szakvizsga


Doktor Toka # 2005.06.14. 14:14

Rexor, te miből írásbelizel?

Még mindig parázok ezen a PJ anyagi jog írásbelin. Dehát ez se lehet rosszabb, mint a többi...

Rexor # 2005.06.14. 14:04

Toka szan, én is be vagyok sz..va, ugyanis októberben megyek először.

Felhívom a kollégák figyelmét hogy ne viccelődjünk itt mordizomadta. CSAK komoly infókat tessék közzétenni (pl. melyik szakvizsgán fordul elő a legtöbb jó nő).

Doktor Toka # 2005.06.14. 13:11

Figyu, ha már túl vagytok a szakvizsgán, akkor viccelődés helyett/mellett elmesélhetnétek, hogy mi volt.

Tényleg mindenki azért nézi meg ezt a topikot, mert be van sz*rva, hogy mi lesz a szakvizsgán. Nem pedig egy csomó :-))))))))))) kedvéért.

(Bocsi a kicsit keményebb hsz-ért, de tényleg szükségünk van információra.)

Banyamancs # 2005.06.14. 08:57

Na, ugye! Próbálom én lebeszélni őket a jogról, de nem hagyják! :-))))

Legislator # 2005.06.13. 09:59

Szerintem a BTK Bölcsészettudományi Kart jelenthet:)))


Sunshine after the rain.

Doktor Toka # 2005.06.13. 09:12

Informatív ez a topik... Hát asszem akkor bejelentkezem polgári anyagi jog írásbelire, mivel senki nem mondott arról semmi különösen rosszat. Máshoz meg nem értek. (Ehhez se nagyon...) ;)

Banyamancs # 2005.06.12. 08:53

Jaj, már Rexor, ha ki akarsz emelni valamit, és nem vastagítással, te hogyan teszed? Humorérzék meg elveszett valahol a susnyásban???

Rexor # 2005.06.10. 06:44

BTK... micsoda rövidítéseket tetszenek itt használni. Mit jelent ez? (tippek: Budapesti Tudományos Körlet, Barna Tanulók Köre) Egy szakvizsga előtt álló jogász...

satine # 2005.06.09. 17:17

:) látom, érdemes volt megnézni a fórumot, most már biztos átmegyek!! :)

Banyamancs # 2005.06.09. 16:46

Érdemes elolvasni hozzá pl. a BTK-t is! :-)))))))))
Bocs, nem hagyhattam ki!

satine # 2005.06.09. 13:32

sziasztok!

engem elsősorban a büntető írásbeli érdekelne. Ha van esetleg vki aki ezzel kapcsolatban tud segíteni, az jó lenne. Pl. hogyan lehet arra készülni, a BH-k olvasgatásán kívül....

satine # 2005.06.09. 13:31

sziasztok!

engem elsősorban a büntető írásbeli érdekelne. Ha van esetleg vki aki ezzel kapcsolatban tud segíteni, az jó lenne. Pl. hogyan lehet arra készülni, a BH-k olvasgatásán kívül....

Doktor Toka # 2005.06.09. 09:52

Hát, köszi. Jövő hétfőn lesz az utolsó oktatásom, akkor adják ki a papírt, addig nem tudok mit csinálni. (Max. később "hiánypótlás" útján tudtam volna beadni, az meg nem biztos, hogy a jó megoldás lett volna...

Bennem is az az elhatározás érlelődik, hogy mivel semmit sem tudok a Gt-ről, talán nem a vizsgán kéne először találkozni egy társasági szerződéssel mondjuk... :)

Remélem mások is hozzászólnak még.

mosolygó :) # 2005.06.08. 18:31

Hírek és rémhírek... "soha nem az oktató buktat, mindig a hallgató bukik" - ez már az egyetemen is alapvetés :)
Biztos vannak könnyebb és nehezebb feladatok, de ez is relatív: kinek mi a könnyű,ill. a nehéz...
A biztottságok általában nagyon normálisak, ráadásul a szóbelin nézik meg az írásbelit, amikoris az első kérdés az szokott lenni: kívánja-e valamivel kiegészíteni? ill. fenntartja-e álláspontját?
Szóval szerintem nagy gond nem lehet, ha az írásbeli után veszed a fáradtságot és alaposan utánanézel az írásbeli feladatodnak.
*
praktikus tanács: jelentkezz be minél előbb, miután nagyon sokan szeretnének szakvizsgázni, így egyre nagyobb a "torlódás".

Doktor Toka # 2005.06.08. 13:21

Üdv!

Én októberben szeretnék menni az elsőre, de még nem jelentkeztem be, mert nem döntöttem el, hogy miből szeretnék írásbelizni.

A dilemma lényege az, hogy 3 évig szinte csak polgári anyagi joggal foglalkoztam és gt-vel egyáltalán nem. Viszont azt mondták, akik már túl vannak rajta, hogy a gt-n nevetségesen könnyű az írásbeli, anyagi jog írásbelin viszont még buktatnak is. Ez igaz, vagy csak rémhír?

Sokkal szívesebben mennék anyagi jogra, de ha ott buktatnak és valami miatt megszívom, akkor inkább mégis a gt kéne. Van valakinek ezzel a két írásbelivel kapcsolatban tapasztalata?

Kösz előre is a válaszokat.

DrT

Rexor # 2005.05.26. 07:39

Ha valaki erre jár még mindig örömmel várom a kérdéseket :))

Rexor # 2005.05.20. 14:10

Jaa, igen a lényeg kimaradt. Természetesen a szakvizsgára gondoltam :)

Rexor # 2005.05.20. 14:09

Kedves mindenki. Nagyon megköszönném, ha valaki (akár emil cimre is) elküldené a feladatot, amit írásbeli vizsgára kapott (főleg alkotmány közig. érdekelne, de mindent szivesen várok). Előre is köszönöm.

dr. Bubo # 2005.04.27. 10:14

Talán a Kamaránál nagyobb kompetenciával rendelkezik a Szakvizsgabizottság, lévén, hogy nem csupán ügyvédjelöltek szakvizsgáznak... Én inkább ott érdeklődnék.

Avita # 2005.04.27. 09:00

Ezt a kamaránál kérdezd meg. Elöljáróban annyit, hogy a 3 éves PhD képzést 1 (EGY!) év gyakorlatnak számítják be...

torin # 2005.04.26. 15:43

Én azt szeretném megtudni, hogy a szakvizsga előtti 3 éves gyakorlatot vagy annak egy részét lehet-e külföldön végezni. S ha igen, mennyi időt ill. milyen plusz intéznivaló van ilyenkor?

praetor01 # 2005.04.21. 10:41

A lényeg az, hogy az adott szervnél vezető beosztású jogi szakvizsgázott jogász legyen az illető, tehát akár a jegyző.

dr.joci # 2005.04.15. 20:55

Üdv Mindenkinek!

Tanácsot kérnék szakvizsgával kapcsolatban.Végre sikerült elhelyezkednem,egy kistérségi társulásnál.Közalkalmazotti jogviszony,a munkakör megnevezése közbeszerzési referens(főleg közbeszerzéssel kell foglalkoznom,tanfolyamra is küldenek),továbbá néha egy-egy szerződés,megállapodás készítése.
A szakvizsgáról szóló rendelet alapján,ez tehát más jogi munkakörben való munkavégzést jelent.Ilyen esetben ki lehet a mentorom,esetleg a jegyző,ki igazolja nekem az itt eltöltött időt?

praetor01 # 2005.04.13. 08:13

Egyetértve derillel, én sem teszem közzé az írásbeli feladatot, de ha bárkit érdekel, elküldöm e-mailben a kérdést a helyes megoldással együtt.

praetor01 # 2005.04.13. 07:34

Nem olvastam el mindent először, és most látom, hogy derill is hasonlóan járt, mert szinte szó szerint azt írta, amit én:-)))