Pozíció:jogász

    A Magyar Nemzeti Bank pályázatot hirdet a Strukturált finanszírozás stratégiai igazgatóság,

    Strukturált finanszírozás fejlesztési főosztályán

    JOGÁSZ munkakör betöltésére.

  • Feladatok:

    • Az MNB Növekedési Kötvényprogramjának működtetéséhez kapcsolódóan döntés-előkészítő anyagok készítése;
    • A vállalati kötvényvásárlásokhoz kapcsolódó jogi dokumentumok készítése és ellenőrzése;
    • A vállalati kötvénypiachoz és az értékpapírosítási piachoz kapcsolódó hazai és nemzetközi jogszabályi kérdések vizsgálata, jogszabályok szövegezése;
    • Aktív közreműködés az egyéb hazai és nemzetközi szabályozási kérdéseket érintő projektekben, nemzetközi munkacsoportokban;
    • Felsővezetők számára tájékoztatók, jogi vélemények készítése;
    • Publikációk készítése releváns témákban.

  • Elvárások:

    • Jogi egyetemi végzettség;
    • Jó lényeglátó és szintetizáló képesség, strukturált gondolkodás;
    • Nagyfokú precizitás és megbízhatóság;
    • Magas szintű angol nyelvismeret;
    • Önálló munkavégzési és problémamegoldó képesség;
    • Magabiztos kommunikációs és íráskészség.
    • 3 hónapnál nem régebbi bejegyzésmentes erkölcsi bizonyítvány bemutatása.

  • Előnyt jelent:

    • Pénzügyi jogi területen szerzett tapasztalat;
    • Tőkepiaci jogi ismeretek;
    • Közgazdasági érdeklődés.

  • Amit kínálunk:

    • Versenyképes fizetés,
    • Szakmai fejlődési, nemzetközi képzési lehetőségek;
    • Felelősségteljes, változatos munkakör,
    • Rendszeres publikálási lehetőség.

  • Munkavégzés
    helye:

  • Munkaidő:

    főállás

  • Fizetés:

Kapcsolat

  • Munkáltató, cég:

    Magyar Nemzeti Bank

  • Jelentkezés módja

    • Pályázati anyag: fényképes, szakmai önéletrajz és motivációs levél. (Felhívjuk figyelmét, hogy a pályázati anyagnak NEM része a végzettséget igazoló dokumentumok fénymásolata, büntetlen előéletet bizonyító okirat. Kérjük ezeket NE küldje el részünkre.)
    • Pályázati anyagát benyújthatja legkésőbb 2019.11.22. napjáig az MNB internet oldalán (https://toborzas.mnb.hu/allasok) történő regisztrációs folyamat segítségével.
    PÁLYÁZATÁT BIZALMASAN, VALAMINT A MINDENKOR HATÁLYOS ADATVÉDELMI JOGSZABÁLYOKNAK MEGFELELŐEN KEZELJÜK.

  • Határidő

    2019-12-04