szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


berni136 # 2008.09.24. 09:28

progic!

Lehet kérni, hogy nekem is? Szorít már az idő :-(

köszönöm előre is nagyon!!

email cím: pocok.kis@freemail.hu

berni136 # 2008.09.24. 09:28

progic!

Lehet kérni, hogy nekem is? Szorít már az idő :-(

köszönöm előre is nagyon!!

email cím: pocok.kis@freemail.hu

progcic # 2008.09.23. 18:10

tilia79:

Én akartam Neked küldeni cuccot, de nem megy át a citromailen.

Freemailes címed nincs?

tilia79 # 2008.09.23. 15:58

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, miből tanuljak a C részre? A könyvekre mennyire van szükség? El tudná küldeni nekem valaki az EU-s anyagot és az új tételeket? Bármilyen más anyagnak is örülnék! Cserébe polgári jogból tudok anyagot küldeni.

marka # 2008.09.23. 08:37

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni abban, hogy a "lila" ismertetőben megadott új EU-s tételekhez az anyagot hogyan és honnan lehetne a legegyszerűbben és leggyorsabban megszerezni? Ha esetleg valakinek megvan és el tudná nekem küldeni e-mail-ben, az nagy segítség lenne.
Köszönöm előre is.
Marcsi

demetercsaba # 2008.09.22. 07:09

ja az e-mail cím lemaradt:)

drdemetercsaba@interdesign.hu

demetercsaba # 2008.09.22. 07:08

Sziasztok!

EU-s résszel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
Főként az új tételekre lenne égetően szükségem.

Előre is köszönöm a segítséget és jó felkészülést mindenkinek!

Edi_ # 2008.09.20. 13:30

Sziasztok!

Túl vagyok az A és B részen. Tudna segíteni valaki, miből tanuljak a C részre? Látom forog itt valami anyag, esetleg megkaphatom, mert kisgyerek mellett nehezebb összeszedni. Előre is köszi.

tilia79 # 2008.09.20. 07:36

Van valakinek eladó Dialóg Campusos szakvizsga előkészítő könyve büntető anyagi jogból?

Abigél # 2008.09.17. 08:48

Sziasztok!

Eljött az idő, amikor már "csak" ez az egy vizsgám van hátra. De ettől eléggé parázok. Decemberre jelentkeztem be a C részből.

Azt szeretném kérdezni azoktól, akik most készülnek ebből, vagy már levizsgáztak esetleg, hogy az EU-s részhez végül miből készültetek?

Azt a sok könyvet, amit a tételsorban megjelölnek, megvette és használta közületek valaki? Számomra képtelenségnek tűnik így ez a mennyiség, tekintve hogy ez csak egy része az amúgy is borzasztó sok anyagnak. Nem beszélve a könyvek áráról!!

Próbálkoztam egy-két tételnél az interneten keresni, lehet azért találni pl.a Bizottságról, meg a többi intézményről. Szerintetek erre lehet támaszkodni, vagy a könyvek kellenek???

Köszi és üdv. mindenkinek

etkoka # 2008.09.16. 06:51

doris elküldenéd az eu-s anyagot nekem is?????csinálom a 78-as tételt, ugye az maradt nekem:)
emilem: etkoka@freemail.hu
köszikkeeee
ui: zsoldosand te is küldheted:)))))))

heni.novak # 2008.09.15. 14:28

Sziasztok!
Látom senki nem akar nekem küldeni tételt.Akkor itt kérdezek.Talált valaki valamilyen anyagot a 78, 79 és a 80-as tételekhez?

Kökörcsin # 2008.09.15. 13:07

Sziasztok!

Én szerdán végre túlestem az utolsó vizsgámon is.
Megnyugtatásotokra gondolom leírom a tapasztalataimat :)
Tehát EU:
a csoportból senkitől nem kérdezték az új tételeket. Nem volt jogesetre konkrét rákérdezés sem.
Tőlem pl kérdezték a Bizottság hatásköreit, különösen kíváncsiak voltak a szerződés őre elnevezés mit takar (csak a lényeget). A négy szabadságot szinte mindenkitől kérdezték, felsorolás. Aztán pl mikor lehet korlátozni az áru szabad mozgását, az is csak felsorolás szintjén. Érdemes tudni ki most a Bizottság elnöke :) Nekem tényleg két napom volt rá, Doris elküldte a kidolgozottat, azt tanultam sztem elég.

Munkajog: van-e alaki kötöttség a jognyilatkozatokra nézve az Mt-ben? Lehet-e kiszabni fegyelmi büntetést (Mt. szerint nem, de koll.sz.)? Ktv, Kjt fegyelmi büntetések, fegyelmi eljárás fő elemei (pfúúj)
saját jogú nyugdíj igénylés hol, hogyan, mi alapján...

Közig/Alk:
Kormányról mindent,Önkormányzati társulások, lelkiismereti- és vallásszabadság

kb. ezekre emlékszem.

Sokkal jobban paráztam, mint kellett volna.

Mindenkinek nagy kalappal a továbbiakra:))))
Üdv

lille # 2008.09.15. 08:01

Sziasztok,

a 75-ös tételhez ezeket találtam:
Brüsszeli I.
http://ec.europa.eu/…01_01_hu.htm

Brüsszeli II.
http://ec.europa.eu/…02_01_hu.htm

üdv: Lille

heni.novak # 2008.09.13. 08:05

Sziasztok!

Nagyon nagy segítségre lenne szükségem.Ha van valakinek kidolgozott Eu,amiben az új tételek is benne vannak, vagy legalább egy része megvan elküldené őket a heni.novak@freemal.hu címre.
Egy hét múlva megyek vizsgázni és az Eu-ra jóformán nem marad időm, mert munka mellett kell tanulnom.Max.csak átolvasni tudom már azt a részt. Kérlek benneteket szánjon meg valaki egy kidolgozott anyaggal.

Köszönettel!
Heni

etkoka # 2008.09.11. 06:41

oké vettem:) próbálok utána járni és beszerezni az anyagokat hozzá. elküldenéd a meglévő anyagot????

etkoka # 2008.09.09. 12:41

sziasztok!
én is csatlakoznék szívesen az eu-s anyag kidolgozásához, mert nekem is nagy szükségem lenne rá. én nov. végén megyek a c-részből. ez lesz nekem az utolsó:),ha minden igaz:))))
doris el tudnád nekem is küldeni a közkézen-forgó eu-s anyagot?????? ha egyéb anyagokban kell segítség vagy bármi, ha tudok segítek szívesen.előre is köszönöm.

Friki # 2008.09.09. 09:17

Szió!

Ok, akkor én a 76-os tételt csinálom.

Friki # 2008.09.08. 19:47

Én is szívesen vállalkok kidolgozást. Írjátok meg melyiket csináljam!

doris # 2008.09.08. 08:34

Sziasztok!
Továbbítottam mindenkinek az EU-s kidolgozott anyagot.

A még hiányzó - zsoldosand által írt - új tetétek kidolgozásába én is szívesen beszállnék, csak mielőtt bevállalom, még futok egy kört, hogy találok-e egyáltalán neten vagy könyvtárban hozzájuk anyagot.

Kökörcsin # 2008.09.07. 17:22

Most, h sikerült pár pillanatra magára hagynom a porcelánt, látom én megyek a leghamarabb: szept 10-én.
Mivel hozom a formám és sikerült a felkészülési időm alatt betegnek lennem, ezért max. 2 napom maradt az EU-ra.
Légyszi doris,vagy akárki más ha van energiád küld át nekem az Eu-s tételsort. Azt hiszem elég lesz, ha azokat sikerül átolvasnom. A hatályosított tételsorral egyszerűen nincs idegrendszerem foglalkozni. Csoda, ha ennyi vhogy belemászik a fejembe.
Köszi
Ja, a címem: csurkeb@mail.tvnet.hu

lille # 2008.09.07. 13:53

Sziasztok!

Nekem szept. 18-ra hozták előre a vizsgámat. Az extra tételek Eu-ból engem is meglepetésként értek. :( Ha valaki rendelkezik velük, elküldené ide: lillentem@gmail.com

doris, ha vállalsz még fw-ot, a régi tételek is érdekelnek :)

cserébe írok én is egy tételt, csak mondjátok, melyiket...

Hálás köszönet

Friki # 2008.09.07. 08:15

Sziasztok!

Ki tudja, hogy a Novissima-s könyvben melyik tételek nem hatályosak már? Előre is köszi!

csaba311 # 2008.09.06. 17:08

Bocs, most látom hogy a 77-es már megvan. Akkor a 75-öst ( vagy melyik nincs még elvállalva?)

csaba311 # 2008.09.06. 17:06

Én vállalom a 77-est, de csak kb. 3 hét múlva leszek kész vele, mert most el kell utaznom.