Pozíció:ügyvédjelölt

    Budapesti, vegyes praxisú ügyvédi iroda határozatlan időre 1 fő ügyvédjelöltet keres. Irodánk polgári és gazdasági (pénzügyi), valamint kis volumenben büntető ügyekkel is foglalkozik.

  • Feladatok:

    • Gazdasági (főleg vállalati, finanszírozási, ingatlan, adatkezelési ügyek) területen történő munkavégzés, teljes körű általános jogi támogatás
    • Polgári ügyekben peres és nemperes képviselet ellátása, peren kívüli tárgyalások lefolytatása, megállapodások előkészítése
    • Jogi kockázat menedzsment és tanácsadás (mind polgári, mind büntető ügyekben, illetve a két terület kapcsolódási pontjai mentén)
    • Speciális jogterülethez kapcsolódó (szerzői jog) projektekben részvétel, megvalósíthatósági szempontú elemzésükhöz jogi támogatás
    • Állami tulajdonban lévő gazdálkodó szervezet működésének jogi támogatása
    • Okiratok és beadványok előkészítése, megszerkesztése
    • Kapcsolattartás, egyeztetés az iroda ügyfeleivel, állandó megbízóival
    • Ingatlanügyletek- és egyéb szerződések előkészítése
    • Fizetési meghagyásos és végrehajtási eljárások kezelése
    • Elektronikus cég- és változásbejegyzés eljárások
    • Egyéb, klasszikus ügyvédi feladatkörbe tartozó tevékenységek

  • Elvárások:

    • Magas fokú problémamegoldó, és önálló munkavégzésre való képesség, emellett csapatmunkára és együttműködésre való készség
    • Szakmai elhivatottság, nagyfokú munkabírás
    • Kiváló kommunikációs készség
    • Határozott, magabiztos személyiség
    • Precíz, pontos munkavégzés
    • Szövegszerkesztő, táblázatkezelő és levelezőprogramok készségszintű ismerete

  • Előnyt jelent:

    • Angol nyelvtudás
    • Ügyvédi irodában szerzett gyakornoki tapasztalat

  • Amit kínálunk:

    • Jelentős szakmai tapasztalat és tudásanyag
    • Hosszú távú karrierlehetőség
    • Kihívást jelentő, változatos feladatok
    • Folyamatos szakmai fejlődés
    • Fiatalos, dinamikus munkakörnyezet

  • Munkavégzés

    Budapest (főként III. kerület, de az ügyfeleknél történő feladatellátás XI. és V. kerületekben való munkavégzést is igényelhet)

  • Munkaidő:

    főállás

  • Fizetés:

  • Jelentkezés módja

    • Kérjük, hogy önéletrajzukat a megadott e-mail címre szíveskedjenek megküldeni.

  • Határidő

    2020-01-25