szakvizsga - "B" rész (büntető)


shiiva # 2008.03.19. 08:48

szia doris!

saját véleményem szerint az összes AB határozat közül a 11/1992-es elévüléses-jogállamos a legfontosabb, azt én elég alaposan átnéztem.

a többit is mind végigolvastam egyszer, szerintem a lényeg mindegyiknél, hogy tudd, hogy miről szól és a döntés fő indokait ismerd.

ehhez egyszer muszáj őket végigolvasni, és aláhúzni a lényeget, ami határozatonként kb 10 sor - legalábbis szerintem.

doris # 2008.03.19. 07:54

Sziasztok!
Büntető tételsorban megadott AB határozatokkal mennyit foglalkoztatok?

shiiva # 2008.03.18. 21:02

szia Pienon!

nekem egy barátom BV-ből írásbelizett.
azt mondta, bevitt minden lehetséges iratminta faját és azok segítségével könnyen megoldható volt a feladat.

úgyhogy szerintem ne izgulj, vigyél iratmintákat és jogszabályokat, akkor nem lehet gond!

tilia79 # 2008.03.17. 15:36

Szia Kunigunde!

Az írásbelin ítéletet kellett írni? Mit lehetett használni? Megnézik, hogy mit viszel be?

shiiva # 2008.03.17. 14:19

és akkor válaszolok is itt esztersz-nek:

azt tudom persze, hogy a különös részi tényállásokat (beleértve a minősített eseteket is) tudni kell (legalábbis minimum azokat, amik szerepelnek a tételsorban), csak úgy értettem azt a múltkori felsorolást, hogy tudtommal azok, amiket ott felsoroltam a leghangsúlyosabbak, tehát azoknál lehet, hogy nem elég magát a tövényt tanulni, hanem érdemes valamilyen kommentárt vagy könyvet is mellé olvasni.

vagy Tőled a garázdaság kapcsán sem csak törvény alapján megválaszolható dolgokat kérdeztek?

amúgy azt a felsorolást egy bünti szakvizsga előkészítőn diktálta le az előadó, tehát valami alapja csak van, remélem...

shiiva # 2008.03.17. 13:36

akinek van tapasztalata, kérdése, véleménye, óhaja, sóhaja a szakvizsga B része kapcsán, azt szeretettel várjuk ide!