posztgraduális jogi képzés külföldön (LLM)


Impossible # 2016.04.06. 23:56

A CEU nekem asszem túl drága lenne, bár nem tudom, milyen ösztöndíj lehetőségek vannak, eleve nem mélyedtem el ebben, mert az volt az alapállásom, h biztos sokba kerül, ráadásul közel sem tudok folyékonyan angolul. Az Andrássy azért tetszik, mert németül is létezik képzés, meg azért is, mert egy sztem kis egyetem, családiasabb hangulat és számomra emberi áron van. Persze ezt kívülről nehéz reálisan látnom. A CEU-n tanulsz esetleg, vagy hogy érted, h szorosabb az ismeretséged? Ha már kérdezted, úgy érzem, h az utóbbi kb. 3 év során sokat tanultam, többet sikerült fejlődnöm, mint amennyit gondoltam, hogy fogok. A munka jól megy, de nem akarok itt megrekedni.

Sherlock # 2016.04.01. 09:25

Szia Imp!

Hogy megy a business? Ritkán jársz erre, akkor is csak pókerezel.

Az Andrássyra nem jártam, konferencián voltam ott kb. kétszer, egyébként oktatókat ismerek onnan és pár hallgatót, mindegyik dicsérte. A CEU-val van szorosabb ismeretségem.

Impossible # 2016.02.01. 09:24

Szia Ser!

Visszaolvasgattam a hozzászólásokat kicsit. Jártál az Andrássy-ra? Vagy honnét van az infód? :) Én csak nyílt napon voltam ott régebben meg egy bulin, az alapján szimpi volt.

Dr.Attika # 2016.02.01. 09:16

Kérni lehet, de nem kapod meg.

mosza (törölt felhasználó) # 2016.02.01. 05:40

Debrecenben jártam szakjogász képzésre.
Kérhetem a Pázmánytól az ELELEM címet? :D :D :D

Immaculata # 2016.01.25. 10:22

mivan?

Sherlock # 2016.01.25. 09:46

Nem, csak a pázmányra vonatkozik a felsőoktatási törvény.

jog/asz # 2016.01.25. 09:24

Sziasztok!

http://jak.ppke.hu/…-jogaszoknak

Szerintetek a hivatkozott felsőoktatási törvénybeli szakasz alapján mostmár minden szakjogász LLM is egyben? Függetlenül attól, hogy mikor melyik intézményben szerezte a szakjogászi végzettséget?

Szép napot!

Laller026 # 2015.10.17. 10:03

Üdv Mindenkinek!
Hasonló kerdesekkel fordulnek enis hozzatok. Bar meg a jogi tanulmanyaim vege picit messzebb van, szeretnek azert tajekozodni a kesobbiekrol is. Van valakinek itt tapasztalata az Andrassy Gyula Egyetemrol? Nemet nyelvteruleten tervezek (eddig) elhelyezkedni, sok jot hallottam a sulirol.
Koszi elore is a valaszokat :)

Maple_Syrup # 2014.08.06. 15:52

Roland,

Inkabb nem fednem fel a kiletem, maradok szurke egerke.

;-)


Maria Browning :" Most divorce lawyers keep kleenex "
David Lee: "I find that my clients have a harder time crying when their mouths are full of M&M’s "

Maple_Syrup # 2014.08.02. 11:29

Roland,

Igen, vallalhatsz jogi asszisztensi munkat magyar jogi vegzettseggel de kell, hogy legyen otthoni tapasztalatod aminek utana nezhetnek.
Tehat erdemes olyan referenciat megadni aminek utana nezhetnek es felhivhatjak a megjelolt szemelyt.

Meg valami: alap elvaras kulfoldi jogaszoktol a kifogastalan angol nyelvtudas, angol jogi terminologia ismerete. Azaz egy szimpla regebben szerzett felsofoku nyelvvizsganal tobb kell.

Az LLM-nek valoban borsos az ara de ha sikerul itt egy jogi asszisztens poziciot megszerezned , abbol reszletekben tudod finanszirozni a tanulmanyaidat. Plusz mellette tapasztalatot szerzel. Kolleganom ezt csinalta.


Maria Browning :" Most divorce lawyers keep kleenex "
David Lee: "I find that my clients have a harder time crying when their mouths are full of M&M’s "

Maple_Syrup # 2014.08.01. 16:48

Jajj meg valami, azt irod:

"én csak arra lettem volna kíváncsi, hogy egyáltalán CEU-n vagy az Andrássyn szerzett képesítéssel van-e esély ilyen helyen elhelyezkedni, vagy ez olyan lenne, mintha egy Gábor Dénes Főiskolán végzett informatikus akarna elhelyezkedni mondjuk a Microsoftnál :D"

CEU-t biztosan elismerik kulfoldon . Azonban ha mindenkeppen biztosra akarsz menni, akkor inkabb az adott orszagban (ahol utana dolgozni akarsz) valassz kepzest. :-)


Maria Browning :" Most divorce lawyers keep kleenex "
David Lee: "I find that my clients have a harder time crying when their mouths are full of M&M’s "

Maple_Syrup # 2014.08.01. 16:24

Ezerbocs!! Felreolvastam, en is utalom ha masnak hivnak vagy hulyen ejtik a nevemet ami sokszor elofordul! :-(

LLM: Szerintem mindenkeppen jobban jarsz, ha kulfoldon vegzed el az LLM-et.

  1. Kulfoldon jobb eselyeid vannak az elhelyezkedesre. Most van egy uj kolleganom aki szinten Magyarorszagrol jott ki LLM nelkul, csak magyar jogi vegzettseggel. Elmondasa szerint neki is nehez volt elhelyezkednie kezdetben. Nem kapott jobb munkat jogi asszisztensi/titkarnoi poziknal. Aztan elvegzett egy LLM-et az LSE-n Londonban es most az osztalyomon dolgozik.
  2. Amennyiben kulfoldon vegzed el az LLM-et es utana megis ugy dontesz, hogy Magyarorszagon dolgozol akkor is jobban jarsz. Egy jo egyetemen szerzett kulfoldi LLM-nek otthon is tobb erteke van.

Deezcsakazenvelemenyem, ;-)


Maria Browning :" Most divorce lawyers keep kleenex "
David Lee: "I find that my clients have a harder time crying when their mouths are full of M&M’s "

Maple_Syrup # 2014.07.30. 20:43

Rostas Roland,

Multkor ugyanezt a kerdeskort beszeltuk vegig angol vonatkozasban. Szerintem csak ugyanazt a temat tancolod korbe. :-)

"Külföldi LL.M diplomával azért van némi esély elhelyezkedni külföldön pl. egy nemzetközi ügyvédi irodában". Megvalaszoltad magad a kerdesedre a valaszt. Azaz ha kulfoldon akarsz elhelyezkedni es dolgozni akkor nyilvan erdemes olyan intezmenyben vegezni amit nem kell mutogatni a terkepen .

Pofonegyszerudetenyleg.


Maria Browning :" Most divorce lawyers keep kleenex "
David Lee: "I find that my clients have a harder time crying when their mouths are full of M&M’s "

Sherlock # 2014.07.28. 17:00

A CEU-n nincsenek félévek (az IBL egyébként is 11 hónapos), így nem érdemes féléves árról beszélni; amúgy is inkább 3,6 milla körül van az egész - ráadásul rengeteg ösztöndíj van, tippre csak az arabok fizetik a teljes árat. A CEU-t és az Andrássy-t érdemes elvégezni, a többi business LLM-et itthon szerintem nem. Az Andrássy-n is kiváló a képzés egyébként.

Impossible # 2014.07.28. 13:56

meg az Andrássyn is van, németül, az félévente legutóbb 160 ezer körüli volt

Impossible # 2014.07.27. 20:10

Érdemes, de itthon is van Llm képzés, olcsóbban.

Burt Lancester # 2008.10.21. 10:14

Minden kedves hozzászólónak hatalmas hála és hajbókolás (különösen, akik a témához szóltak hozzá :P), én lennék az a srác, aki eme topicot megnyitotta.

Azt hogy Hollandiát jelöltem példának LLM témában, legfeljebb annyi oka van, hogy jókat hallottam az ottani képzésekről, és általában a holland mentalitásról.

Számomra fontos, hogy angol nyelven menjen az oktatás, mivel ezt a nyelvet beszélem, szeretem, és tudomásom szerint a jogi pályán a Eu-ban a francia mellett ez a legelterjedtebb. A németet is beszélem, de nem nagyon szeressem, ez van.

Közben informálódok más frontokon is, ha megtudok valamit, szólok.

Szevasztok

Legislator # 2008.10.04. 08:37

És a luxemburgi nyelvű megnevezésű szóalak első e betűjén két pont is van, németül Umlaut, franciául tréma (szabályos accent aigu-t itt nem tudok produkálni), ez a magánhangzó palatiálissá válását jelzi.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2008.10.04. 08:26

Kacsa,

Ez még a nekem szánt válaszodra válasz (hogy ugyanaz az órabér, csak Budapesten többet kell dolgozni). Egyébként nsgyon úgy tűnik, hogy van egy Luxemburgra vonatkozó tudományos feladatom:-). Te most ott dolgozol?


Sunshine after the rain.

Impossible # 2008.10.03. 22:09

Kacsa,

Jó, küldjed. szurkeherceg@vipmail.hu

Kacsa11 # 2008.10.01. 19:40

egyébként Letzebuerg...:)))

Kacsa11 # 2008.10.01. 19:39

Kedves Legislator,

ezt véletlenül nem a másik topic-ba szántad?:)

Legislator # 2008.10.01. 19:28

Nos, Kacsa, akkor ez a dolog így elég kellemetlennek tűnik. Mindig tudtam, hogy Luxemburg jó hely:-).


Sunshine after the rain.

Kacsa11 # 2008.10.01. 17:33

nem, épp ellenkezőleg...színvonaltalannak, az utóbbi hozzászólásodat meg kifejezzeten erőltetettnek...