Szakdolgozat


Impossible # 2016.04.10. 23:02

Nem lesz az annyi :D

Sherlock # 2016.02.25. 15:53

Mondjuk hivatkozd be azt a 30-40 forrást, amit már felhasználtál, mert így biztos rengeteg lesz az átfedés a kapott segítséggel.

Borbasmelcsi # 2016.02.25. 13:55

Kedves Fórum Tagok,

A segítségetekre lenne szükségem.
A kébítószer problémáról és az Elterelésről írom a szakdolgozatom, az ELTE büntetőjogi tanszékén.
Kicsit elakadtam, és szeretnék tőletek segítséget kérni. Szakirodalom tekintetében.

Előre is köszönöm.....

Dr.Attika # 2011.11.11. 19:32

Nem fényeztem én Doszpot Pétert, de sokkal többet tud az ügyről, mint bárki is gondolná. Ő irta alá a nyomozati iratokat, amik a Fővárosi Bíróságra kerültek. Láttam személyesen, mert egy ügyvéd előttem kérte ki iratbetekintésre jó pár éve.

Abban egyetértünk, hogy a felbujtók hiányoznak ebben az ügyben.

Azért is érdemleges egy szakdolgozatra, mert ezen ítélet alapján megállapítható , hogy Varga Zoltán bíró teljesen alaptalanul, bizonyíték nélkül ítélt el egy Kaiser nevezető embert. Ráadásul neki tényleges életfogytot adott, míg a tényleges társtettes "csak" 40 évet.

Rexor # 2011.11.11. 19:18

Én inkább a viszkist kérném fel konzulensnek. Ő nemsokára szabadul és nála többet kevesen tudnak a témáról...

Sz.Márton # 2011.11.11. 18:56

Dr. Attika ezt javasolta:

"Azt javaslom, hogy dolgozd fel a móri bankrablást és kérd fel konzulensnek Doszpot Pétert. Nála többet seki nem tud az ügyről."

Azért az igazi "takarító-elkövetők" tudását nem tudná senki sem ez ügyben überelni, mert a mai napig gyermekcipőben van ennek az ügynek az igazi valóságtartalmat érintő nyilvánosságot is megfelelően tájékoztató felderítése, nem is beszélve a valódi ekövetők máig ismeretlen kilétéről.

Doszpotot meg nem kellene ennyire fényezni, mert mások "esetleg" többet tudhattak és eredményesebbek lehettek volna, az egykoron a tudósításokban folyamatosan fülhöz szorított mobiltelefonnal szereplő, kellemesen szimpatikus "hurkásnyakúakkal" egykor éttermekben, rugalmas munkaidőben csoportosan villogó média-szuperzsaruhoz képest.

Legislator # 2011.11.08. 21:46

Kelsent viszont utálom.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2011.11.08. 21:45

Impi: Weber idegösszeomlást kapott, amikor elutasították az egyetemi tanári pályázatát, amúgy penge arc volt.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2011.11.08. 21:44

Külső konzulenst azért nem ajánlanék, mert a belső konzulensek szeretik felülbírálni őket.


Sunshine after the rain.

Dr.Attika # 2011.11.08. 21:28

Szia!
Azt javaslom, hogy dolgozd fel a móri bankrablást és kérd fel konzulensnek Doszpot Pétert. Nála többet seki nem tud az ügyről.

Kincses68 # 2011.11.08. 19:29

Sziasztok!
Az ELTE ÁJK-n büntetőjogból írom a szakdolgozatom. Témám: A fegyveres rablás Ha valakinek van valami ötlete nagyon szívesen venném, mert nagyon nehezen tudom elkezdeni...
Köszönöm!

Impossible # 2009.08.28. 15:04

Max Webert max a pszichiátere érthette meg szerintem - ha volt neki. Bár aki ad magára, annak van analitikusa. Nekem csak volt.

Legislator # 2009.08.28. 15:01

Szerintem eredetiben sem leányálom. Valaki mondta, hogy ő francia fordításból jobban megérti pl. Max Webert, mint magyarból.


Sunshine after the rain.

Dr.Attika # 2009.08.27. 19:06

Jogelméletből vizsgáztam vagy 8 éve. Vizsgáztató profomnak jön egy telefon. A beszélgetésből kiderült, hogy Párizsból telefonált egyik tanársegéde aki kint volt valami ösztöndíjjal és azért telefonált, mert talált kint valamilyen frissen megjelent jogelmés publikációt. A prof mondta neki, hogy fordítsa le, de lábjegyekkel együtt küldje el levélbe és már teszik is bele az akkor nyomdai előkészületek alatt álló tankönyvbe. Olvasatlanul- ez már az én megjegyzésem. Na itt esett le a tantusz, hogy miért érthetetlenek, miért "telelábjegyzetesek" és miért ennyire érthetetlenek ezek a jogelméleti tankönyvek.

Legislator # 2009.08.27. 17:56

Én az álligon akartam jogelméletből írni, de mondták, hogy X. prof. nem vállal szakdolgozatokat (=nincs érdeklődés). A jogon nem volt már kedvem...


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.08.26. 10:36

Írd jogelméletből. Ha nagyon belebuzulsz, egy idő után már fejből nyomod oldalakon keresztül azt a szöveget, amit negyed olyan hosszan lehetne elmondani, és négyszer annyian értenék, ha negyed olyan hosszú lenne. Ennek az a magyarázata, hogy a szöveg hosszítása az egyszerű gondolatok bonyolultabbá komplikálásával valósul meg, amelyhez idővel az író is annyira hozzászokik, hogy akaratlanul cseszik ki az olvasóival. Érdekes lenne írni egy "a jogelméleti szövegek margójára" című dolgozatot. Én 5-öst adnék rá magamnak. :D

Az egyetemünkön volt egy közvéleménykutatás a tankönyvekre vonatkozólag, kinek mennyire tetszik egy-egy tankönyv, és be lehetett küldeni hozzájuk szöveges értékelést. (Minőségbiztosítás néven futott a dolog. :D ) Hát én jogelmélet tankönyvhöz szerettem volna küldeni, de végül nem volt merszem:

ha respektálnám, hogy preferálnám, ha redukálnák az idegen kifejezések használatát, és inkább magyar terminusokat prezentálnának, valamint facilitálnák a mondatok struktúráját, egészen tolerálható ez a könyv.

anitascher # 2009.08.26. 07:01

2 különböző konzulensről van szó...úgy tűnik,hogy mellényúltam.

Ezúttal ügyesebb leszek:)!

Legislator # 2009.08.25. 19:11

Érdemes olyan konzulenst választani, aki komolyan vesz. (Már ha van választási lehetőség, a téma behatárol dolgokat.)


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.08.25. 18:20

anita,

akkor ne ahhoz a konzulenshez írd, ha nem tetszik. Ugyanúgy fütyülni fog rá, ahogy eddig.

Sz.Márton # 2009.08.25. 18:13

Pedig ott is vannak neves jogtudósok!

anitascher # 2009.08.25. 17:57

Az egyetem a győri SZE.

A konzulens segítségét (mindkét évfolyamdoga tekintetében) inkább nem jellemezném...bár egy szakdoga biztos más.

Legislator # 2009.08.23. 09:58

Hálás lennék...


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.08.23. 09:31

Ok, ne beszélj magadról, arra ott vannak a könyvek, beszélnek rólad helyetted (mint az alkotás az alkotójáról, ugye). :D Na akkor leszállok a témáról. :D

Legislator # 2009.08.23. 08:43

Én inkább csak könyvfejezeteket, könyvrészleteket írtam, de nem szeretnék magamról beszélni, az elismerést hálásan köszönöm.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.08.22. 19:27

A Te korodban nemnagyon írnak könyveket, meg nemnagyon fordítanak könyveket, főleg nem ennyit, meg ennyi nyelvről, meg ilyen témában. Nem? Szóval szerintem ez mindenképp elismerésre méltó dolog. A pirulást meg hagyjuk a nőkre. lol