Jogi tanulányok külföldön


DaniJ # 2009.08.22. 19:29

Üdv. Ha valaki jól ismeri az amerikai jogászképzést megköszönném ha írna. Kérdésem: Vajon a magyar Bsc. diplomát el lehet úgy fogadtatni az USA-ban, hogy a jogászképzésnek már "csak" az egyetemi szakaszát kelljen elvégezni?

P.G.L. (törölt felhasználó) # 2006.06.09. 08:47

A hozzászólás (és a felhasználó) törölve.

Legislator # 2006.05.05. 14:24

Bundestag Nemzetközi Parlamenti Gyakorlatról (IPP) van valakinek tapasztalata?


Sunshine after the rain.

ico2 # 2006.05.04. 15:56

Mazso!
Létezik olyan utazási iroda, mely ilyesmivel foglalkozik..
pl: www.studytours.hu
Kint van az ember nyáron X hetet, családnál vagy koliban lakik, délelőtt napi 4-5 németóra egy nyelviskolában, plussz ugye az anyanyelvi környezet miatt egész nap rá van kényszerítve a németezés.Sok, a lányoddal egyidős fiatal a világ minden részéről, akikkel délutánonként közös programok, esti bulik....
viszont elég mélyen zsebbe kell nyúlni, ha valaki ezt választja.. 3 hét kb 300-350 ezer ft körül van, félpanziós ellátással(általában) és szállással, pár szabadidős kirándulással.

mazso # 2006.05.04. 06:23

sziasztok!
szeretnék segítséget kérni. 18 éves lányom
van, németül tanul. nagyon szeretném ha külföldön / németországban/ , esetleg családnál tudna egy kicsit nyelvet tanulni.
ha tud valaki valamit javasolni kérem segítsen. Nagyon jó lenne, ha nyáron tudna kimenni. Andi

ateities # 2005.11.17. 13:45

Sziasztok!

Tudna nekem valaki felvilagositast adni abban a kerdesben, hogy ha kulfoldi egyetemen ph.d-zek, azt be lehet-e szamitani (12honap erejeig) a szakvizsga elotti kotelezo gyakorlat idotartamaba, vagy ehhez muszaj magyar egyetemen ph.d-zni?

elore is koszonom a segitseget!

gpnc # 2005.09.18. 14:46

Sziasztok!

Találtam valamit, azt hiszem mindenkinek hasznos lesz, aki ösztöndíjat szeretne:

http://www.fn.hu/index.php?…

(Egyébként a brit-egyetem.lap.hu- találtam.)

renatak # 2005.09.04. 09:09

sziasztok!

spanyolországba kijutni, posztgrad képzés és feltételek kapcsán esetleg valakinek tapasztalata volna?

előre is köszönöm a segítséget!

renocy # 2005.09.03. 18:37

Nagyon köszönöm a hozzászólást és a tanácsokat.rendkivül hálás vagyok a segitségért..

HE0222 # 2005.09.02. 19:38

Keresd meg a Studio Italia nevú sulit, XII. kerület Fürj utca azt hiszem, ők komoly háttérrel és sokéves tapasztalattal szerveznek mindenféle külföldi tanfolyamot, szállást, stb. Róma nagyon jó hely szerintem, ha választani kell várost, jó fejek az emberek, és az éghajlata kellemes. Hogy most az Eu-ban milyenek a munkavállalási feltételek, nem tudom, de ugyanott ( Studio Italia) erről is informálódhatsz, kiindulásnak nem rossz. Rajtuk keresztül esetleg megtudakolhatnád, hogy az Olasz Kereskedelmi Kamarán keresztül jogi típusú munkát is tudnának -e ajánlani Neked., persze ha jól beszéled a nyelvet. A Kamarába is érdemes lenne ellátogatni infoért.

renocy # 2005.09.02. 08:50

Olaszországban tanulni és később dolgozni is.

HE0222 # 2005.09.02. 07:17

Én az olaszosoknak tudnék tippeket adni, az angol-témát nem vágom.

gpnc # 2005.09.02. 00:22

Inkább tanulni.

HE0222 # 2005.08.25. 21:17

Mit szeretnél csinálni? Dolgozni? Tanulni? Mit?

renocy # 2005.08.19. 15:50

sziasztok!

Egyetem után én is külföldre szeretnék menni..az úti cél Olaszország.
Ha esetleg van valakinek tanácsa vagy tapasztalata és megosztaná velem annak rendkivül örülnék.
köszönöm

gpnc # 2005.08.09. 16:34

Sziasztok!

Én egyetem után szeretnék kimenni valszeg Angliába van vkinek jótanácsa, tapasztalata?

Előre is köszi!

misstick # 2005.06.22. 12:50

nemeto: suli alatt erasmussal tudsz kijönni egy egesz felevre, ill DAAD-val 1 honapra nyari egyetemre. suli utan szinten DAADval posztgradra.

az ösztöndij a DAADnal több mint eleg, nagyo jol lehet belöle gazdalkodni. 1 evig kapod. en epp most vegzek. viszont nemetül tudni kell. en kihuztam masfel evre igy a 3ik szemeszterem (most) praktikum. csak ajanlani tudom :-)

Dórus # 2005.06.16. 18:45

Szia!
En 4 honapot töltöttem ki Nemetorszagban ERASMUS öszötndijjal. Ezt szinte minden egyetemen meghirdetik. Palyazol ra, aztan ha nyersz, mehetsz is. Sajna a penz, amit adnak keves ahhoz, hogy meg tudj belöle elni kint, igy egy reszet Neked kell finanszirozni. De nagyon hasznos, sokat fejlödik az ember (nem csak a nyelvtudas, hanem altalaban az ember egesze). En csak ajanlani tudom mindenkinek..
Ha van valami kerdesed ezzel kapcsolatban, irj, szivesen segitek, ha tudok.
Üdv: Dórus

chabba # 2005.06.02. 21:21

Üdv!

Bár a célpont Némethon, azért leírom, hogyan jártam külföldi tanulási terveimmel.

Az egyetem után terveztem European Law LLM-t tanulni Angliában, nappalin, mert csak itt adtak ösztöndíjat, azaz nem kellett (volna)tandíjat fizetnem. De...

A nappali mellett nem lehet annyit dolgozni, hogy kijöjjön az ember. Megnéztem az angol diákhitelt, amit magyarok is igényelhetnek: 8000 Font pa, ami jó, mert az egyetem becslése szerint 7200 Font egy évre megélhetés. De...

A törlesztés forintban kb 65E/hó öt évig. Ha tuti lenne munkám, még talán bele is vágnék, de sajnos munkára soha nincs garancia. Még akkor sincs, ha 17 hónap moratórium jár munkanélküliség esetére. SZóval más lehetőségek, ösztöndíjak:

Az egyetlen: BC Chevening. De... idén először két év szakmai gyakorlatot várnak el a jelöltektől. Így nincs ösztöndíj - nincs tanulás, legalábbis elhalasztva, a tandíjmentesség is bennégett. Magyar állami ösztöndíj nincs Angliába :(

Egyébként borzasztó kedvesek és segítőkészek a kinti ügyintézők, összehasonlíthatatlanul más minden, mint itt.

Végül is szerencsésen jöttem ki ebből az egészből munka terén, így annyira nem zavar ez az egész.

De amit mindenképpen tanácsolni szeretnék: soha ne elégedj meg a hivatalos információkkal, keresd a kinti egyetemekkel közvetlenül a kapcsolatot, keress privát finanszírozási forrásokat, magán-ösztöndíjakat, esetleg munkát.

porszivocska # 2005.05.29. 19:27

SZIA MARVY!!
Kérlek küldj nekem egy mailt a porszivocska@freemail.hu-ra,mindenképpen beszélnünk kell!!
Köszi!

marvy # 2005.05.29. 15:39

Elnézést, hogy a topik címét elírtam.
Jogi tanulmányok. :-)

marvy # 2005.05.29. 15:37

Tisztelt fórumozok!

Érdeklődni szeretnék, hogy egy magyar joghallgató számára milyen lehetőségek vannak arra, hogy külföldön hallgasson 1-2 szemesztert.
Elsőéves joghallgató vagyok, középfokú német C nyelvizsgával rendelkezem.
Arra gondoltam, hogy nyáron, valamint másodévben fejlesztem a némettudásomat és 2. év után megpróbálok kijutni valamelyik osztrák vagy német egyetemre.
Nem tudom milyenek a lehetőségeim, arra gondoltam, hogy a "feltérképezést" itt a fórumon kezdem meg.
Minden ehhez kapcsolódó információ érdekel. Hogy lehet elkezdeni ennek az intézését, hová, kihez érdemes fordulni, mi ennek az anyagi vonzata. (tandij van-e magyarok számára, ösztöndíjra lehet-e pályázni)
Azzal természetesen tisztában vagyok, hogy bármit elvégzek kint, azt itthon nem számítják be nekem, de szerintem nem lenne ez az 1 év elvesztegetett idő.
Válaszokat előre is köszönöm!
Marvy