Szakvizsga - "A " rész (polgár)


vivi1111 # 2008.09.04. 08:12

sziasztok!
nem szám szerint kérdezik a PK-kat, hanem tárgykör szerint. Pl.: milyen PK-t tud mondani a közös tulajdonnal kapcsolatban? v. rákérdeznek egy konkrét dologra, amire a választ egy PK-ból lehet tudni.

Vannak fontosabb PK-k, amit gyakran kérdeznek (pl. közös tulajdon).

Manócsinó # 2008.09.04. 06:24

Tudja valaki, hogy a tételsorban szereplő AB határozatokat, PK-kat hogyan szokták kérdezni? Úgy, hogy mit tartalmaz a PK 29, vagy a lényegére kérdeznek rá?
Tehát azt akarom kérdezni, hogy szám szerint tudni kell azt a sok Pk-t?

Ha nem tévedek Bajussz, az évfolyamtársad, ha hétfőn írásbelizett, tegnap lehetett szóbelizni. Tudsz róla valamit, hogy milyen volt, hogy sikerült neki?

bajussz # 2008.09.03. 13:08

mano: este küldök neked egy email,

joganayagok mar megvannak, koszi

progcic # 2008.09.03. 09:50

bajussz:

megnéztem , válaszoltam is :)

Manócsinó # 2008.09.03. 09:36

Bajussz!

Csak most olvastam, hogy szükséged volt Gt-re és Pp-re, de ha a jogtárból kell bármi más szívesen elküldöm!
Egyébként hogy haladsz?
Nagyon drukkolok, és várom a beszámolódat!!!
A barátodnak, akit említettél, hogy sikerült Pp?
Jó tanulást, kitartást itt a finisben!!!

bajussz # 2008.09.03. 07:22

nem kell megijedni az írásbelitől évfolyamtársam szerint, van sok idő, lehet használni jogszabályokat

emaileteket csekkoljátok, küldtem valamit

progcic # 2008.09.03. 06:39

gerbera:

köszi a választ! :)

gerbera # 2008.09.02. 21:51

Ha az írásbelis tantárgy szóbelijéről van szó, akkor azzak kezdesz, amiből írtál. A maradék kettőből választhatsz.
Tehát ha mondjuk polgári anyagiból írtál, akkor azzal kezdesz a szóbelin. Először megkérdezik, hogy szeretnéd-e kiegészíteni az írásbeli részt, fenntartod-e az ott leírtakat. Itt van lehetőség korrigálni az írásbelin leírtakat. Jönnek a kérdések össze-vissza, kicsik és nagyok ezen a témakörön belül, és ha az anyagi jogot kivesézte az anyagi jogos kérdező, akkor megkérdezik, hogy a gazdasági joggal vagy az eljárási joggal szeretnéd folytatni. Ha a gazdasági jogot választod, akkor azt a gazdasági jogos kérdező kérdezi ki, majd utána jön az eljárásjog.
Ha már megvan az írásbelis szakvizsgád, akkor a három rész közül szabadon választhatsz, hogy mivel kezded.

progcic # 2008.09.02. 16:05

Az lenne a kérdésem /1-1 szakvizsgán már átesett kollegák és kolleginák előnyben/, hogy a szóbelin hogyan szoktak kérdezni?

1./Össze-vissza, ahogy esik, úgy puffan alapon

vagy esetleg

2./ Módszeresen,, témakörök szerint haladva /pl. A/1 témakör, majd A/2 témakör és végül A/3 témakör/

ne adj'Isten

3./bárhogy máshogy?!?

Kiváncsi lennék továbbá arra is, hogy kb. mennyi kérdést szegeznek az embernek.

Egyéb észrevételeiteket kérdés nélkül is szíveskedjetek megtenni. :)

Amúgy bocs, biztosan badarságokat kérdezek, de a lelki felkészülésemet elősegítené, ha valaki - fenti jellegű tapasztalatokkal rendelkező kollega vagy kollegina - válszolna. :)

Köszi előre is... :)

gerbera # 2008.09.02. 15:12

Köszi az infót.
Igen, nekikezdtem. Szeptember 1-től szabin vagyok.
Most gyűröm a polgárit.
A szóbeli úgy szokott történni, hogy délre menni kell egy helyre(ezt az írásbelin tudod meg) ahol megmondják, hogy ki hol vizsgázik egy órakor(vidékieknek ez nagyon izgalmas, mert közel fél órájuk van megtalálni egy megadott helyet egy tök idegen városban).
Ezen az "eligazításon" derül ki, hogy kinek nem sikerült az írásbelije, anank nem kell mennie sehova (csak haza), de szerintem ezzel ne foglalkozz, szinte mindenkinek sikerülni szokott az írásbeli.
Engem közig-alkotmányból sajna visszatapsoltak szóbelin, ezért kétszer írásbeliztem, de mindkét írásbelim ötös lett. Nem vészes, ne izgulj.

bajussz # 2008.09.02. 14:18

elkezdtél már tanulni rá?
ha van időd, a tételsorban szereplő dolgokat mindenképp megnézném

ha valakinek nem sikerül az írásbelije, azt mikor tudja meg? mert gondolom,akkor szobelire nem is kell mennie. jol gondolom?

gerbera # 2008.09.02. 14:05

Helló mindenkinek.

Szeptember 26-án megyek polgáriból. Ez az utolsó szakvizsgám.
Ti mennyire készültök fel PK-kból, AB határozatokból?
Kérdezik?

Előre is ksözönet.

bajussz # 2008.09.02. 10:42

köszi. válaszoltam, illetve kérdeztem is:)

gittus # 2008.09.02. 09:43

bajussz

elküldtem

bajussz # 2008.09.02. 09:36

hatályos pp-t és gt-t word formatumban tud nekem küldeni valaki? jogtárból kivágás, wordbe beillesztés, hipp-hopp:)

nekem csak januári van

bajussz # 2008.09.02. 09:35

hatályos pp-t és gt-t word formatumban tud nekem küldeni valaki? jogtárból kivágás, wordbe beillesztés, hipp-hopp:)

nekem csak januári van

bajussz # 2008.09.02. 06:23

nem tudom még mit viszek, egyelőre próbálok minél több dologba beleolvasni, ma végzek a ptk-val, holnap kezdem a pp-t, meg a gt-t gyorsolvasó üzemmódban.

rosszul szerveztem meg a tanulásomat, tanuljatok a hibámból, minden nap olvassatok legalább, ha nem is tanultok, húzzátok alá a fontos részeket, sokat számít majd.

tegnap volt pp-ből az egyik évfolyamtársam, ma felhívom, hogy mi volt, este írok, hogy mi volt

köszi a biztatást, jól jön a szerencse mellé, mert ugye arra is szükség van;)

progcic # 2008.09.01. 14:55

Szerintem azt nem csak szabad, hanem kell is használni.

Én kommentárra gondoltam pl.

Egyébként hogy állsz a tanulással, kedves bajussz?

Majd mindenképp oszd meg a tapasztalataidat itt velünk, jó?

Addig is egy kalappal...

bajussz # 2008.09.01. 09:47

én még nem tudom

mit szabad vinni?

nekem csak nyomtatott törvényem van, azt szabad?

progcic # 2008.08.28. 18:41

Én semmit sem tudok az új bizottság(ok)ról.

Az írásbelire csak jogszabály(ok)at hoztok majd?

orsiági # 2008.08.28. 07:55

Köszi! Jó hír az egy hónap. Olvasgatok munka után, meg szakdogát írok a másoddiplomához (csak hogy ne unatkozzak:)). A 3 fő törvényen kívüli jogszabályanyagban mennyire mélyültök el?
bajussz: jó tanulást a finisben!

bajussz # 2008.08.27. 10:47

ja de, szeptember elejére kértem

progcic # 2008.08.27. 09:40

bajussz:

szerintem szeptember elejére kérted, nem?

Aug-ban nincs vizsga...

progcic # 2008.08.27. 09:38

bajussz:

szerintem szeptember elejére kérted, nem?

Aug-ban nincs vizsga...

bajussz # 2008.08.27. 08:38

1 hónappal előtte kb megkaptuk

én pl aug elejére kértem időpontot, 3 hónappaé előtte, és ugy is adták (hetet jeloltem meg)

olvasgass, ha van időd, sokat számít szerintem tanulás előtt. legalább belövöd, hogy tudsz majd haladni