Hogyan kezdjünk el munkát keresni?


HE0222 # 2005.08.24. 15:30

Mojac, azt írod, undorító dolog állásinterjúra mászkálni. Egyrészt az, másrészt meg állatira hasznos, lesz tapasztalatod, összehasonlítási alapod, meglátod, miféle kollégák vannak a szakmában, mi az erősségük, a gyengéjük, emberismeret-szerzésnek elsőrangú terep! Rájössz, hogy attól, hogy ügyvédnek hívják, még nem ő az atyaisten, hogy mennyi kisszerú, beszúkúlt arc van köztük, akik filléres gondokkal küzdenek, rettegnek a konkurenciától ( hozzátéve természetesen, hogy mély tisztelet a kivételnek!!! )Szerintem még ha sokszor el is utasítják az embert, mégis ad egyfajta gyakorlatot, magabiztosságot, hogy az ember rövid idő alatt sokfélét lát, többet megtud róluk, mint amit ők egymásról. És adott esetben az információ hatalom lehet a kezedben!!!

mojac # 2005.08.24. 10:34

Sziasztok!
Undorító dolog állásinterjúra mászkálni.
Én végső elkeseredésemben, fordultam egy ismerősömhöz, aki tudott segíteni. Baromi ciki volt szívességet kérni, olyantól, akit évek óta nem is láttam, de már úgy kiborított a sikertelenségem az állástalálás terén, hogy már minden mindegy volt.
Közigazgatásban vagyok, ahol a pénz nem sok, nomeg ez még csak ideiglenes állás. De van és már ez is nagy csoda számomra, mert régóta voltam munkanélküli. Kívánok mindenkinek sikeres állásvadászatot.

Nyolcvanegy # 2005.08.23. 11:21

Leírom nektek a sikertörténetem, csak hogy mindenkit bíztassak!

Idén végeztem "cum" 2 közép nyelvvizsgával, nem az ELTÉ-n, kb. 20 hirdetésre válaszoltam, többnyire ügyvédjelöltnek, mivel más állást nem nagyon hirdetnek és tudtam, hogy ott sokat lehet tanulni! Pár helyre visszahívtak és fel is vettek volna egy irodába, ahol minimálbérért kellett volna egy hihetetlenül egyoldalú munkát végeznem és főleg tárgyalásokra járásból állt volna. Két nap vívódás után visszamondtam ezt az ajánlatot, holott az összes jogvégzett barátom rá akart beszélni...

Picit én is féltem, hogy nem találok jobbat, és már készültem a munkaügyi központba, mikor egy szomorú hétfő reggel csörgött a telefonom és egy Rt. igazgatója hívott vissza, hogy az előző heti interjú után "beszéljük meg a részleteket". Másnap munkába álltam :-)

8 órás munkaidő, versenyképes fizu, jófej kollégák ééééés: kapcsolatok nélkül szereztem!!!!

Szóval fel a fejjel!

dr.joci # 2005.07.23. 19:35

Kedves Asus!

Régen írtál már ebben a Topicban,sikerült már munkát találnod?

Üdv:

dr.joci

onom # 2005.05.19. 13:10

hát azért nem rossz, szerintem legalábbis, mert a plusz juttatás, amit adnak, már eleve több, mint a jelölti minimálbér és ehhez még az alap...szóval nem rossz és az csak nőhet, amint lépsz a ranglétrán.
persze, hja azt nézem, hogy egy menő ügyvéd mennyit kéreshet később, nyilván az jobb, de ahhoz, hogy menő legyen és sokat keressen, nos nem kevés időnek kell eltelnie vagy papa ügyvédi irodáját kell megörökölnie,és ezt nem mindenki tudja kivárni.
ezért, ha minden jól alakul és menő ügyvéd lesz valakiből, az csak jó és nyilván megéri a befektetés, de sokak másképp gondolkodnak, én is.

woodslave (törölt felhasználó) # 2005.05.19. 11:58

Nem az eltérésre. Iganándiból a jelölti fizetésre gondoltam. De a közigben se sok, ha jól sejtem.

onom # 2005.05.18. 19:31

milyen megélhetésre gondolsz?
a közigazgatási és az ügyvédi de legfőképp a fantasztikus jelölti eltérésre?

woodslave (törölt felhasználó) # 2005.05.18. 15:23

Elég lehet egyik is.. :-) Szerencse vagy nyelvtudás. Bár a megélhetésed nem fogja a csúcsokat döntögetni.

onom # 2005.05.18. 11:51

sziasztok!
gondoltam, én is írok ebbe a topikba.
szóval én szegeden végeztem, van két nyelvvizsgám és senkinek sem kellettem Pesten.
majd nagy nehezen elhelyezkedtem egy ügyvédnél minimálbérért. aztán azt otthagytam és elmentem egy céghez jogi előadónak, ott voltam fél évet és onnan továbléptem a közigazgatásba, ahol elég jó helyem van.
a 2 nyelvviztsga nem előny, ha nem tudod azokat aelég jól, és mivel én nem tudtam egyiket sem úgy,a hogy elvárták volna, nem is tudtam elkezdeni sehol sem dolgozni, mondván, nekik ilyen meg olyen tudás kell.
így az egyiket kiválasztottam és annak feküdtem neki, még nem tuti, de azért jól megy, persze a másik a feledés passzív homályába merült.
de mindig léptem fentebb a rangglétrán és most ott vagyok, ahol igazán jól érzem magam.
szerintem fontos, hogy egy nyelvet tudj igazán és akkor megtalálhatod a megfelelő munkát.
azóta szakjogi is végzek, hiszen tudom, az is szükséges, hogy jobb legyél.
mellesleg és nem akartam ügyvéd lenni soha, szóvalnem is volt cél jelöltjként dologzni, de akkor örültem, hogy kaptam esélyt dologzni.
a diploma megszerzése óta eltelt 1 év és sikerült egy jó munkahelyet találnom,mindezt önerőből, amire nagyon büszek vagyok.
alulról kezdtem el (voltam titkárnő, recepciós és minden, amit el lehet képzelni ), de összejött, amit szerettem volna.
szóval, az a lényeg, hogy egy nyelv tökéletes tudása és marha nagy szerencse kell, ha el akarsz helyezkedni, ja és persze idő és türelem.

dr.joci # 2005.05.18. 10:37

Üdv Mindenkinek!

Nagyon megállt ez a topic!
Remélem azért mert mindenkinek sikerült állást találnia:))

dr.joci # 2005.03.16. 21:49

Kedves Avita!

Köszönöm a hozzászólást,igen ilyesmiről már én is hallottam.
Próbálkozom munkát és mentort találni:)

Avita # 2005.03.16. 10:11

Kedves Joci!

Én pl. jogi előadóként "működöm" és mivel a cégnél nincs jogtanácsos, a cég ügyvédje igazolja nekem mentorként a gyakorlati időt.

dr.joci # 2005.03.12. 10:24

Az alábbi írásomhoz kapcsolódoan,mivel tudom,hogy a felsorolás korántsem teljes ezért várnék még további ötleteket.
Továbbá felvenném a kapcsolatot olyan jogászokkal akik közbeszerzéssel foglalkoznak.
Lehet,hogy végre sikerül elhelyezkednem,egy kistérségi társulásnál lennék jogász,és főleg közbeszerzéssel kellene foglalkozom.
Mivel a társulásnál egyedül lennék jogi végzettségű,nem tudom,hogy ilyen esetben ki lenne az instruktór,hiszen a szakvizsgáról szóló rendelet ezt kötelezően kiköti,hogy a más jogi munkakörben foglalkoztattok esetében is az instruktóri tevékenység nem mellőzhető!
Ezt ők sem tudták megmondani az állás interjún,én arra gondoltam,hogy esetleg a jegyző?!
Valaki esetleg tudna erről valami véleményt mondani?

Köszönettel.dr.joci

dr.joci # 2005.03.06. 22:02

Üdv Mindenkinek!

Az alábbiakban összefoglalnám a saját,valamint jogot végzett
rokonaim,barátaim és olyan évfolyamtársaim tapasztalatait akikkel
tartom a kapcsolatot.
Összeállításom vidéki nagyvárosban,minimum egy nyelvet beszélő friss
diplomás jogászokra vonatkozik!(persze van már aki egy éve keres)

Ügyészség,Bíróság:Fogalmazói státuszra pályázat évente vagy
kétévente egyszer van,kb.max egy városi bíróságra 2 új fogalmazót
vesznek fel,jelentkező általában 30-70 között

Ügyvédi Irodák:Meghirdetett bojtár állás ritkán van(néha helyi
újságban,néha itt a jogi fórumon)inkább ismerősöktől,barátoktól lehet
megtudni!
Általában minimálbér,vagy még az sem.Persze vannak jobb helyek
is,egy barátom fél évig minimálbéren bojtárkodott,most százat keres.

Közjegyzői Iroda:Igen zártnak találom,bekerülni nagyon nehéz,nekem
kicsit "belterjesnek"tűnik,remélem vannak más példák is!

Rendőrség:Talán tíz éve több lehetőség volt,most inkább állományon
belül saját embereiket járatják jogi egyetemre.Civileknek kevés a
lehetőség.

Közigazgatás:Állandó leépítés,kevés pályázat,sokszor 3-5 éves
gyakorlati időt kérnek,jó kapcsolatrendszer szükség.

Nagy cégek,multik:Nem szeretik a pályakezdőt,vagy külső ügyvédi
irodát bíznak meg az ügyeikkel.Jó protekció jól jöhet:)

További próbálkozások,csak amik most éppen eszembe jutnak:
Megyei Egészségbiztosítási Pénztárak
Családsegítő Központok
APEH Megyei Igazgatósága
Gyermekjóléti Szolgálatok
Bányakapitányságok
Bevándorlási Hivatal
Többcélú Kistérségi Társulások
Vadászati és Halászati Felügyelőségek
Nemzeti Park igazgatóságok
Büntetés-végrehajtás
Alapítványok
ÁNTSZ
Szerencsejáték Felügyelet

Most kb.ezek jutottak eszembe,esetleg jöhetnének még további tippek.
A lista persze szubjektív,és kihangsúlyozom vannak pozitív példák,a
listán szereplő helyeken sikerült már pár ismerősömnek jó állást találni.
Csak sajnos kevésnek.

Asus # 2005.03.06. 20:28

Aki soha egy pofont nem kapott sem a gimiben ,sem az egyetemen az kezd gyanus lenni,de nem akarok személyeskedni.

Idézet magamtól:-)E/3

Természetesen neked is írtam,ami utánna írtám.E/2

Egyébként nem én voltam,aki kardot rántott.

Mindegy,ettől még nem lesz munkahelyem,de
folyamatosan próbálkozom.
Most csak ennyit írok........
Üdv!

Banyamancs # 2005.03.06. 14:03

Azt én sem szeretem, ha valaki anyuci-apuci energiáit felhasználva kérkedik azzal, amit nem is ő ért el, egy dolog viszont biztos, ha nem való oda, ahol van, az is hamar kiderül.

Viszont nem lenne itt az ideje fegyverszünetet kötnünk azokkal, akik magukra vették, amiket írtam? Amúgy Asus, nem általánosságban írtad, amit írtál, mert még őszintén kívántál is valamit E/2 személyben, amit nem lehet nem magamra venni... Mint a mostani hozzászólásodat sem. Vagy tévedek?

Az a baj, hogy az ügyvédek dolgoznak és nem igazán van idejük ide írogatni, pedig elmondhatnák azt, mik is az ő tapasztalataik a jelöltekkel kapcsolatban, milyen valójában a felhozatal és mit tesznek akkor, ha végre találnak olyat, akiről kiderül, hogy igazán jó. Én kíváncsi vagyok erre az oldalra is. Ti nem?

nefaria # 2005.03.05. 18:06

Szerintem senki nem ugatott le senkit, lehet örülni annak, ha valakinek sikerül az, ami neked nem vagy nem úgy, ahogy szeretted volna. De ha az ember azt látja, hogy másnak mennyire könnyű beleülni apuci/anyuci által előmelegített ügyvédi bőrfotelbe...hát nekem kinyílik a bicska.

Asus # 2005.03.05. 15:56

......tanácsokat nem adva nekik..........

Hát igen,pont te vagy az ,aki nem adott tanácsot,csak kelted itt a hangulatot és lesajnálod a "gyengébbeket".

Egyébként én általánságban beszéletem,de az úgy igaz,ahogy írtam.

Banyamancs # 2005.03.05. 13:50

És ha vannak is pozitív példák, azonnal leugatjátok, mit képzel, hogy neki sikerült, nektek meg nem. dögöljön meg a szomszéd tehene is...? :-(

Line, ha gondolod, e-mailben adok ötleteket, nekem és másoknak hogyan sikerült egyetem alatt is elmenni dolgozni, gyakorlatot szerezni a szakmában.

Asusnak pedig annyi: honnan veszed, hogy még életemben nem kaptam pofont senkitől? Csak mert nem sírok mindig, mindenhol? Továbbra is az a kérdésem, ha leülnék sírdogálni, és mások reményét is elvenni, tanácsokat nem adva nekik, csak arról szónokolni, hogy azonnal ugorjanak a Dunába, Balatonba, vágják fel az ereiket, mert jogi diplomájuk van és úgysem lesz semmire sem esélyük, mi változna? Csökkenne a konkurencia? :-/

dr.joci # 2005.03.04. 18:26

Kedves Viki!

Most éppen Siófokról írok,félig-meddig én is siófoki vagyok!Siófokon én is próbálkoztam,elég kevés a lehetőség!Sajnos máshol is,de nem szabad feladni!
Nekem négy-öt függő ügyem van,talán valamelyik összejön,csak a legtöbb lehetőség minimálbéres bojtár munka!(Persze én már annak is örülnék)
Szerintem is vannak pozitív példák,csak ritkán!

nefaria # 2005.03.04. 18:18

Kedves Simiviki!

Alapvetően nem vagyok egy pesszimista ember, de ki kell h ábrándítsalak nemlétező ábrándjaidból. Igen, nembudapestiként (bár www.bpbar.hu, van egy siófoki hirdetés!)nehéz. Nyelvtudás (nem nyelvvizsga!!) nélkül nehéz. Gyakorlat nélkül igen nehéz. Sőt. Azt gondoljuk, ha lenne csak pár hónap gyakorlatom...!Na nekem van, majd másfél év. Váltani szeretnék, de megvan az ára. Pontosan a mostani fizetésem jelentős része, azaz csakis minimálbérért lehetne máshol dolgozni, ha persze én felelnék meg azon feltételeknek, amelyeknek még a jelöltet kereső ügyvéd sem felel meg.
Na sok sikert a most végző frissdiplomásoknak! Azért ne aggódjatok, pozitív példa is van. Tudok is ilyet. Csak ritka.

simiviki # 2005.03.04. 10:35

Sziasztok!

Én ősszel diplomáztam, de sajnos nyelvvizsgám még nincs, és addig nem adják ki a diplomámat. Ettől függetlenül rajta vagyok az álláskeresésen, de semmi. Ugyanakkor azt tapasztalom, hogy ha már meglenne a diplomám, akkor se mennék többre. Siófoki vagyok, itt nincs semmi az ég világon, de még a környéken se. Nyelvet kéne tanulni persze, de hát miből? Máshol is ilyen sz..r a helyzet?
Ha tudtok valamit írjatok.
Köszi

line # 2005.03.02. 14:01

Sziasztok!Jelenleg még egyetemre járok Pesten,de szeretnék vmit dolgozni(ami a jogászi hivatással legalább csekély fokú rokonságot mutat).Ha tudtok ajánlani vmit,írjatok!

Legislator # 2005.03.02. 10:33

Asusnak igaza van, semmi kétség.


Sunshine after the rain.

Asus # 2005.03.01. 21:30

ÁLLÁSAJÁNLAT

http://www.mnb.hu/Engine.aspx?…

Ha valakit érdekelne,még nem tette ki a jogiforum.