Pozíció:ügyvédjelölt

    A Gellér és Bárányos Ügyvédi Iroda ügyvédjelöltet keres, teljes állásra, versenyképes fizetéssel, azonnali munkakezdéssel. Az iroda büntetőjogi és polgári jogi ügyekkel foglalkozik (beleértve nemzetközi ügyeket). Az iroda a Szent Gellért tér közelében található, a Kemenes utca felső részén, csendes, levegős helyen. A munkaidő 9-18 óra, pénteken - sürgős munkavégzés kivételével - 9- 14 óra.

  • Feladatok:

    • A jelölt feladatai klasszikus ügyvédjelölti feladatok: okiratszerkesztés, keresetlevél és egyéb levelek írása, ügyfelekkel való tárgyalásokon részvétel, azokról memo írása, ügyekhez szükséges jogi kutatómunka elvégzése, hatóságokkal és bíróságokkal való kapcsolattartás, elektronikus adatbázisok használata. A feladatok kezdetben döntően irodai munkát és megbeszéléseket jelentenek, a peres képviselet kisebb arányt képvisel a munkában, de ez nő, ahogy a jelölt tapasztalata is növekszik.

  • Elvárások:

    • Tekintettel a feladatok jellegére, a legfőbb elvárás a jelölttel szemben a megbízhatóság és elkötelezettség. A munka nagy része az irodában zajlik, ezért fontos, hogy a jelölt bírja ezt a fajta, döntően számítógép előtt végzett munkát, és hogy a jelölt képes legyen több ügyet egyszerre átlátni, gyorsan és magabiztosan, önállóan intézkedni. Fontos az ügyfelekért érzett tudatos felelősség. Tehát akinek nincs monotónia tűrése, nem tud gyorsan váltani ügyek között és rugalmasan reagálni, illetve nem motiválja mások jogi problémáinak a megoldása, annak ez nem a megfelelő munkakör. Egy stabil angol nyelvtudás szükséges, de a jelölt kap lehetőséget nyelvtudásának fejlesztésére.

  • Előnyt jelent:

    • Előnyt jelent, ha az ügyvédjelöltnek van már ügyvédjelölti tapasztalata, kérjük, az ilyen minőségben végzett munkáját a jelentkezésében mutassa be. Előny a magas szintű angol vagy német nyelvtudás.

  • Amit kínálunk:

    • Gyors fejlődés lehetősége, jogi logika és gondolkodásmód fejlesztése, kiemelt ügyfélkör és nyugodt, reprezentatív munkavégzési feltételek, utazási bérlet biztosítása. Az országosan ismert, egyetemi tanár irodavezető filozófiája, hogy a kollégák hét közben keményen dolgozzanak, de pénteken 14 órakor vége a munkaidőnek, és hétvégén az alkalmazottakat nem hívja be dolgozni.

  • Munkavégzés
    helye:

    Budapest

  • Munkaidő:

    főállás

  • Fizetés:

  • Jelentkezés módja

    emailben fényképes magyar-angol CV

  • Határidő

    2020-12-04

További információk

  • Megjegyzés:

    A felvétel folyamatosan zajlik, az első alkalmas jelöltet az Iroda felveszi a first come first served elve szerint.