Diploma tartalma


Egyjogász # 2010.08.26. 10:01

Szerintem sincs értelme bekérni a leckekönyvet, de már nem egy olyan hirdetéssel találkoztam (kizárólag ügyvédi irodák esetében), amelyekben elvárásként volt megjelölve, hogy az állásra jelentkezőnek milyen tárgy(ak)ból milyen jegye(i) voltak. Gondolom az az ügyvéd, aki ilyen elvárást szab a leendő jelöltjével szemben az meg is akarja nézni a leckekönyvet.

De gyakori, hogy elvárás az X,Y vagy Z egyetemen szerzett diploma (vagy éppen az a kizáró ok:) ), ezt pedig a diploma (vagy leckekönyv) nélkül nehéz ellenőrizni.

Abba ne menjünk bele, hogy attól, mert valaki beszedett az egyetemen egy csúnyább jegyet pl. pógárjogból, még lehet zseniális jogász, a magyar jogi karok közötti szakmai különbségekről pedig lsd. Kacsa tanait:). Szerintem ez inkább úgy működik, hogy az ELTÉ-n végzett ügyvéd az ELTÉ-s diplomát szereti, a Miskolcon végzett pedig a miskolcit........

Kovács_Béla_Sándor # 2010.08.26. 08:05

Muszáj kérniük a diplomát, a Kamara közjegyző által hitelesített másolatot kér, anélkül nem jegyeznek be jelöltnek.

pazs # 2010.08.26. 08:04

Szerintem semmi értelme bekérni a leckekönyvet és a diplomát, nyilván ha nem sikerül az ügyvédjelölti névjegyzékbe felvetetni magát az új kollégának, akkor nyilván nem volt diplomája, de ekkora öngólt csak nem rúg senki... bár volt Szegeden egy sportoló fiatalember, akit aztán elítéltek közokirat-hamisításért (és talán csalásért is), mert nem volt diplomája, de sikerült a jelölti névjegyzékbe bekerülnie.
Ja, és amiért nincs értelme bekérni a leckekönyvet: a jegyek általában nem sokat árulnak el a jelenlegi képességekről.

baraboncas # 2010.08.26. 08:00

Ügyvédi iroda nem nézi meg azt sem, hogy van-e diplomád, semmiféle papírt nem kérnek (tőlem legalábbis senki sem akart kérni). Most így hirtelen nem tudom, mi van benne, és most nem is szeretném előszedn ia szekrényből, ha nem baj, de szerintem teljesen mindegy, mi van benne, úgysem tudsz rajta változtatni, a felvételinél meg elsősorban nem ez számít, ne hangsúlyozd, hogy sokat buktál, meg hülyeségeket ne beszéj interjún (én szoktam :D), van állásinterjú tréning sok helyen (pl. egyetemen), érdemes ellátogatni egy ilyenre (én nem mentem el, mert 12 ezerbe került).

Barabell

Tovább: http://www.jogiforum.hu/forum/13/24845?…

Sziasztok!

Ehhez annyit fűznék hozzá, hogy van olyan ügyvédi iroda, ahol megnézik. Még a leckekönyvet is bekérik néhol. Abban pedig aztán minden benne van!

pazs # 2010.08.24. 11:34

Az ELTE-n az érettségire hasonlító könyv helyett adják az A3-as kartont.

bajussz # 2010.08.24. 11:07

hűha, már nem emlékszem, valahol a pincében még meg kell lennie, majd megnézem

de nekem úgy rémlik, hogy egy nagy méteres hengert kaptam és egy olyasmi könyvet, mint az érettségi

pazs # 2010.08.24. 10:48

Mindkettő a hengerben van :) mármint van az A3-as karton, az maga a diploma és van a merített papírra írt latin nyelvű dísz, amit be szoktak kereteztetni, akik adnak az ilyesmire.

bajussz # 2010.08.24. 10:38

a hengerben kapott diploma igazol valamit, vagy csak dísz/lom?

Sherlock # 2010.08.24. 09:59

Majd 7-8 év múlva megmondom, hogy a pázmányon milyen :D

pazs # 2010.08.24. 09:25

Az ELTE-n csak kétféle színű diploma van (mármint a henger): a vörös a summa cum laude, mindenki más (cum laude és rite) kék hengerben kapta a fapecsétes papiruszt (plusz az A3-as méretű "igazi" diplomát, az mindenkinek ugyanúgy nézett ki). Legalábbis amikor én kaptam, akkor így volt.

Legislator # 2010.08.24. 08:36

El kellett volna venned:-D.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2010.08.23. 23:06

Én nem akarok rájuk emlékezni, csak nem tudom őket elfelejteni (sajnos). :DDD

Leg: a kitüntetéses lány? Csakazértisből adtál volna neki egy 4-est, mi? :D Egyébként személyesen is teázgattam vele egyszer. Akkor szerettem meg a teát citrom nélkül, és azóta így iszom. A teázóban nem adtak hozzá citromot. A lány akart volna nekem adni ajándékot, de nem értettem, miért, aztán végül nem került rá sor, és valamiért már a leveleimre sem válaszol, úgyhogy megszüntettem vele a kapcsolatot. Nem értem, és sajnálom szegényt, bár jó munkája van... ő is sajnálhatna engem egy kicsit. :D

Legislator # 2010.08.23. 11:26

Tudomásom szerint 1973-ban volt utoljára jogász (ma már akadémikus), akit kitüntetéssel avattak doktorrá (promotio sub auspiciis), illetve egy hölgyet tudok a Debreceni Egyetemen (PhD már). Nem vitatva a teljesítményt, mi több, tisztelettel hajolván meg előtte, csak azt tudom mondani, hogy Werbőczy, Grosschmid, Csemegi, és Magyary sem kapott ilyet (ámbár Werbőczyről nem tudjuk, hogy Padovában, Pozsonyban, avagy Krakkóban végzett-e), mégis a jogászok örökké fognak rájuk emlékezni mint a jelentős jogágak klasszikusaira (illetve Werbőczyre, mint a hazai jog tudójára).

Impi: jó, hogy nem nálam vizsgázott:-D.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2010.08.23. 11:00

Szerintem 2.5 (vagy 2.51) alatt van elégséges, egyik évben végzett valaki azzal, úgy hallottam. Azt nem tudom, mi szükség volt rá, sőt, szerintem ezeknek a fokozatoknak sincs értelme, ahogyan a doktori címnek sincs gyakorlati haszna, bár szép hagyománynak tartom a doktori címet, és örülök, hogy nekem is van. :) A szalvétának az a fukciója, hogy beletöröljem a számat, és ebből a szempontból közömbös, milyen minta van rajta, ehhez tudnám hasonlítani a jogászok diplomaminősítését. :D

Sherlock # 2010.08.23. 10:43

Impi,

megnéztem, nálunk 10600 Ft-al drágább. De miért nem volt elég a "rite"? Derogált annak aki 3,1-el végzett, hogy a 2,6-osnak is rite? De a színeket köszönöm, így nem vágtam.

Impossible # 2010.08.23. 10:07

Ser,

a színek minősítési fokozatok szerint:

  • "elégséges" (ezt nemrég vezették be) a színét nem ismerem
  • rite (ma ezt már "közepes"-nek hívják) ZÖLD
  • cum laude (ennek a mostani neve "jó") KÉK
  • summa cum laude ("jeles" az új elnevezés) VÖRÖS és a többivel ellentétben egy hengerben adják át, amin lóg egy pecsét is
  • praeclare ("kitüntetéses") ilyet nem láttam soha, a színét nem ismerem
Sherlock # 2010.08.23. 07:22

Impi, nem éri meg szín 5ösre csinálni, mert valami 10 ezerrel drágább a diploma(más színű állítólag).

prometheusz # 2010.08.22. 23:52

azt mondják mindegy milyen a jegy csak görbüljön.
na de ahhoz hogy lent is görbüljön, lent gömbölyünek kell lennie nemde ugyebár?

hunfrakk # 2010.08.22. 23:08

Impi, az a leányzó nem csupán észbéli képességeinek köszönhette sikeres egyetemi karrierjét, hanem bizony egy derék pártfogójának is, aki az egyik oktató volt - kiemelt kapcsolatokkal, bejárással legtöbb tanszékre.

Impossible # 2010.08.22. 21:55

Nálunk meg volt egy lány, aki 4 év alatt szín 5-össel elvégezte (állítólag egész idő alatt egyetlen 4-ese sem volt, az összes jegye 5 elmondása szerint). Az azért már enyhén dúúúúrva, nem? hexalolz :D

Justitia. # 2010.08.22. 21:13

A diplomában benne van az, hogy pl.:"2005/2006 tanévtől 2009/2010 tanévig az XY Egyetem Jog-és államtudományi karán egyetemi tanulmányi kötelezettségének eleget tett." Az, hogy egy esetleges csúszás befolyásolja-e valaki elhelyezkedési esélyeit érdekes felvetés mert a mi évfolyamunkból 16-an kaptunk "rendes"időben diplomát...

Impossible # 2010.08.22. 21:01

Nade majd jönnek az okosabbak, és elmondják mégszebben. Lehet, hogy valamiben tévedek, vagy az is lehet, hogy szinte mindenben tévedek. :DD

Impossible # 2010.08.22. 20:56

Ügyvédi iroda nem nézi meg azt sem, hogy van-e diplomád, semmiféle papírt nem kérnek (tőlem legalábbis senki sem akart kérni). Most így hirtelen nem tudom, mi van benne, és most nem is szeretném előszedn ia szekrényből, ha nem baj, de szerintem teljesen mindegy, mi van benne, úgysem tudsz rajta változtatni, a felvételinél meg elsősorban nem ez számít, ne hangsúlyozd, hogy sokat buktál, meg hülyeségeket ne beszéj interjún (én szoktam :D), van állásinterjú tréning sok helyen (pl. egyetemen), érdemes ellátogatni egy ilyenre (én nem mentem el, mert 12 ezerbe került).

Barabell # 2010.08.22. 20:35

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy egy "mai" diplomában benne van-e, hogy az illető mettől-meddig csinálta az egyetemet?
Nagyon sok mindenki csúszott nálunk a jogon, nem is egy évet, és az érdekelne, hogy ez lesz valamilyen negatíc hatással a munkavállalásra? Ha például vki 7 év alatt szerzett diplomát, de a végén nagyon jól zárt?(Igen tudom, nem számít a jegy=D)
Szóval, hogy ha egy irodában meglátják h 7 évbe telt elvégezni, jelenthet hátrányt?
Bár akkor sztem elég sokan indulnak majd hátránnyal.
Előre is köszönöm!