Hogyan kezdjünk el munkát keresni?


Legislator # 2005.02.09. 15:11

Kötél? Kés? Méreg? .(((


Sunshine after the rain.

Rafina # 2005.02.09. 16:02

Jó napot itt mindenkinek!
Az én történetem is cifra.
A jog a harmadik diplomám. Rendőrtisztként dolgoztam már évtizede, mikor két gyermek mellett elvégeztem az egyetemet.
A cégnél irányítói beosztásban dolgozom, ami nem egy titkárnői mentalitást igénylő munka, tehát eléggé megkeményített a szolgálat és az önérzetem is sérülékenyebb, mint 25 évesen volt.
A cégen belül még a szakvizsgához szükséges gyakorlati idő letöltésének megfelelő beosztást sem kapok. Cégen kívül pedig nem engedhetem meg magamnak, hogy minimálbéres munkát vállajak, mert a két gyerekemet egyedül nevelem.
Na erre varrjatok gombot és ne sírjatok, mert ebből is van kivezető út, bár még nem találtam meg, de rajta vagyok:-))

dr.joci # 2005.02.10. 15:37

Üdv Mindenkinek!

Az alábbi ügyben kérnék tanácsot:Egy városi kórház pályázatot hirdetett HUMÁNPOLITIKUS munkakörbe!
Végzettségként humánszervező vagy jogi diplomát kérnek.
Valaki esetleg tájékoztatni tudna arról,hogy ez a munkakör körülbel milyen feladatokról szólhat?
Szakvizsgához elfogadnák az ott töltött időt?

Tisztelettel:

dr.joci

Banyamancs # 2005.02.10. 17:16

Ugye jól emlékszem rá, hogy végeztél az egyetemen, jogász szakon? Emiatt kissé meglep a kérdésed, hogy nem néztél még utána, mi kell a jogi szakvizsgához...

Több helyen is megtehetted volna, javaslom az 5/1991 IM rendeletet a jogi szakvizsgáról, amelyet megtalálhatsz a CD-jogtáron (ha neked nincsen, akkor könyvtár, vagy a volt sulid, ahova jártál, vagy akárhol, ha igazán jogász akarsz lenni, megtalálod a módját, hogyan juss hozzá!) vagy érdemes körülnézni a www.szakvizsga.hu oldalon is.

A munkakörről meg talán a pályázatot kiíró helyen kellene érdeklődni!

dr.joci # 2005.02.10. 21:20

Köszönöm szépen a kimerítő tájékoztatást!

Természetesen ismerem és használom a CD-jogtárat,és ismerem pontosan az 5/1991.(IV.4)IM rendeletet a jogi szakvizsgáról.
Mivel ott pontosan taxatíve fel van sorolva,hogy a joggyakorlati idő eltöltését mely szerv tanúsítja,ez a része teljesen világos!
Mivel egy kórházban dolgozó humán politikus gondolom "más jogi munkakörben dolgozónak"minősül és ennél a foglalkoztató szervezet vezetőjének kell igazolni,kérdésem arra irányult,hogy itt ki igazolhatja és ki lehet az instruktor.Hiszen az instruktori tevéknység nem mellőzhető a más jogi munkakörben foglalkoztattok esetében sem.
Továbbá az eddigi tapasztalatom azt mutatja,hogy a pályázat kiíróját különösebben ez a kérdés nem érdekli,hiszen számára nem fontos az én szakvizsgám.
Mellesleg "NAÍV"kérdésem csak arra irányult és azért bátorkodtam feltenni,hogy talán itt a fórumon találkozok olyan emberrel aki hasonló munkakörben dolgozik.
Mindenesetre Tőled igazi "banyás"választ kaptam:)

Kála # 2005.02.11. 06:10

Kedves dr. joci!
Nem akarlak kiábrándítani, de általában a humánpolitikusi munkakör nem kifejezetten jogi végzettséget igénylő feladatokból áll. Nyilván rá kell kérdezni, hogy a kórháznál pontosan mit értenek rajta, és hogy annak alapján elfogadható-e gyakorlati időként a jogi szakvizsgához. Ha a környezetemben lévő hasonló munkakörben dolgozók feladatait nézem, akkor nálunk ez nem állna meg - miután nem annyira jogi, hanem inkább a klasszikus munkaügyes feladatokat látják el. Viszont mi nem is kérünk jogi végzettséget, csak humánszervezőt, úgyhogy mindenképpen érdeklődni kell!

woodslave (törölt felhasználó) # 2005.02.11. 08:15

Felvettek már? Ha nem akkor mit agyalsz ezen? Pályázd meg, kezd el dolgozni, ha nem számít bele a szakvizsgában akkor is legalább tapasztalatot gyűjtessz és később nagyobb eséllyel válthatsz. Az otthoni ücsörgés sem számít bele a gyakorlati időbe és még nem is fizetik túl jól...

dr.joci # 2005.02.19. 13:00

Kedves Kála!

Köszönöm kedvességed,pontosan valami ilyesmi tájékoztatásra voltam kiváncsi!
Helyette Banyafej rendesen kiosztott,de látom más topicokban is játsza rendesen az arcát!
Azt hiszem akik ezen a fórumon tanácsért fordulnak másokhoz(akár szintén jog végzett emberként),nem egy ilyen nyomulós banyára vágynak:))

Üdv:
dr.joci

Asus # 2005.02.20. 17:10

Joci,ha nem pályázod meg,küldd el nekem légykedves a lehetőséget emailben!

Köszi!

dr.joci # 2005.02.20. 19:44

Kedves Asus!

Már nem aktuális a dolog,ugyanis február 18. volt a pályázat benyújtási határideje!

Üdv:
dr.joci

Banyamancs # 2005.02.24. 10:35

Dr.joci! Hálás lennék, ha nem sértegetnél.
Egy dolog ugyanis biztos: nekem van munkám (egyetemistaként is), így úgy tűnik, mintha én csinálnék valamit jól...

Asus # 2005.02.24. 14:44

Lesz ez még másképp is.Egyszer fenn,egyszer lenn.
Nem kívánok én senkinek sem rosszat,félreértés ne essék.
Aki soha egy pofont nem kapott sem a gimiben ,sem az egyetemen az kezd gyanus lenni,de nem akarok személyeskedni.

Öszintén kívánom neked,hogy ne találkozz olyan okatóval,aki majd összetöri az eszményképedet.

Asus # 2005.03.01. 21:30

ÁLLÁSAJÁNLAT

http://www.mnb.hu/Engine.aspx?…

Ha valakit érdekelne,még nem tette ki a jogiforum.

Legislator # 2005.03.02. 10:33

Asusnak igaza van, semmi kétség.


Sunshine after the rain.

line # 2005.03.02. 14:01

Sziasztok!Jelenleg még egyetemre járok Pesten,de szeretnék vmit dolgozni(ami a jogászi hivatással legalább csekély fokú rokonságot mutat).Ha tudtok ajánlani vmit,írjatok!

simiviki # 2005.03.04. 10:35

Sziasztok!

Én ősszel diplomáztam, de sajnos nyelvvizsgám még nincs, és addig nem adják ki a diplomámat. Ettől függetlenül rajta vagyok az álláskeresésen, de semmi. Ugyanakkor azt tapasztalom, hogy ha már meglenne a diplomám, akkor se mennék többre. Siófoki vagyok, itt nincs semmi az ég világon, de még a környéken se. Nyelvet kéne tanulni persze, de hát miből? Máshol is ilyen sz..r a helyzet?
Ha tudtok valamit írjatok.
Köszi

nefaria # 2005.03.04. 18:18

Kedves Simiviki!

Alapvetően nem vagyok egy pesszimista ember, de ki kell h ábrándítsalak nemlétező ábrándjaidból. Igen, nembudapestiként (bár www.bpbar.hu, van egy siófoki hirdetés!)nehéz. Nyelvtudás (nem nyelvvizsga!!) nélkül nehéz. Gyakorlat nélkül igen nehéz. Sőt. Azt gondoljuk, ha lenne csak pár hónap gyakorlatom...!Na nekem van, majd másfél év. Váltani szeretnék, de megvan az ára. Pontosan a mostani fizetésem jelentős része, azaz csakis minimálbérért lehetne máshol dolgozni, ha persze én felelnék meg azon feltételeknek, amelyeknek még a jelöltet kereső ügyvéd sem felel meg.
Na sok sikert a most végző frissdiplomásoknak! Azért ne aggódjatok, pozitív példa is van. Tudok is ilyet. Csak ritka.

dr.joci # 2005.03.04. 18:26

Kedves Viki!

Most éppen Siófokról írok,félig-meddig én is siófoki vagyok!Siófokon én is próbálkoztam,elég kevés a lehetőség!Sajnos máshol is,de nem szabad feladni!
Nekem négy-öt függő ügyem van,talán valamelyik összejön,csak a legtöbb lehetőség minimálbéres bojtár munka!(Persze én már annak is örülnék)
Szerintem is vannak pozitív példák,csak ritkán!

Banyamancs # 2005.03.05. 13:50

És ha vannak is pozitív példák, azonnal leugatjátok, mit képzel, hogy neki sikerült, nektek meg nem. dögöljön meg a szomszéd tehene is...? :-(

Line, ha gondolod, e-mailben adok ötleteket, nekem és másoknak hogyan sikerült egyetem alatt is elmenni dolgozni, gyakorlatot szerezni a szakmában.

Asusnak pedig annyi: honnan veszed, hogy még életemben nem kaptam pofont senkitől? Csak mert nem sírok mindig, mindenhol? Továbbra is az a kérdésem, ha leülnék sírdogálni, és mások reményét is elvenni, tanácsokat nem adva nekik, csak arról szónokolni, hogy azonnal ugorjanak a Dunába, Balatonba, vágják fel az ereiket, mert jogi diplomájuk van és úgysem lesz semmire sem esélyük, mi változna? Csökkenne a konkurencia? :-/

Asus # 2005.03.05. 15:56

......tanácsokat nem adva nekik..........

Hát igen,pont te vagy az ,aki nem adott tanácsot,csak kelted itt a hangulatot és lesajnálod a "gyengébbeket".

Egyébként én általánságban beszéletem,de az úgy igaz,ahogy írtam.

nefaria # 2005.03.05. 18:06

Szerintem senki nem ugatott le senkit, lehet örülni annak, ha valakinek sikerül az, ami neked nem vagy nem úgy, ahogy szeretted volna. De ha az ember azt látja, hogy másnak mennyire könnyű beleülni apuci/anyuci által előmelegített ügyvédi bőrfotelbe...hát nekem kinyílik a bicska.

Banyamancs # 2005.03.06. 14:03

Azt én sem szeretem, ha valaki anyuci-apuci energiáit felhasználva kérkedik azzal, amit nem is ő ért el, egy dolog viszont biztos, ha nem való oda, ahol van, az is hamar kiderül.

Viszont nem lenne itt az ideje fegyverszünetet kötnünk azokkal, akik magukra vették, amiket írtam? Amúgy Asus, nem általánosságban írtad, amit írtál, mert még őszintén kívántál is valamit E/2 személyben, amit nem lehet nem magamra venni... Mint a mostani hozzászólásodat sem. Vagy tévedek?

Az a baj, hogy az ügyvédek dolgoznak és nem igazán van idejük ide írogatni, pedig elmondhatnák azt, mik is az ő tapasztalataik a jelöltekkel kapcsolatban, milyen valójában a felhozatal és mit tesznek akkor, ha végre találnak olyat, akiről kiderül, hogy igazán jó. Én kíváncsi vagyok erre az oldalra is. Ti nem?

Asus # 2005.03.06. 20:28

Aki soha egy pofont nem kapott sem a gimiben ,sem az egyetemen az kezd gyanus lenni,de nem akarok személyeskedni.

Idézet magamtól:-)E/3

Természetesen neked is írtam,ami utánna írtám.E/2

Egyébként nem én voltam,aki kardot rántott.

Mindegy,ettől még nem lesz munkahelyem,de
folyamatosan próbálkozom.
Most csak ennyit írok........
Üdv!

dr.joci # 2005.03.06. 22:02

Üdv Mindenkinek!

Az alábbiakban összefoglalnám a saját,valamint jogot végzett
rokonaim,barátaim és olyan évfolyamtársaim tapasztalatait akikkel
tartom a kapcsolatot.
Összeállításom vidéki nagyvárosban,minimum egy nyelvet beszélő friss
diplomás jogászokra vonatkozik!(persze van már aki egy éve keres)

Ügyészség,Bíróság:Fogalmazói státuszra pályázat évente vagy
kétévente egyszer van,kb.max egy városi bíróságra 2 új fogalmazót
vesznek fel,jelentkező általában 30-70 között

Ügyvédi Irodák:Meghirdetett bojtár állás ritkán van(néha helyi
újságban,néha itt a jogi fórumon)inkább ismerősöktől,barátoktól lehet
megtudni!
Általában minimálbér,vagy még az sem.Persze vannak jobb helyek
is,egy barátom fél évig minimálbéren bojtárkodott,most százat keres.

Közjegyzői Iroda:Igen zártnak találom,bekerülni nagyon nehéz,nekem
kicsit "belterjesnek"tűnik,remélem vannak más példák is!

Rendőrség:Talán tíz éve több lehetőség volt,most inkább állományon
belül saját embereiket járatják jogi egyetemre.Civileknek kevés a
lehetőség.

Közigazgatás:Állandó leépítés,kevés pályázat,sokszor 3-5 éves
gyakorlati időt kérnek,jó kapcsolatrendszer szükség.

Nagy cégek,multik:Nem szeretik a pályakezdőt,vagy külső ügyvédi
irodát bíznak meg az ügyeikkel.Jó protekció jól jöhet:)

További próbálkozások,csak amik most éppen eszembe jutnak:
Megyei Egészségbiztosítási Pénztárak
Családsegítő Központok
APEH Megyei Igazgatósága
Gyermekjóléti Szolgálatok
Bányakapitányságok
Bevándorlási Hivatal
Többcélú Kistérségi Társulások
Vadászati és Halászati Felügyelőségek
Nemzeti Park igazgatóságok
Büntetés-végrehajtás
Alapítványok
ÁNTSZ
Szerencsejáték Felügyelet

Most kb.ezek jutottak eszembe,esetleg jöhetnének még további tippek.
A lista persze szubjektív,és kihangsúlyozom vannak pozitív példák,a
listán szereplő helyeken sikerült már pár ismerősömnek jó állást találni.
Csak sajnos kevésnek.

dr.joci # 2005.03.12. 10:24

Az alábbi írásomhoz kapcsolódoan,mivel tudom,hogy a felsorolás korántsem teljes ezért várnék még további ötleteket.
Továbbá felvenném a kapcsolatot olyan jogászokkal akik közbeszerzéssel foglalkoznak.
Lehet,hogy végre sikerül elhelyezkednem,egy kistérségi társulásnál lennék jogász,és főleg közbeszerzéssel kellene foglalkozom.
Mivel a társulásnál egyedül lennék jogi végzettségű,nem tudom,hogy ilyen esetben ki lenne az instruktór,hiszen a szakvizsgáról szóló rendelet ezt kötelezően kiköti,hogy a más jogi munkakörben foglalkoztattok esetében is az instruktóri tevékenység nem mellőzhető!
Ezt ők sem tudták megmondani az állás interjún,én arra gondoltam,hogy esetleg a jegyző?!
Valaki esetleg tudna erről valami véleményt mondani?

Köszönettel.dr.joci