Szakvizsga - "A " rész (polgár)


orsiági # 2008.08.27. 07:59

Sziasztok!
Ti mennyivel a vizsga előtt kaptátok meg a behívót? És mennyire vették figyelembe a kért időpontot? Én október végét kértem, remélem tartják majd.
Köszi!

bajussz # 2008.08.26. 11:56

ha nem jutok el a pp-ig, akkor majd ott megmondom, hogy inkább anyagi jog? mert ez is lehetséges nálam:)

a behívó anyámékhoz ment, nagy borítékben volt egy lap behívó, meg egy szép rózsaszín tételsor, amiben benne volt a polg+bünti+vegyes tételsor

gittus: te miből voltál, és mikor? mi a véleményed az egészről?

progcic # 2008.08.26. 10:17

Ne ijesztgessetek már a pp.-vel, én a legjobb választásnak gondolom... Persze majd kiderül.

Azt nem tudtam, hogy mindenki az IRM-ben írásbelizik. Ez hasznos információ.

A behívó egyébként sima levélben érkezik vagy ajánlottban?

gittus # 2008.08.26. 09:42

bajusz

még meggondolhatod magad a helyszínen is. Volt aki szintén pp.-t jelölt meg írni, majd ott jelezte hogy anyagi jogból szeretne mégis. Semmi akadálya nem volt.
Pp szerintem is a legnagyobb rizikó.

vivi1111 # 2008.08.26. 08:48

sziasztok!
mindenki az IRM-ben tesz írásbelit, ez semmit nem jelent.

bajussz # 2008.08.25. 21:15

Juci: Én is IRM 8-án:)

progcic: nemigazán megbecsült ügyvédjelölt voltam 3 évig, tapasztalatot keveset szereztem, ismerőst annál többet. ha már eddig kihúztam, csak megcsinálom ezt a vizsgát!
ja, most egy multinál vagyok, de nem jogi munkakörben. szakvizsga után viszont remélem tudok arrafele orientálódni cégen belül.

progcic # 2008.08.25. 19:51

Nektek is kitartást kívánok!

Ti a közigazgatásban dolgoztok egyébként? /sandrabuddha, bajussz/

Kisjuci # 2008.08.25. 18:27

Én is szept. 8 és 10-én megyek polgárból, bár én anyagi jogból fogok írásbelizni. Ha esetleg vki ezzel kapcsolatos tapasztalatait megosztaná velem, megköszönném.
Annyi kérdésem lenne még, h az jót vagy rosszat jelent, ha az IRM-be kell mennem?

bajussz # 2008.08.25. 18:22

nekem ismerősek a dolgok, visszajönnek nagyjából. most tartok a ptk felénél, gyorsítanom kell, csak melózom is közben.

még pp meg gt van ezen kívül, amit átnézek. gt-vel foglalkoztam melóhelyen, remélem a csjt-re is jut idő.

ja, +jogesetek. már bánom, hgy pp-t választottam, de nem esek kétségbe, nem olyan vagyok ;)

progcic # 2008.08.25. 17:41

sandrabuddha:

az az igazság, hogy én nem munka mellett értem a tanulást. Szerencsére mi kapunk tanulmányi szabit, amiből irunk, arra 23 napot, a többire 18-at.

Én is úgy tudom, hogy nem kell téteét húzni!

bajussz:

hogy állsz a tanulással?

Én viccesen új dolgokat fedezek fel a Ptk-ban, néha olyan, mintha még sosem tanultam volna... :) vagy inkább :(?

Manócsinó # 2008.08.25. 14:20

Bajussz:

Én eddig kivétel nélkül mindenkitől azt hallottam, hogy nem kell tételt húzni, csak úgy össze-vissza tesznek fel az egyetemi beugrókhoz nagyban hasonlító kérdéseket. A kérdésre általában rövid, lényegretörő választ várnak. A tételsornak szerintem csak a kapcsolódó anyagok megjelölése miatt van jelentősége.
Az új bizottságokról csak itt a fórumon olvastam, közelebbit nem tudok.

Sandrabuddha:

Tanulni sajnos meló mellett kell, még nem egyeztettem a főnökömmel, hogy mikortól jöhetek szabira.
Én 3 hétre szeretnék. De ez nagyban függ attól, hogy mennyi munka lesz.

bajussz # 2008.08.25. 08:38

manó: igen, megkaptam a behívómat, kb 1 hónappal az időpont előtt.

én meló mellett tanulok, vagyis isnkább figyelmesen olvasok, csak törvényt. meglátjuk mire elég, bátraké a szerencse!

új bizottság van, erről mit tudtok, igaz?

ma felhívom a cimbit, írok, hogy mit mondott. sok ismerős szept 1. hetében megy, nekem szept. 8. és 10.

most nézem Nyúlmacsaka hsz-át, én nem tételek szerint tanulok, hanem ahogy a törvény van fentről lefele:)
tételt huzatnak, vagy csak kérdezgetnek?

bajussz # 2008.08.25. 08:38

manó: igen, megkaptam a behívómat, kb 1 hónappal az időpont előtt.

én meló mellett tanulok, vagyis isnkább figyelmesen olvasok, csak törvényt. meglátjuk mire elég, bátraké a szerencse!

új bizottság van, erről mit tudtok, igaz?

ma felhívom a cimbit, írok, hogy mit mondott. sok ismerős szept 1. hetében megy, nekem szept. 8. és 10.

most nézem Nyúlmacsaka hsz-át, én nem tételek szerint tanulok, hanem ahogy a törvény van fentről lefele:)
tételt huzatnak, vagy csak kérdezgetnek?

Nyúlmacska # 2008.08.24. 19:45

2008. május végi vizsgára kidolgozott polgári jogi tételek eladók/átadók:
minden egyes tétel ki van dolgozva úgy, hogy a törvény mellett csatolva vannak az előírt PK-k, AB-határozatok, stb; valamint a jogszabályszöveg kiegészítve egyetemi jegyzetekkel és tankönyvekkel.
Érdeklődni e-mailen tudtok.

Manócsinó # 2008.08.24. 10:15

Progcic:

Ha te fogalmazóként 6 hetet terveztél, akkor én is áttervezem, hogy mennyi időt is szánjak rá, és jóval hamarabb elkezdek tanulni...
Én is vettem a Pp.-hez és a Ptk.-hoz felkészítő könyveket, Novissimásakat, és majd látom, hogy mire lesz időm.

Bajussz:

Te megkaptad már a behívódat?
Ha a Progcicen kívül más fogalmazókkal is kapcsolatba lépsz, írd már le, hogy mire jutottál. Tudod, hogy mindig a fogalmazók szerepelnek a legjobban... Jó tanulást!

progcic # 2008.08.24. 08:12

bajussz:

Én is fogalmazó vagyok amúgy...

Én 6 hetet terveztem a tanulásra, de lehet, h. kevés lesz.Eléggé elszöszmötölöm az időt sajnos. Igaz, h.a Ptk-t jogi szakvizsga felkészítő segédkönyvből tanulom.

bajussz # 2008.08.24. 07:41

progcic:

3 hónappal előtte kértem időpontot szept. 2. hetére, tehát júni közepe körül.

nagyon csehül állok, most tartok a ptk felénél, jogesetből még nullán vagyok, de mint tudjuk: bátraké a szerencse:) bármi anyagot szívesen veszek én is.

a bír5ósági fogalmazókkal kapcsoltaba lépek holnap, állítólag nekik is van ez-az.

progcic # 2008.08.23. 14:45

Manócsinó:

privátban válaszoltam!

Manócsinó # 2008.08.23. 11:45

Progcic:

Én júniusban jelentkeztem be október vége-november elejére. Még nem kaptam semmit, de a bejelentkezésnél azt mondták, hogy 4 héttel hamarabb kapom meg a behívót. Úgyhogy még nem aggódok...
Tanulni sem kezdtem még, és az ismerőseim általában 3-4 hetet tanultak, úgyhogy én is 4 hetet tervezek.
Az anyaggal kapcsolatban pedig annyiból jó lenne, hogy mégha össze-visszaság is, és töredék, legalább látnám, hogy mi várható.
Próbálok Neked privát üzit írni, és ott megbeszéljük, hogy hogyan kaphatnám meg.

progcic # 2008.08.22. 20:15

Manócsinó:

ez egy fénymásolt anyag, így csak postázható.
Végülis Batta nem tartott rá igényt.

Természetesen nem teljeskörű, sőt, úgy is fogalmazhatnék, hogy meglehetősen össze-vissza van.

Te tudod már, hogy mikor mész írásbelizni?

Én továbbra is csak várok, várok és várok... :( Egyébként én szept. elején szerettem volna menni, de már hívtak a biz.-tól, hogy legeslegjobb esetben szept. vége, de inkább októberre van hely.

Te elkezdtél már tanulni?

Manócsinó # 2008.08.22. 12:00

Progcic:

A szakvizsga címszó alatt futó fórumon ajánlottad Battának, hogy van egy kis jogesetgyűjteményed Pp-ből, amit elküldenél neki.

Én is a Pp-t választottam írásbelire, ezért nagyon szívesen venném, ha nekem is el tudnád küldeni.
Írd meg, hogy hogyan tudnánk megoldani. Előre is nagyon szépen köszönöm!!!

progcic # 2008.08.21. 15:26

bajussz:

Te mikor jelentkeztél be a szakvizsgára?

Nekem még nem jött a behívó. Csak várok, várok és várok...na és persze tanulgatok.

bajussz # 2008.08.15. 09:35

nekem megvolt a 4 hét kb

dimmi # 2008.08.14. 15:23

Mennyivel előbb kaptátok meg a behívót? Tartják a 4 hetet?

bajussz # 2008.08.13. 19:59

köszönöm én is, úgy tanulom majd.
még van 25 napom, abbol ahogy számolom, tuti elmegy vagy 7, amikor esélyem sem lesz tanulni

ja, és közben napi 8 óra meló.

szerintetek átmegyek?:)