szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


ponuzsaniko # 2008.09.06. 11:57

Sziasztok!

én is decemberben megyek c-ből, es egyelőre eleg kilatastalannak erzem a dolgot, foleg az EU-s reszt.
Ha van meg kidolgozando tetel, akkor en is bevallalnek egyet, de legyszi, akinek megvan, nekem is kuldjon kidolgozott teteleket.pony@freemail.hu
Elore is koszi

M.Z. # 2008.09.05. 11:52

Sziasztok,

Én vállalom a 80-as (Shengeni egyezmény) kidolgozását. Határidő?
Ti mikor mentek?

huby # 2008.09.05. 06:19

Az alkotmányjog közigjog című jogi szakvizsga könyv felől érdeklődtem a kiadónál. Azt mondták szeptember második felében fog ismét megjelenni. A Librinél is megkérdeztem már ott sem lehet kapni. Köszönöm mindenkinek az eus tételeket.

Friki # 2008.09.04. 21:03

Az e-mail címemet meg elfelejtettem megírni :-) feketegabi81@gmail.com. Még egyszer köszi!

Friki # 2008.09.04. 21:01

Sziasztok!

Valaki el tudná küldeni nekem is az EU-s kidolgozást? Előre is köszi! Mindenkinek jó tanulást! Én eddig az A-t csináltam meg, a kérdések az A témakörnél megtalálhatóak!

csaba311 # 2008.09.04. 16:24

Az eu tételsor változása miatt gondolom nem sok embernek van kidolgozott anyaga, így más megoldás nincs, neki kellene ülni kidolgozni. Lennének itt vállalkozó szellemű emberek, aki összefognának, hogy legalább összegyűjtsük az anyagot, és megosszuk egymással?

doris # 2008.09.03. 06:41

Sziasztok!
Én is hasonlóképpen kétségbeesett vagyok az EU-s tételsor láttán.. Én is megkaptam az itt keringő EU-s anyagokat (a lentebb kérőknek továbbítani fogom, ha esetleg még nem kapták meg), de az új tételekkel nem tudom, mit kezdjek. Nem tud vki esetleg ajánlani egy könyvet, amit érdemes lenne megvenni a felkészüléshez?

M.Z. # 2008.09.02. 12:49

Én is egész nyáron kerestem/keresem a Dialóg-Campus kiadó 2007-es kiadású Alkotmány-Közig könyvét. Ha valaki esetleg túl adna rajta, beszerzési áron megvenném. Sehol, még Pécsett, a kiadónál sem lehet kapni.

huby # 2008.09.01. 19:14

Sziasztok!

November második felében megyek a C részből. Még az anyag gyűjtásnél tartok... Ha valaki már megkapta elküldené nekem is az EU-s anyagot???

angelis # 2008.09.01. 16:45

(pont helyett,) a Novissima Kiadó hasonló kiadványa, nekem az is jó volt, igaz néhány helyen (kb.2 tétel, ha jól emlékszem) hatályosítani kellett.

angelis # 2008.09.01. 16:42

A libri.hu-n kapható.

tannad # 2008.09.01. 15:45

Sziasztok!

Keresem a Dialog-Campus Kiadó Alkotmányjog, közigazgatási jog c. szakvizsgafelkészítő könyvét.

A kiadónál már nem lehet kapni (és a boltokban sem), állítólag ez a legjobb.

Kérlek benneteket, szóljon, ha valakinek megvan, megvenném tőle!! Nagyon sürgős lenne!!

Köszönöm!

lencs # 2008.09.01. 09:10

Sziasztok!

Engem is érdekelne a kidolgozott EU, illetve bármi "segítség" a C-hez. Megköszönném ha valaki továbbítaná és természetesen ha megkaptam én is továbbítom annak aki kéri:-)
Előre is köszi.

mersi@freemail.hu

drpici # 2008.09.01. 08:59

Sziasztok!

Ha minden igaz, én is decemberben kezdek C-vel.
Nagyon megköszönném ha vki nekem is továbbítaná az EU-s anyagot (meg bmi jót. :)).
nobivoj@gmail.com
Persze tanulással még nem próbálkozom, de az anyaggyűjtést nem lehet elég korán kezdeni. :)

zsoldosand, úgy tűnik, mi egyszerre megyünk, remélem egymás hasznára leszünk majd vhogy! :)

Mkinek aki már tanul kitartást kívánok! És számoljatok be majd...

berni136 # 2008.09.01. 06:22

Ja, az e-mail címem lemaradt :-)
pocok.kis@freemail.hu

Szóval, ha akadna EU..... valakinek...

berni136 # 2008.08.29. 14:15

Sziasztok élénkülő fórumozók :-)

Tud valaki a C íráásbelihez segítséget nyújtani? Mit érdemes vinni, kigyűjteni stb.

EU-s rövidített anyagért is roppant hálás lennék :-). Ígérem én is tovább küldöm.

Köszi előre is Mindenkinek.

Kökörcsin # 2008.08.25. 12:41

Sziasztok!

Oly hosszú csend után, úgy látom kezd éledezni a fórum :))

Nekem már nyakamon a kés, szeptember 10-én megyek vizsgázni a C-ből.
Ezért, a többieket ismételve én is hálás lennék az EU-s anyagért, mert ahogy néztem a - kibővített - tételsort egy rövid lefolyású szívinfarktusom volt. Ígérem én is lelkesen tovább küldöm, csak szánjatok meg :)))

Ez lenne az utolsó vizsgám....

renya # 2008.08.19. 11:19

A c részből mennyi idő szükséges a felkészülésre?

renya # 2008.08.19. 11:14

szia!
a jelentkezéstől számított 5 éven belül kell meglennie a vizsgáknak.

akos014 # 2008.08.19. 07:02

Halasztással kapcsolatban szeretnék segítséget kérni:

Az lenne a kérdésem, hogy ha halasztok, akkor is az első jelentkezéstől számított 5 éven belül kell letenni az összes vizsgát VAGY a halasztás időtartamával ez megnő?

Pl. 2008. áprilisában jelentkeztem, 2008. szeptemberre lett kitűzve. Ha a szeptemberi időpontot halasztom pl. 2008. decemberre, akkor meddig kell befejezni az összes vizsgát?

Aki tud segíteni, annak előre is köszönöm szépen.

demeter # 2008.08.18. 09:05

Sziasztok!

Az EU-s résszel kapcsolatban az új és módosított tételekhez szeretnék anyagot és segítséget kérni. Akinek van ilyen jellegű frissítése, anyaga, kérem küldje el a csaba@drdemeter.hu e-mail címemre.

Előre is köszönöm.
Üdv. és jó felkészülést mindenkinek

Zs.F. # 2008.08.17. 19:42

Hú, az engem is érdekelne. Meg minden egyéb is. :)
zsarnai@gmail.com
köszi

Zsanni # 2008.08.15. 12:03

Sziasztok!

Keresem azt a jó fej szakvizsgázót, aki nem rest és megosztaná velem az EU-s rövidített-kidolgozottját..igen azt a 80-90 oldalasat
Örök hálám üldözi majd!
emilem: k.zsanni@gmail.com

Ki hogy tudja mennyire nem jó a Novissimás Eus könyv?

Kitartás mindenkinek!

Szilagyi Akos # 2008.08.13. 07:33

Az előző hozzászólásomnál az A-2 és A-3 témakörök számozását felcseréltem... bocs


semail2

Szilagyi Akos # 2008.08.13. 07:31

Szevasztok!

C témakörből minden érdekel, ami írva vagyon, "cserébe" tudok adni kidolgozott A-2-t és A-3-t (friss, általam kidolgozott)! A-1 is van, de az elég terjedelmes és nem is túl friss.
Az A-t sikeresen letudtam, nemsoká a C témakör jön, kérek mindenkit, hogy BÁRMILYEN írásbeli és nem őskövület anyagát BÁRMIBŐL (EU, KÖZIG, ALKOTMÁNY, MUNKA, TB) küldje el az alábbi címre:

semail2@freemail.hu

Köszönöm előre is!

Szóbeli kérdéseim voltak (amire emléxem):
A-1:
bíróság előtt nem érvényesíthető követelések(szerencseszerződések)
közös tulajdon megszüntetésének módjai kimerítően (nagyon favorit kérdés ;))
kezesség típusai kimerítően
kötelesrészre vonatkozó szabályok

A-2:
bírósági rendszer (hatáskörök, eljáró bírák, stb.)
ugró fellebbezés szabályai
másodfokú eljárásból össze-vissza kérdések
LB eljárásának főbb szabályai

A-3:
erőfölénnyel visszaélés szabályai
felszámolóbiztos eljárása
felügyelőbizottság, könyvvizsgáló

Jótanács: kár parázni, vagy tudod a választ vagy pedig nem, kitalálni nem nagyon lehet (legalábbis nem mindig). A szóbeli vizsga alapvetően igazságtalan, mert 4-5 kérdésnél többet nem kapsz és ha pl. a vizsgáztató szívügyét nem vágod - véged van. Jó adag szerencse is kell a tudáson kívül, én rengeteget bénáztam és blokkoltam a felesleges idegesség miatt. Még egy jótanács - beszélni kell, mert ha kapcsolódóan tudsz egy-két dolgot a kérdésed körül, maximum letolnak, hogy nem ezt kérdezték, de azt is látják, hogy nem vagy totális homályban. A hallgatás beleegyezés (abba, hogy nem készültél fel rendesen...).

Sok sikert mindenkinek!


semail2