szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


zitah # 2008.10.19. 18:51

Sziasztok!

Novemberbe megyek a C részből, és hiányzik az EU-s anyagom. Illetve van, de az régi. Ha tudtok, küldjetek nekem is anyagot.

Köszi.

Zita

irena # 2008.10.19. 17:38

Sziasztok Szakvizsgázók!

Én a héten kaptam meg az "idézést" nov. 12-re.
Elkezdtem a gyakran feltett kérdéseket kidolgozni, a munkajog kész, ha valakinek szüksége van rá, szívesen elküldöm, bár felelősséget a helyességéért nem vállalok.:))
Lenne egy pár kérdésem ezekkel a gyakran feltett kérdésekkel kapcsolatban, ha vki tud, segítsen. Pl.
Közigből:
Közigazgatási jogorvoslat szakmai kamarák döntése ellen (milyen döntések tartoznak közig. útra és melyek, amelyek csak rendes bíróság előtt támadhatóak meg?)

Munkajogból: 87. Meddig terjedhet a kár megtérítése, mik a kár összetevői, milyen ár alapján állapítják meg a kár összegét (mikor beszerzési és mikor fogyasztói ár stb) Ez utóbbi BH-ban szerepel.
Melyik ez a bizonyos BH?

Előre is köszi, ha bárkinek tudok segíteni, szóljatok.

Friki # 2008.10.17. 19:18

Szia Huby!

Légyszi told át nekem az eu intézményi részt ha tudod! A címem:friki1981@gmail.com.

Előre is köszi!

huby # 2008.10.17. 15:48

Helló Berni!

Az e-mail címem: srif@freemail.hu. Ide küld légyszi a tételt. Ennek jónak kellene lennie. Eus anyagot küldjek???

berni136 # 2008.10.16. 16:57

huby!

Küldtem a freemailes címre Neked TB-t, de hibaüzenet jött vissza. Van esetleg másik e-mail címed?

B.

huby # 2008.10.16. 15:52

Novemberben megyek közigből (ezt választottam írásbelinek). Van valaki aki szintén november második felére jelentkezett be és közigből ír???
Aki esetleg volt már tudna mondani néhány példát, hogy milyen kérdések várhatók? Ha valaki tud küldjön nekem tb kidolgozott tételeket és eus legújabb tételeket.Nekem van egy rövidített eus anyagom (2007-08-as tansegédlet), amelyben az intézmények elég jól ki vannak dolgozva. Ez utóbbit át tudom küldeni, ha valaki kéri.

Előre is kösz, mindenkinek aki segít.

berni136 # 2008.10.16. 09:40

Sziasztok!

Elképzelhető, hogy valakinek megvan az EU utolsó (új) 4 tétele kidolgozva vagy összeszedve?
Életet mentene :-)

Előre is nagyon köszönöm.
pocok.kis@freemail.hu

cserébe van olyan hosszú EU, meg egy rövidebb.

drmd # 2008.10.15. 17:12

Kedves Fórumozók, Szakvizsgázók!

Lenne valakinek kidolgozott tétele EU-ból vagy közigből? Cserébe tudnék adni olyan tb kidolgozott tételeket, amelyeket egy munkaügyis bírónő készített..

Noiris # 2008.10.15. 10:48

Lemaradt:

email: madrienn@index.hu

Noiris # 2008.10.15. 10:45

Sziasztok Fórumozók!

Én csak most kezdek anyagot gyűjteni, februárra kértem időpontot. Látom, már össze állt a csapat, hogy ki mit dolgoz ki. Ha kérhetem, küldenétek nekem is valamilyen anyagot?

Köszönöm előre is mindenkinek.

Korall

Pronyex # 2008.10.14. 10:23

Sziasztok!

C/3. EU-s rész utolsó tételeihez (77-80) van valakinek bármilyen használható kidolgozott anyaga?

Ha igen és az a valaki megküldi nekem a

pronyex@citromail.hu

címre, én esküszöm, hogy állíttatok neki egy bronzszobrot :-)))

Előre is köszönöm segítségeteket!

doris # 2008.10.14. 07:15

Sziasztok!
Megkaptam tegnap a behívómat 13-ára!

tilia79 # 2008.10.12. 15:41

Van valakinek eladó Dialóg Campusos szakvizsga előkészítő könyve alkotmányjogból?

Impossible # 2008.10.07. 20:59

b.a.,

a www.szakvizsga.hu -n én láttam gyakori kérdéseket.

huby # 2008.10.07. 16:05

A Brüsszeli Egyezményről a nemzetközi magánjog tankönyvben is van szó (Mádl Ferenc, Vékás Lajos), de csak érintőlegesen. A Római Szerződés 220. cikkének megvalósításában fontos szerepe van, ma Európa 15 országában érvényesül...stb. A könyv amiből néztem 2000. kiadású.

b.a. # 2008.10.07. 12:59

Sziasztok!

Ha van valakinek gyakori kérdés gyűjteménye küldje el nekem.

Köszi

ponuzsaniko # 2008.10.06. 18:50

Csaba, az Európai Közjog és Politika könyvben van róla vagy 20 oldalde nekem csak a 2001-es kiadás van meg, ami még a Brüsszel I egyezmény hatálybalépése előtt íródott, szóvl nem tudom, mi az, ami még használható belőle. A 2003-as kiadás sajna nincs meg nekem :-(

Más, ami kicsit kapcsolodik Doris kérdéséhez: Kb menniyvel előre küldeik ki az értesítést az időpontról? Olvastam, hogy 2 hét, de nem akarom elhinni...

doris # 2008.10.06. 07:08

Sziasztok!
Kapott már vki novemberi vizsgára behívót?

csaba311 # 2008.10.03. 14:15

A 75-ös tételt vállaltam. Szétnéztem a neten, és 4-5 cikket találtam, ami a tételhez illik. Ebből kettő az, amit lille is írt. Az 1968-as brüsszeli egyezményről azonban nem nagyon írnak, illteve csak annyit, hogy a Brüsszel I. rendelet módosította. Ha valaki tudja, hol lehet róla találni valamit és elárulja, megköszönöm. Egyébként azt az anyagot, ami rendelkezésre állt, már összedolgoztam, csak ez hiányzik még.

M.Z. # 2008.09.29. 15:05

Hahó!

Én is úgy tervezem, hogy a héten (hétvégéig) megcsinálom (80-as tétel.)

Jó munkát mindenkinek!

M.Z. # 2008.09.29. 15:05

Hahó!

Én is úgy tervezem, hogy a héten (hétvégéig) megcsinálom (80-as tétel.)

Jó munkát mindenkinek!

drpici # 2008.09.29. 11:18

Sziasztok!

Úgy tűnik jól kimaradtam az osztozkodásból...pár hete nem tudtam fórumozni, azóta jól beindult itt a pörgés. :)
Viszont nagyon szeretném ha én is hozzájutnék majd a munkátok eredményéhez, persze nem így, h én meg semmit nem teszek hozzá, szal ha vki mégsem csinálná, v dolgozik rajta, de kellene segítség, akkor szóljon!

Ja, és köszönöm mkinek aki küldött anyagokat! :)

etkoka # 2008.09.29. 10:38

szia zsoldosand!
én csinálgatom, én csak a gyakorlatot nem találom hozzá, még van 1-2 tippem menézni, de ha nincs, akkor az kimarad....sztem a héten megleszek vele...

demeter # 2008.09.25. 13:14

Sziasztok!
Még egyszer megpróbálkozok, hátha megszán valaki bármilyen EU-s anyaggal (kiemelten az új tételek).
Cserébe tudok ajánlani komplett "C" vizsgához kidolgozott gyakori kérdéseket.

Üdv mindenkinek

Zs.F. # 2008.09.24. 12:50

Szervusz kedves Mindenki!
Utolsó vizsgámra készülve olvasgatom hozzászólásaitokat, és egyre jobban kezdek megijedni. Bár megkaptam néhány anyagot-ezúton külön köszönet angelis-de nem tudom, mennyire hatályosak, illetve mennyire elég. Ilyen pl. a 162 lapból álló kidolgozott EU. Minden segítségért hálás vagyok. Ja, melyik könyvbe nem árt, ha beruházok?