítésében.

  • Elvárások:

    Munkakör betöltésének feltételei:

    • Jogi egyetemi végzettség.
    • Legalább 3-5 év releváns (társasági jogi területen, vagy nyilvános értékpapír-kibocsátónál tőkepiaci jogi területen szerzett) tapasztalat.
    • Tárgyalóképes angol nyelvtudás.
    • Magas szintű pénzügyi tudatosság és gondolkodásmód.
    • A tőkepiac ismerete.
    • Erős problémamegoldó készség.
    • Objektív véleményalkotási készség.
    • Jó kommunikációs készség, együttműködési képesség.
    • Önálló, felelősségteljes munkavégzés, eredményorientáció.
    • Szoros határidők melletti önálló munkavégzés.
    • Kimagasló precizitás és megbízhatóság.
    • Felhasználói szintű MS Office (irodai alkalmazások) ismerete.
    • 3 hónapnál nem régebbi bejegyzésmentes erkölcsi bizonyítvány bemutatása.
    • A betölteni kívánt munkakör nemzetbiztonsági ellenőrzés hatálya alá tartozik.

  • Előnyt jelent:

    • Releváns szakjogászi végzettség vagy tőzsdei szakvizsga.
    • Közgazdasági végzettség vagy affinitás.
    • Tőkepiaci jogszabályok, ajánlások, ágazati önszabályozó eszközök átfogó ismerete.
    • Tőkepiaci termékek, folyamatok, rendszerek ismerete.
    • Kreativitás, kezdeményezőkészség.
    • A tőkepiaci szabályozás fejlesztésére irányuló ambíció.

  • Amit kínálunk:

    • Szakmai fejlődési lehetőség.
    • Felelősségteljes, változatos, érdekes munkakör.
    • Pénzügyi szektorban versenyképes jövedelem.
    • Részvétel a nyilvános értékpapír-kibocsátók
    hatékonyellenőrzésében, a szabályozás fejlesztésében.
    • Széleskörű ismeretszerzés.
    • Kihívást jelentő és érdekes feladatok.
    • Banki szektorban versenyképes juttatás;
    • Barátságos légkör

  • Munkavégzés
    helye:

    Budapest

  • Munkaidő:

    főállás

  • Fizetés:

Kapcsolat

  • Munkáltató, cég:

    A Magyar Nemzeti Bank

  • Jelentkezés módja

    Magyar nyelvű fényképes szakmai önéletrajz és motivációs levél. (Felhívjuk figyelmét, hogy a pályázati anyagnak NEM része a végzettséget igazoló dokumentumok fénymásolata, büntetlen előéletet bizonyító okirat. Kérjük ezeket NE küldje el részünkre.).

    Pályázati anyagát benyújthatja legkésőbb 2019.10.20. napjáig az MNB internet oldalán (https://toborzas.mnb.hu/allasok) történő regisztrációs folyamat segítségével.

    PÁLYÁZATÁT BIZALMASAN, VALAMINT A MINDENKOR HATÁLYOS ADATVÉDELMI JOGSZABÁLYOKNAK MEGFELELŐEN KEZELJÜK.

  • Határidő

    2019-10-29

  • Online jelentkezés