Pozíció:ENGEDÉLYEZÉSI SZAKÉRTŐ

    A Magyar Nemzeti Bank pályázatot hirdet a Tőkepiaci és fogyasztóvédelmi jogérvényesítési igazgatóság
    Kibocsátási engedélyezési önálló osztályán

    ENGEDÉLYEZÉSI SZAKÉRTŐ

    munkakör betöltésére.

  • Feladatok:

    • Közreműködés a kibocsátási engedélyezési szakterület feladatkörébe tartozó hatósági döntések tervezetének előkészítésében, különösen az alábbi eljárások kapcsán:
    • értékpapírok szabályozott piacra történő bevezetéséhez, illetve nyilvános értékesítésre felajánlásához készült tájékoztató jóváhagyása;
    • értékpapírok zártkörű forgalomba hozatalára vonatkozó bejelentések;
    • befektetési alapok nyilvántartásba vétele, illetve törlése;
    • befektetési alapok forgalomba hozatalával, egyesülésével, átalakulásával és kezelési szabályzat módosításával kapcsolatos engedélyezési eljárások;
    • magyarországi székhelyű ÁÉKBV és ABA befektetési jegyeinek más EGT-államban történő forgalomba hozatalával, illetve a más EGT-tagállamban engedélyezett ÁÉKBV, illetve ABA kollektív befektetési értékpapírjainak magyarországi forgalomba hozatalával kapcsolatos eljárások;
    • szabályozott piacra bevezetett részvények kivezetésével, illetve átvezetésével kapcsolatos bejelentések;
    • értékpapírok nyomdai úton történő előállításával kapcsolatos engedélyezési eljárások, valamint értékpapírok utángyártásával kapcsolatos ügyek;
    • a tőzsdén kívüli származtatott ügyletekre vonatkozó elszámolási kötelezettséggel és a csoporton belül kötött, tőzsdén kívüli származtatott ügyletekre vonatkozó elszámolási kötelezettség, valamint a biztosítékeszközök cseréje alóli mentesítéssel kapcsolatos eljárások (EMIR);
    • nyilvános vételi ajánlatok jóváhagyásával kapcsolatos eljárások;
    • fentiekkel kapcsolatos nyilvántartások vezetése.

  • Elvárások:

  • Előnyt jelent:

    • Tőkepiaccal foglalkozó ügyvédi irodában vagy pénzügyi szektorban szerzett munkatapasztalat;
    • releváns szakjogászi végzettség vagy tőzsdei szakvizsga.

  • Amit kínálunk:

    • Szakmai fejlődési lehetőség;
    • változatos munkavégzés;
    • kihívást jelentő feladatok;
    • pénzügyi szektorban versenyképes juttatási csomag;
    • képzési lehetőségek.

  • Munkavégzés
    helye:

  • Munkaidő:

    főállás

  • Fizetés:

Kapcsolat

  • Munkáltató, cég:

    Magyar Nemzeti Bank

  • Jelentkezés módja

    Pályázati anyag: fényképes, szakmai önéletrajz és motivációs levél. (Felhívjuk figyelmét, hogy a pályázati anyagnak NEM része a végzettséget igazoló dokumentumok fénymásolata, büntetlen előéletet bizonyító okirat. Kérjük ezeket NE küldje el részünkre.)

    • Pályázati anyagát benyújthatja legkésőbb 2019. december 4. napjáig az MNB internet oldalán (https://toborzas.mnb.hu/allasok) történő regisztrációs folyamat segítségével.

    PÁLYÁZATÁT BIZALMASAN, VALAMINT A MINDENKOR HATÁLYOS ADATVÉDELMI JOGSZABÁLYOKNAK MEGFELELŐEN KEZELJÜK.

  • Határidő

    2019-12-04