levelező jogász képzés


Legislator # 2011.09.28. 13:49

:-)))


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2011.09.27. 07:30

Kedves Hmmmm,

A Gazdaság és Jogban valamint a Polgári Jogi Kodifikációban szokott előfordulni értelmes írás...a többiben (pl. jogtudomány közlöny, magyar jog stb.) nagyon, nagyon ritkán.

A Jogelméleti Szemle meg könnyen elérhető, mivel netes folyóirat, és egyáltalán nem rosszabb a papíralapúaknál.


Kacsa11

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.27. 07:11

Velünk többször megesett, hogy az első változat mellett döntöttünk, és aznap már nem is volt több óránk. Persze, mi csak Pécsre jártunk, és oda is levelezőn.

Egyjogász # 2011.09.27. 07:04

Mi unalmas előadásokon a Nemzeti Sportból tájékozódtunk.:))

Egyébként az elsőévesek körében valóban gyakori az ilyen párbeszéd:
Hallgató 1: Van egy lukasóránk, ugorjunk ki a sarokra benyomni egy sört.
Hallgató 2: Mit képzelsz? Mi az ELTE elsőéves joghallgatói vagyunk! Jön az egész társaság, és a lukasórában a könyvtárban az ELTE Acta Fac. Sci. Pol. Iur.-ból fogunk tájékozódni.
:)))

Legislator # 2011.09.26. 17:09

Állam-és Jogtudomány
Jogtudományi Közlöny
ELTE Acta Fac. Sci. Pol. Iur.
ELTE Annales
Magyar Jog

Ezek inkább tudományos jellegűek (az utolsó gyakorlatinak hirdeti magát) de számtalan más, specializált lap van, pl. közigazgatási jogból ezek:

Magyar Közigazgatás
Új Magyar Közigazgatás
Közjogi Szemle (inkább alkotmányjogi)
Közigazgatási Közlöny (2007-2010)
Nemzetközi Szemle/International Journal of Public Administration in Central and Eastern Europe (2007-2010)

Vannak Ügyészek Lapja ilyesmi is...de a napi sajtót nem ajánlom, csak ha valami nagyon aktuális dolog van. Amúgy érdemes az adattár rovat jogi folyóiratok linkjére kattintani, itt látod a lapok és a cikkek címeit.


Sunshine after the rain.

Hmmmm # 2011.09.26. 05:43

Sziasztok!

Első éves joghallgatóként milyen írott sajtóból/szakmai lapokból kellene tájékozódnom most és a későbbiekben?

Köszi

Impossible # 2011.04.12. 15:06

gábor,

én meg azt mondom, hogy szerintem lehetőleg ne kezdd el a jogot, mert minek. Miért akarod elkezdeni?

Előfordul, hogy van pótfelvételi, hívd fel az egyetemet, és lehetőleg több titkárnőt is kérdezz meg ugyanarról, akkor látni fogod, hogy egyik nagyobb baromságot mond, mint a másik, végül menj be a hivatalvezetőhöz személyesen, és kérd ki a véleményét, az megbízhatóbb.

Csipke # 2011.04.12. 09:56

Kedves gabor//

Először is ki kellene választanod az egyetemet, utána pedig a tanulmányi osztályát felhívni és nekik feltenni ezeket a kérdéseket.


Csipke

Immaculata (törölt felhasználó) # 2011.04.12. 08:35

augusztusban van a pótfelvételi

gabor// # 2011.04.12. 08:22

sziasztok,

szeretnem elkezdeni a jogot szeptembertol lehetoleg, ezzel kapcsolatban lenne nehany kerdesem, leginkabb a felvetelit illetoen.

Tekintettel arra, hogy a jelentkezeseket mar lekellett adni, van egyaltalan eselyem a szeptemberi kezdesre?

Ha igen mit kell tegyek es mikor?

Nekem ez masoddiplomas kepzes lenne, es levelezon gondolkodom.

Olyat is hallottam, hogy akinek van diplomaja azt felveszik felveteli nelkul? Ez igaz?

Elore is koszi a valaszokat.

G

Sz.Márton # 2011.02.17. 07:31

Volt aki ettől lett később még edzettebb és életrevalóbb! Persze, ettől ez még tényleg negatív jelenség volt, főleg annyi pénzért.

Legislator # 2011.02.16. 14:43

Az ilyen lekezelősdi igazán méltatlan dolog.


Sunshine after the rain.

Thetys # 2011.02.16. 14:00

Lekezleték azokat is, akiknek volt merszük dolgozni az egyetem alatt. Mondjuk ebben a nappalisok jártak élen, mert érezhető volt, hogy a számla befizetés és erre a pénz megkeresése, mint olyan, az ő köreikben az alja néphez tartozik.

Sz.Márton # 2011.02.15. 21:27

PPKE-JAK 2001. Majd miután "csücskös" volt az akkreditáció, mindenki aki így kezdett sima levelező lehetett ugyanott, de viszonylag kevesebb pénzért. Sokan később átjelentkeztek más egyetemekre, mert a sok "neves" és/vagy gazdag(abb) egyének miatt a hétköznapi embereket eléggé lekezelték.

Dr.Attika # 2011.02.15. 21:26

A Pázmányon például. Ez előtt hét éve 240.000,- Ft per félév költségtérítés ellenében. "Nesze semmi, fogd meg jól." alapon, de volt és szerintem van is.

Mint ahogy borszakértői képzés is van távoktatás formájában. Nem rég láttam a TV-ban, amikor valamilyen "bormagazinban" egy "borszakértő" huszonéves hölgy dicsekedett azzal, hogy távoktatásban lett borszakértő.

Legislator # 2011.02.15. 21:06

HOL VOLT TÁVOKTATÁS JOGON?


Sunshine after the rain.

ncsillag # 2011.02.15. 20:42

Nálunk Győrben nincs gyakorlat a képzési tervben.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.14. 19:43

Azzal én is szemeztem, de - ahogy mondod - valami iszonyú drága volt.

Thetys # 2011.02.14. 17:08

Egyjogász, akkor én mondok olyat, aki "egyébként meg a hónap többi részében otthon vakargatta a tökeit" (lányoknál mást)
Egy bizonyos jogi karon annó indítottak olyan "formát", hogy távoktatás, oda azok mentek, akiket sem nappalira, sem levelezőre nem vettek fel, viszont anyuci-apuci (sőt, tudok olyat is, akit a pasija) tömte őket pénzzel, és ugye a gyereknek jogra kell mennie...kipengették a 2001-ben negyedmilla/félévet ezért. Igaz az első évet már nem húzták ki! Nem írom ki mely (akkor volt) sztárocskák is tartoztak ebbe a kategóriába.

mohika # 2011.02.14. 08:44

Szia dr. Juci!

Köszi a biztató szavakat. Még éjszaka is hezitáltam: mit is csináljak. Én mindenképpen a közigazgatásban szeretnék dolgozni. Sajnos az államigazgatásival nem sokra mentem. Úgy vettem észre, hogy a testületek általában előnyben részesítik a jogi doktorokat a felvételnél. Ezért szeretném képezni magam.

Hátha nagyobb esélyem lenne....Gondolkodtam a közig.menedzser képzésen is. Az "csak" két év és 199e.De lehet, hogy azzal is csak annyira mennék mint az álliggal.

Igazából azt sem tudom, hogy biztosan ki tudom-e gazdálkodni a tandíjat ennyi éven keresztül. Bocs, ha saját problémáimmal untatlak titeket!!!!

dr. Juci # 2011.02.14. 08:22

Mohika, én oda jártam nappalira, mivel a hallgatók nagy része magának intézi a gyakorlati helyet, nagyjából csak azt nézték, hogy időben leadtad-e az igazolást a teljesítésről és aszerint megvan-e a 6 hét, nem hiszem, hogy gond lenne több részletben csinálni. ÁF-es "előélettel" szerintem könnyebb dolgod lesz, mint a többieknek anélkül, de azt persze senki nem ígérheti, hogy dal-móka-kacagás lesz az egész :)

mohika # 2011.02.13. 22:04

ELTE SZMSZ Hallgatói Követelményrendszerében van benne 249/A §. Itt olvastam. Annak idején az államigazgatási fősulin nekünk sem volt, de ez ott is megváltozott.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.13. 21:33

Bocsánat, de milyen kötelező gyakorlat? Én ilyesmire nem emlékszem.

mohika # 2011.02.13. 20:10

Köszi a gyors választ! Már csak a jelentkezés van hátra :-)))))!! Kicsit félek tőle, hogy bírni fogom-e?!!! Majd az idő választ ad mindenre!!!!

hunfrakk # 2011.02.13. 20:00

lehet több részletben (2 hét itt, 4 hét amott)
összesen 6 hetet kell teljesíteni
lehet jegyző mellett is