Zéróvizsga nyelvvizsga nélkül?


Legislator # 2010.07.29. 07:35

Akkor rádolgozok még bicepszre, hogy még nagyobbat tudjak adni:-DDD, bár a testépítőnek lehet személyi eDzője. Te az eDDzen szóalakkal kevered. Megint nincs igazad helyesírási alapkérdésben. Egyébként ez nemzedéki probléma is.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2010.07.28. 22:26

eddzője, és aki mégegyszer belém mer kötni, jelentkezzen pofonra Leg.-nél :D

majoroslalik # 2010.07.28. 20:35

Sok magántanárnál az 1. óra ingyenes, egy próbát megér hogy bejön-e vagy sem.. amúgy nézelődj a neten, rengeteg a lehetőség, magántanáradatbátis stb..

ferilaki # 2010.07.28. 19:28

Naina, köszi szépen a választ.

A gond az, hogy elég sürgős a dolog, nincs időm nézelődni jeleneleg.

(Többek között egy vészesen közeledő, szeptemberi részmunkaidős álláslehetőség miatt)

Tehát kevés az időm, meg más is van ami itthonhoz köt, persze el tudok menni ha úgy alakul pesten belül sok helyre.

hunfrakk # 2010.07.28. 10:04

edzője

Naina # 2010.07.28. 09:46

ferilaki, ha csiszolni szeretnél, akkor valahogy már eljutottál egy szintre. Az a módszer nem jött be? Vagy még iskolai keretek között tanultad?

Javaslom,hogy keress fel magántanárokat és kérj ingyenes próbaórát tőlük. Így kedvedre válogathatsz, módszer, habitus, jellem,színvonal, elvárás , anyagiak alapján a magántanárok között.
Ugyanezt talán nyelviskolákban is megteheted,ha léteznek nyílt napok, amikor belekukkanthatsz az ottani oktatásba.Ha nincs ilyen, akkor kérj.

bajussz # 2010.07.28. 09:13

Imp, keresd a helyesírási hibát!

Impossible # 2010.07.28. 02:54

ferilaki,

hogy neked mi lenne a legjobb, arra neked kell rájönnöd. Van, akit motivál, ha csoportosan tanulhat (engem pl. kifejezetten idegesít), van, akinek irányítás kell egy magántanár személyében (én ilyen vagyok; a jó sportolóknak van eddzője...), van, aki pedig önszorgalomból egyedül is meg tud tanulni (ez nálam nem jött be), és van, aki elmegy külföldre egy időre (ez általában mindenkinél bejön, ott lehet legjobban megtanulni).

KicsikeVuk # 2010.07.27. 15:40

Végre valami,amihez érdemben én is hozzá tudok szólni,igaz már nem épp friss a topic:-(.
Szóval:

  • nyelvvizsga csak abban az esetben nem kell,ha a tanulmányok megkezdésekor valaki már betöltötte a 40-et.Vagyis nem a záróvizsgakor!
  • záróvizsgázni lehet menni,csak nem kapják meg az oklevelet,csak bizonyítványt(legalább is nálunk-EKF).Én most államvizsgáztam nyelvvizsgával.

Még volt valami olyan kérdés is,h. kire mi érvényes.Sztem mindig az akkori szabályok,amikor kezdett.Vagyis nem lehet(ne) hozzácsapni valakit az újakhoz.Pl. alapképzés -Bsc.

ferilaki # 2010.07.27. 14:54

hello

nem tudom, hogy alkalmas e a topik, de:

az angolomon szeretnék csiszolni, ehhez keresem a legmegfelelőbb lehetőséget.

nem tudom mi lenne a legjobb... nyelviskola, magántanár stb ...

ötlet?

kaméleon # 2009.11.19. 10:33

Ne haragudj, kijavítalak. Ehhez a tanulmányok megkezdésekor már el kell érni a 40 éves életkort.

végrehajtó1 # 2009.11.19. 10:25

Kivéve ha az államvizsga időpontjáig betőltötted a 40 évet.Akkor nem kell nyelvvizsga.

Sz.Márton # 2009.11.19. 07:22

Noparera!

Kivéve, ha nem az első diplomádat kapod és "x" adott évben kezdted még meg a képzést, de akkor meg be kellett volna adnod az adott mentesítésre hivatkozást. Egyébként meg ha az elsőt, akkor ebben az évben elvileg záróvizsgázhatsz, de addig nem kapod meg valóban a papírt, amíg az adott szak nyelvvizsga követelményéről szóló bizonyítványt be nem mutatod!

Impossible # 2009.11.19. 06:15

Ha azt írják, hogy az oklevél kiadásának a feltétele, akkor nem azt jelenti, hogy nem kezdheted meg a záróvizsgát. Ha az oklvelél kiadásának a feltétele, akkor a záróvizsgát megkezdheted, csak addig nem kapod meg a diplomádat, amíg nincs meg a nyelvvizsgád.

Noparera # 2009.11.18. 23:36

Sziasztok!

Olvastam a (Különféle iskolák: ELTE, Pázmány, Károli Gáspár, Széchenyi István Egyetem...) jogi karok követelmény rendszerei közt, hogy a oklevél kiadásának feltétele egy államilag elismert középfokú C típusú nyelvvizsga.
Következő lenne a kérdésem: ez azt jelenti, hogy záróvizsgát sem tehetek nyelvvizsga nélkül?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Impossible # 2009.05.28. 17:56

pityx,

tanulsz kb. fél évet egy jó tanárral, és kirázod a kisujjadból a nyelvvizsgát. Amennyi időt azzal eltöltesz, hogy kisilabizáld, melyik szabályzat szerint mit kellene letenned, akár meg is csinálhatod minimum a közepet. Egyébként meg még középpel se megy az ember semmire a gyakorlatban - én így tapasztalom legalábbis, de ez persze más kérdés. Ha mindez nem érdekel, amit eddig írtam, akkor érdeklődj az adott felsőoktatási intézmény tanulmányi osztályának hivatalvezetőjénél, azért nála, mert az feltehetőleg képben van (a többiek általában összevissza beszélnek).

pityx # 2009.05.27. 16:18

Tisztelt Fórumozók!

Sürgős segítségre lenne szükségem! 2003-ban kezdtem meg főiskolai tanulmányaimat, akkor a diploma megszerzésének feltétele az alapfokú nyelvvizsga volt. Időközben halasztás miatt, már az új bolognai képzésben tanuló évfolyamhoz csatoltak vissza, ahol már középfokú c nyelvvizsga szükséges a diploma megszerzéséhez Szeretném megtudni, hogy most akkor nekem melyiket is kell teljesítenem? A főiskola sem tudja igazán megmondani. Szerintem a megkezdéskor előírt alapfokú nyelvvizsga szükséges, de nem tudom, hogy hol lehet ez leírva?
Előre is köszönettel!!

sinus69 # 2008.07.29. 14:05

Hmm...köszi.

laurea # 2008.07.29. 13:55

2005. évi CXXXIX tv.
150. § (1) Ha az oklevél, illetve bizonyítvány megszerzésének az előfeltétele az általános nyelvvizsga megléte, a követelmény teljesítése alól mentesülnek azok a hallgatók, akik tanulmányaiknak első évfolyamon történő megkezdésének évében legalább a negyvenedik életévüket betöltik. Ez a rendelkezés azoknál alkalmazható utoljára, akik a 2015/2016. tanévben tesznek záróvizsgát.

sinus69 # 2008.07.29. 11:00

Sziasztok!
És akinek a levelezős lenne az első dipije, de 40 elmúlt, annnak kötelező a nyelvvizsga? Konkrétan a férjemről van szó, aki 39 évesen kezdte az egyetemet Győrben, és jövőre végez(ne).

Legislator # 2007.12.19. 13:25

Én úgy tudom, hogy az előző diploma nyelvi követelménye az irányadó.


Sunshine after the rain.

Sejbel # 2007.12.19. 09:45

Én az iránt érdeklődnék, hogy meddig lehet bemutatni a nyelvvizsgát a záróvizsgát követően? Van valami időkorlát?

C a s a b l a n c a # 2007.07.30. 10:18

Kedves Hozzászólók!

Szegeden az 1999-ben beiratkozott évfolyamig nem szükséges nyelvvizsga bizonyítvány levelező tagozaton.
Emlékszem, volt olyan az évfolyamban, aki írásban kérte ezt a nyilatkozatot...

Csillagos # 2007.07.30. 10:06

A PTE diplomás levelezőn is kell már nyelvvizsga, bár van még olyan évfolyam, akiknek nem. Nézzétek meg a tanulmányi és vizsgaszabályzatot, benne van. Én úgy hallottam Szeged kell... persze utána kellene nézni.

Grifti # 2007.07.28. 19:34

Ez az, hogy nehéz elérni a Tanulmányit nyáron.
Ráadásul úgy olvastam, hogy a pótfelvételihez szükséges jelentkezési lapot is náluk kell beszerezni.
Kizárólag akkor jelentkeznék, ha valóban nem kell nyelvvizsga.