szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


Sárinka # 2008.05.14. 16:55

Sziasztok!

Úgy látom majd' mindenki anyagot "vadászik" itt, én sem vagyok kivétel. Júni elején megyek, megvettem a novissimás könyveket, az eu-t kezdtem tanulni és a könyvből hiányzó anyagok kigyűjtése és kinyomtatása közepette keveredtem ide. Ha valaki tud segíteni C részből bármilyen összegyűjtött anyaggal,tétel-kidolgozással vagy az emlegetett EU-KINCS-el, nagyon-nagyon hálás lennék.

Bünetetőn, polgárin túl vagyok, ha abból kell valakinek segítség, írjon nekem nyugodtan.

s.isa@magician.hu

Üdv: Sára

nasedo # 2008.05.09. 15:20

Ezer köszönet mindenkinek az anyagokért, amiket átküldtetek! SIKERÜLT! :)
Nagyon rendesek voltak a vizsgáztatók, pedig a végére már úgy éreztem, h. totális a káosz a fejemben.:)
Birike, a bűnügyi együttműködéshez én még az IRM honlapját néztem meg, ott volt egy rövid összefoglaló. De tényleg nem kell nagyon részletekbe menően, mert amennyire most tapasztaltam, ha normális a bizottság, akkor a lényeget kérdezik.(ha meg nem, akkor meg úgyis mindegy - de azért többségében normálisak ;))

raoul # 2008.05.08. 09:15

Sziasztok fórumozók!

Engem is nagyon érdekelne bármilyen segítség C-részből, különösen az „EU-s kivonat“. Előre is köszönök minden anyagot! Ha valakinek segítség kell A, vagy B részből, írjon szintén nyugodtan.

Az email címem: julio.raoul@gmail.com

raoul

shiiva # 2008.05.07. 21:48

szia anegyzet!

huuuuu, nem vagy könnyű helyzetben...
de hajrá, kitartás, egy ismerősöm most tette le a büntit egy hónapja egy 3 hónapos kisbaba mellett, akit ugye még folyton szoptatni kell.

le a kalappal amúgy a kismama-szakvizsgázók előtt, MINDEN tiszteletem a Tiétek...

bevallom őszintén, hogy engem pl. pont EZ AZ EGY ok vesz rá most a tanulásra, hogy babázni szeretnék már jövő tavasszal és addigra túl akarok lenni rajtuk...

Vajákos Biri # 2008.04.30. 16:36

Sziasztok!

A bűnügyi együttműködésről(Eu) van valakinek anyaga???
Köszi amiket küldtetek,de amit eddig kaptam azokban erről nem sok szó esik.

Kedves Nasedo!Megnyugtatlak, hogy sokszor én is az őrület határán állok. És akkor még gyengén fejeztem ki magam....

woodslave (törölt felhasználó) # 2008.04.28. 08:58

én is csatlakoznék, akinek van valami használható anyaga elküldhetné
woodslave@freemail.hu. köszi

lewho # 2008.04.28. 06:24

Sziasztok!

Engem is érdekelne bármilyen segítség C-részből, különösen az "EU-s kincs". Előre is köszönet!

Az emilem lewho@freemail.hu

Jó lenne egyébként vmi ingyenes tárhelyre felpakolászni ezeket a cuccokat, ahonnan mindenki kedve szerint letöltögetné:)

nasedo # 2008.04.27. 23:34

Sziasztok!

Az EU-s rövidített joganyagot (különös tekintettel a bűnügyi együttműködésre) el tudná valaki nekem küldeni? A Novissimás könyvből tanulok én is, ill. összeszedegettem a netről, amit tudtam - de jó lenne kissé rendszerezettebben is látni az anyagot. Az email címem: kate_brs@yahoo.com
Nagyon köszönöm! :)
Kezdek megőrülni a joganyag nagyságától, a tb rész pedig különösen ijesztő. Ti hogy bírjátok? ;)

anegyzet # 2008.04.27. 19:36

Kedves Fórumozók!

Így, a szakvizsgára készülve, vagy részben már túl is esve rajta milyen esélyekkel látjátok annak a sikeres felkészülését, aki két pelenkás kisgyerekkel, rokoni bébiszitterektől távol kíván nekifutni az első blokknak?
Jelenleg halálugrásnak érzem. Sorstársak jelentkezzetek, Ti hogy csináljátok?
Tudom, a nap 24 órából és az éjszakából áll, dehát...
Mindenkinek üdv!

Vajákos Biri # 2008.04.27. 17:16

Sziasztok!

Valakinek megvannak az Eu anyagból a bűnügyi együttműködéshez kapcsolódó tételek kidolgozva?
Nagyon megköszönném, ha elküldené valaki,akinek megvan.

Cím: vajakosbirike@freemail.hu

szebe # 2008.04.26. 17:36

Sziasztok!
Bár van könyvem, de érdekelne engem is a sokat emlegetett EU anyag. Kérem, hogy valaki küldje meg nekem szebe11@freemail.hu címre.
(Június elején szakvizsázom.)
Köszönöm.

kisherceg # 2008.04.25. 10:49

Sziasztok!

Kérem küldje át Valaki nekem is az EU röviditett "kincset". ez az utolsó vizsgám és már kicsit kivagyok. Tanácsot szeretnék kérni a munkajogot és a tb-t kezdtem el, de hát borzasztóan sok naon elvette a kedvem. Az egész C-vel kapcsolatban tanácsot kérek. júni elején megyek de még anyagom nulla. vagyis a három novissimás könyvet megvettem. (munka, alk-közig, EU)
e-mail címem: hitelugyintezocentrum@gmail.com
kérem & köszönöm a segítséget!
jó tanulást, kitartást!

csaba311 # 2008.04.24. 20:25

Ősszel szeretnék az alkotmány-közigazgatás, eu, tb tárgyakból szakvizsgázni. Ezzel kezdenék. Tervezi valaki az őszi vizsgát ebből?
Tud valaki anyagokat küldeni ezekhez?

csaba311 # 2008.04.24. 20:25

Ősszel szeretnék az alkotmány-közigazgatás, eu, tb tárgyakból szakvizsgázni. Ezzel kezdenék. Tervezi valaki az őszi vizsgát ebből?
Tud valaki anyagokat küldeni ezekhez?

petrakovacs # 2008.04.24. 15:34

Köszi Zsuzsi az infót!

Ha valaki nekem is elküldené az eu-s anyagot azt nagyon megköszönném:-)

petrakovacs@yahoo.it

Üdv
Petra

gyzsm # 2008.04.23. 09:50

Kedves Petra!

Én - őszintén - külön nem készültem az írásbelire. Azt tapasztaltam a saját esetemből és a többiek feladataiból is, hogy jogesetet kell megoldani.

Üdv: Zsuzsi

penperdu # 2008.04.22. 11:28

Szia Doris!

Elküldtem az Eu-s anyagot, amit kaptam korábban.
Ó már ez az utolsó! Jó tanulást és kitartás!

doris # 2008.04.21. 14:45

Sziasztok!
Én is nagyon megköszönném azt a bizonyos EU anyagot, ha átküldené vki nekem.
Én novemberben mennék, ez lesz az utolsó...

penperdu # 2008.04.21. 14:14

Köszönöm szépen Angelis!

Vajákos Biri # 2008.04.21. 13:42

Angelis köszi a segítséget!

penperdu # 2008.04.21. 11:45

Sziasztok!
Én majd csak ősszel kezdhetem el a szakvizsgákat, de igyekszem anyagokat gyűjteni. Nekem is jól jönne az a bizonyos Eu-s anyag,vagy bármilyen "c" résszel kapcsolatos anyag, információ.
Jó, hogy így a fórumon tudunk segíteni egymásnak! :-)
Köszönöm előre is! Cím: penperdu@gmail.com

petrakovacs # 2008.04.20. 08:39

Kedves Zsuzsi, köszi az infót!

Egy kérdésem lenne még: iratmintákat néztél az írásbelire vagy pedig nem szükséges mert általában jogeset van?

üdv
Petra

Vajákos Biri # 2008.04.19. 18:11

Sziasztok!

Én egy hónap múlva megyek ebből a témakörből vizsgázni. Ez lesz az első....
A kérdésem az lenne, hogy el tudná küldeni nekem valaki emailben azt a 80 oldalas Eu jegyzetet a vajakosbirike@freemail.hu címre? Olvastam róla itt és szeretném megnézni, hogy milyen.
Amúgy a Novissimásból tanulok, bár tudom, hogy azóta változott néhány dolog.

Köszi előre is annak,aki elküldi!

gyzsm # 2008.04.18. 09:25

Kedves Petra!!

Arra nagyon figyelj, hogy ez a tárgy hivatalosan alkotmány-közigazgatási jog.
Én ebből írtam, a hozzászólásom a tiéd alatt van. Én különösebben nem készültem semmiből, csak készültem a vizsgára a tételsor alapján.
Én is szerettem volna közigazgatási jogból írni, mert azzal dolgozom, de inkább alkotmányjogi volt a kérdés. Azt tapasztaltam, hogy nálunk inkább alkotmányjogiak voltak a kérdések. Vigyél magaddal jogszabályokat, biztosan megtalálod bennük a megoldást. Egyébként, ha nincs nálad a megfelelő jogszabály, el tudod kérni másoktól.

További jó készülést kívánok!

Üdv: Zsuzsi

petrakovacs # 2008.04.14. 14:00

Kedves Szakvizsgázók,

én május elején megyek közigből írni. Érdeklődni szeretnék, hogy aki abból írt miből készült? milyen kérdések várhatók? vannak esetleg minták?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv
Petra